پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
دیدار مدیران بنیاد مسکن استان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران بنیاد مسکن استان بر توجه ویژه به مسکن نیازمندان تأکید کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران بنیاد مسکن استان ضمن تبریک ایام دهه فجر به تدبیر و دور اندیشی امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام (ره) قبل از پیروزی انقلاب همه چیز را پیش بینی کرده بود و هر آنچه را حضرت علی (علیه السلام) در حکومت خود قصد داشتند به آن برسند، شرایط و زمان اجازه نداد را در این انقلاب پایه ریزی کرد.

وی خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) پس از هجرت یکی از مهم ترین دغدغه هایشان تأمین مسکن برای نیازمندان و مهاجرین بود و امام خمینی (ره) نیز به پیروی از همین سیره در کوتاهترین زمان پس از پیروزی انقلاب دستور تأسیس بنیاد مسکن را صادر کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افتتاح حساب 100 را یکی دیگر از اقدامات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای رسیدگی به نیازمندان دانست و گفت: این حساب که در سال های اول انقلاب بسیار شناخته شده بود، متأسفانه سال هاست که به دلیل عدم تبلیغ به فراموشی سپرده شده است.

وی با اشاره به آیه “لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ” اظهار داشت: اگر قرار است رسول خدا (صلی الله علیه و آله) اسوه ما باشد، یعنی باید دغدغه های ایشان نیز دغدغه تک تک مسلمانان باشد، لذا نباید یک مسلمان فردی را بی سرپناه ببیند و بی تفاوت عبور کند.

آیت الله طباطبایی نژاد مطالبه پول بابت زمین در روستاها را مخالف فرامین امام خمینی (ره) دانست و گفت: بنیاد مسکن نباید در روستاها از خانواده های مستضعف بابت زمین پولی دریافت کند چرا که این فرمان صریح امام (ره) بود.

وی اظهار داشت : امام صادق (علیه السلام) در روایتی فرمودند: خداوند اغنیای هر زمان و فقرای هر زمان را محاسبه کرده و در اموال اغنیا از زکات آنقدر قرار داده که فقرا را کفایت کند، به آن ها بدهید تا بخورند و بیاشامند و بپوشند، حج بروند و زکات دهند.

وی مسؤولان را به وسعت نظر در رسیدگی به مستمندان توصیه کرد و گفت: خانه های روستایی را به گونه ای بسازید که جوابگوی تعداد فرزندان و جمعیت خانواده ها باشد و افراد پس از چند سال به دلیل کمبود جا، مجبور به جابجایی نشوند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان اظهار داشت: توجه به اولویت ها یکی از ملاک های مدیران موفق است لذا در کلیه کارها دقت کنید و پس از اولویت بندی نسبت به انجام آن ها اقدام نمایید.

وی افزود: هزینه های خود را خرج سنگ فرش خیابان و ساخت میدان نکنید، تا وقتی که برای همه افراد سر پناه تهیه شده باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد به سخن امام خمینی (ره) در وصیت نامه شان اشاره کرد و گفت: اینکه امام (ره) می گویند: با دلی آرام و قلبی مطمئن از این دنیا می روم، ادعای بسیار بزرگی است و منقول است که ” یا ایتها النفس المطمئنه” مربوط به امام حسین(علیه السلام) است، لیکن امام خمینی (ره) در همه فرامین و دستوراتش جز رضای الهی را در نظر نگرفت و جز برای خدمت به خلق خدا قدمی برنداشت لذا هنگام رحلت خود می تواند چنین ادعایی داشته باشد.

وی گفت: امیدوارم همه مسؤولان بتوانند این انقلابی را که امام خمینی (ره) با دقت نظر و خلوص نیت پایه گذاری کردند را به بهترین نحو اداره و به نسل های آینده تحویل دهند.

در ابتدای این دیدار غلامحسین خانی، مدیر کل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته پرداخت و گفت: سند دار کردن خانه های روستایی از سال 75 به بنیاد مسکن واگذار شد که در استان اصفهان از 198 هزار مسکن روستایی،150 هزار سند صادر شد و بقیه عمدتا دارای سند بودند.

وی افزود: از 1800 روستای استان، 978 روستا بالای 20 خانوار هستند که تا پایان سال 94 برای کلیه آن ها تهیه طرح خواهد شد.

خانی اصفهان را از پیشتازان انبوه سازی در روستاها دانست و گفت: بهسازی مسکن روستایی از سال 74 به بنیاد مسکن واگذار شد و تا کنون 50 هزار خانوار جهت دریافت تسهیلات روستایی به بانک معرفی شده اند.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...