پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 03 بهمن 96
مراسم عمامه گذاری 40 نفر از طلاب شرکت کننده در طرح ادیب حوزه علمیه اصفهان 94/10/01

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، صبح امروز در مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب شرکت کننده در طرح ادیب حوزه علمیه اصفهان، عمامه را تاج افتخار دانست و گفت: اعتقاد بنده و تجربه من و روایاتی که وجود دارد دال بر این است که هیچ کاری مهمتر، باارزش‌تر و با عظمت‌تر از طلبگی نیست، اگر کسی به این معنا معتقد نباشد باید به این اعتقاد دست پیدا کند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، صبح امروز در مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب شرکت کننده در طرح ادیب حوزه علمیه اصفهان، عمامه را تاج افتخار دانست و گفت: اعتقاد بنده و تجربه من و روایاتی که وجود دارد دال بر این است که هیچ کاری مهمتر، باارزش‌تر و با عظمت‌تر از طلبگی نیست، اگر کسی به این معنا معتقد نباشد باید به این اعتقاد دست پیدا کند.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: کسی که چنین اعتقادی نداشته باشد نه در زمینه تحصیل فعالیت خوبی دارد و نه می‌تواند کاری کند که فرزندانش طلبه بشوند، همانطور که فرزندان برخی روحانیون طلبه نمی‌شوند، این دسته از روحانیون در حقیقت معنای واقعی طلبگی را درک نکرده اند، مسأله طلبگی تنها تلبس نیست، بلکه موضوع مهم هدایت مردم است.

وی در ادامه افزود: امام هشتم(ع) فرمودند: خداوند رحمت کند کسانی که امور ما و مکتب ما را احیا می‌کنند، از ایشان سؤال شد چگونه امر شما احیا می‌شود؟ ایشان فرمودند: کسانی که علوم ما را می‌آموزند و به دیگران تعلیم می‌دهند. این افراد مشمول دعا و رحمت علی ابن موسی الرضا(ع) قرار می‌گیرند و این اشخاص بنابر توصیفی که ذکر شده است طلاب هستند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: پیامبر اکرم می‌فرمایند: کسی که از خانه خارج شود و علم دین را بیاموزد برای اینکه باطلی را به حق برگرداند و گمراهی را هدایت کند مانند عبادت چهل سال است، همچنین پیامبر(ص) به امام علی(ع) می‌فرمایند یاعلی اگر یک نفر به دست تو هدایت شود بهتر است از اینکه همه آنچه خورشید بر آن می‌تابد از آن تو باشد و آن را در راه خیر هزینه کنی، این روایات بیانگر اهمیت و عظمت هدایت گری است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اگر کاری بزرگ باشد کسی که آن را انجام می‌دهد هم بزرگ و ارزشمند است اظهار کرد: بنابراین کار طلبگی کاری ساده نیست و نباید با دلهره و شک و تردید در آن وارد شویم، کسانی که خدا را فراموش می‌کنند بنابر آیات قرآن خداوند کاری می‌کند که خودشان را فراموش کنند.

وی با بیان اینکه هرکسی باید بنگرد برای آینده خود چه کرده است، گفت: اگر روز قیامت را فراموش کنیم خداوند در روز قیامت ما را فراموش می‌کند، یعنی ما را در قیامت به حال خود رها خواهد کرد، کسی که خدا را فراموش کند خداوند کاری می‌کند که خودش خودش را فراموش و گم کند.

آیت الله طباطبایی نژاد فعالیت در حوزه علمیه و طلبگی را کاری بزرگ و عظیم دانست و تصریح کرد: در راهی که هستیم و در عظمت و بزرگی این راه و هدفی که داریم نباید شک کنیم، کسی که تلاش شبانه روزی کند تا احکام دین را بیاموزد تا خودش استفاده کند و به دیگران نیز آموزش دهد و در حقیقت رهرو راه خدا باشد کاری بزرگ و مؤثر انجام داده است.

مدیر حوزه علمیه اصفهان ابراز کرد: همه ما آرزوی دولت کریمه حضرت مهدی(ع) داریم که مؤمنین در آن عزیز باشند و منافقین و کفار خوار گردند، کسانی که این آرزو را دارند باید جای خود را در این دولت از پیش تعیین کنند و بدانند چه کاری را قرار است برعهده داشته باشند، انسان باید از خداوند بخواهد که در راه خدا و رضای خدا پیشرو باشد چه از نظر گفتار و چه به صورت عملی و همچنین باید خانواده خود را هم وارد این مسیر کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به اینکه طلاب باید در خانه و خانواده هم الگو و مؤثر باشند، احترام متقابل را شرط حفظ حرمت و احترام در خانه ذکر کرد و گفت: انسان باید با خانواده خود دوست و رفیق باشد، دوران قلدری و تندی در خانه و در میان خانواده گذشته است، انسان باید با همسر و خانواده خود دوستی کند و آنها را یاری کند، زندگی باید رفاقتی باشد، مرد باید آقایی خود را با رفتار حسنه در خانه جا بیاندازد، رفتار مرد بر روی اعضای خانواده بسیار مؤثر است و آنها از مرد خانه الگو می‌گیرند.

لازم به ذکر است این دسته از طلاب طرح ادیب که حدود 40 نفر می باشند به دلیل عدم حضور در مراسم بزرگ عمامه گذاری در روز عید بزرگ غدیر که توسط آیت الله العظمی مظاهری از مراجع عظام تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان برگزار شد، صبح امروز با حضور در دفتر آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و مدیر حوزه علمیه اصفهان به مناسبت سالروز آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج) به دست آیت الله طباطبایی نژاد ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 2 دی 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...