پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96

22 بهمن تبلور مردم‌سالاری دینی است

امام جمعه اصفهان روز 22 بهمن ماه، را روز استکبارستیزی و تبلور مردم‌سالاری دینی و عدالت اجتماعی دانست.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خطبه‌های دشمن‌شکن نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان که در میدان امام این شهر برگزار شد اظهار کرد:‌ امانت بر دو قسم است، امانت الهی و امانت مردمی که مهم امانت الهی است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال می‌فرماید «ما امانت الهی را به زمین و آسمان ارائه دادیم ولی نپذیرفت و تنها انسان عهده‌دار این امانت شد» افزود: نپذیرفتن مسئولیت پذیرش امانت الهی توسط آسمان و زمین به این معنا است که آنها استعداد حمل این بار و امانت الهی را ندارند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: برخی از علما معتقدند که منظور از این امانت عبادت و ستایش خداوند است ولی به نظر می‌رسد این نظر درست نیست،چرا که همه مخلوقات عبادت و تسبیح خداوند را می‌کنند.

وی با اشاره به قدر ت تصمیم گیری که خداوند در اختیار انسان قرار داده است، ادامه داد: خداوند به انسان قدرت تصمیم گیری و قدرت اختیار داده و شایسته است انسان این قدرت ها را در راه خیر و کمک به ملت و مردم به کار

گیرد.

وی بیان کرد: انسان جانشین خداوند بر روی زمین است و باید کارهایی را انجام دهد که گام های خود را در راه رسیدن به خداوند استوار تر سازد و از راه رسیدن به خداوند گمراه نشود.

 

استقبال از رئیس جمهور نشانه عشق مردم به نظام است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خطبه‌ دوم نماز جمعه ضمن تقدیر از مردم اصفهان به پاس استقبال با شکوه آنها از هیئت دولت و رئیس جمهور بیان کرد: مردم اصفهان با حضور و استقبال با شکوه خود این پیام را صادر کردند که پا به پای نظام و هر دولتی که ولایتمدار باشد حرکت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در جریان این سفر جلسات متعدد خوب با دولت و رییس جمهوری برگزار شد و کلیه مسائلی که لازم بود، برای دولت توضیح داده شد و امیدواریم خدا به دولت توان دهد تا وعده ها را اجرایی کند.

 

دشمنان حاضرند حتی برای ضربه زدن به ما به خود لطمه بزنند

آیت الله طباطبائی نژاد گفت با اشاره به 22 بهمن و آرمان های رهبر انقلاب اظهار داشت: دشمنان این ملت، حیله هایی در ذهن خود پرورانده اند و منتظر هرگونه اشتباه کوچک از سوی مردم و مسئولین این نظام می باشند که امیدواریم مردم با حضور پرشور خود مشت محکمی را به دهان آنان بکوبند.

وی ادامه داد: عداوت دشمنان علیه نظام اسلامی به میزانی است که حاضرند حتی برای ضربه زدن به ما به خود لطمه بزنند، این امر در کاهش قیمت نفت جهانی به خوبی قابل مشاهده است.

 

تمام کشور های جهان به روز 22 بهمن چشم دوخته اند

امام جمعه اصفهان افزود: تمام کشور های جهان به روز 22 بهمن که روز پیروزی انقلاب اسلامی است چشم دوخته اند و مردم با حضور خود و سردادن فریاد انزجار، عدم دوستی با دشمنان را ثابت می کنند.

وی گفت:باید تمام آرمان های امام خمینی (ره) را انجام دهیم و به آن امام و نظام ثابت کنیم که از آرمان های ایشان سرپیچی نکرده ایم و بگوییم تا ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) از این نظام دفاع می کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه حضور مردم در روز22 بهمن بسیار ارزشمند است، ادامه داد: حضور مردم در صحنه باعث دل گرمی سران ملت می شود و راه های روشنی را برای پیشرفت این نظام به وجود می آورد.

وی خاطرنشان کرد: به یاری خدا توانسته ایم دراین چندین سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد به نحوه ای عمل کنیم که قطره ای از خون این مردم که برای دفاع از این مملکت جان خود را از دست داده اند پایمال نشود.

 

راه مقاومت و ایستادگی را راه عزت و سربلندی است

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: علت بقا و رونق روز افزون این انقلاب آن است که مردم فهمیده اند امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به چیزی جز رضای خدا، حرکت در مسیر عبودیت، استکبار ستیزی، عزت حسینی و دفاع از مظلوم راضی نبوده و نیستند .

آیت الله طباطبائی نژاد روز 22 بهمن ماه را روز ایستادگی استکبار ستیزی و تبلور مردم‌سالاری دینی و عدالت اجتماعی دانست.

وی راه مقاومت و ایستادگی را راه عزت و سربلندی دانست و اضافه داشت: این راهی است که مردم ایران در پیش گرفته‌اند و ادامه خواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: مردم ما قطعا امسال که دشمن چنگ و دندان بیشتری نشان می دهد بیشتر به صحنه خواهند آمد و مشت محکم دیگری به دهان استکبار و رسانه هایی که به دنبال دور کردن جوانان ما از ارزشهای اسلام و انقلاب اسلامی هستند، خواهند زد.

 

بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام راحل اوج شهامت و شجاعت بود

وی با اشاره به روز 19 بهن روز نیروی هوایی افزود: ما باید قدر دان زحمات این فرزندان انقلاب جان بر کف دست نهاده باشیم که در میدان جنگ با طاغوت شجاعت خود را نشان دادند و به همه جهان ثابت کردند که نیروهایی همیشه آماده در صحنه اند.

آیت الله طباطبائی نژاد تاکید کرد: بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی در روز 19 بهمن با امام راحل اوج شهامت و شجاعت بود که باعث شد پیروزی انقلاب اسلامی به جلو بیفتد.

وی با توجه به 21 بهمن روز بر هم شکستن حکومت نظامی طاغوت ادامه داد: مردم با دلاوری ها و با شجاعت خود و دستور امام خمینی (ره) رهبر انقلاب اسلامی ازخانه ها بیرون آمدند و حکومت نظامی را برهم شکستند و ثابت کردند که میتوانند از با شجاعت خود طاغوت را درهم شکنند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...