پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
همایش پیامبر رحمت و مهربانی-۹۴/۱۰/۰۹

امام جمعه اصفهان با اشاره به وضعیت جهان اسلام، تاکید کرد: باید دشمن مشترک را بشناسیم، نه این که یکدیگر را دشمن تلقی کنیم و از هم نفرت داشته باشیم، اگر کمی تامل کنیم متوجه می شویم دشمن اصلی و مشترک ما آمریکا و کفار می باشند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به وضعیت جهان اسلام، تاکید کرد: باید دشمن مشترک را بشناسیم، نه این که یکدیگر را دشمن تلقی کنیم و از هم نفرت داشته باشیم، اگر کمی تامل کنیم متوجه می شویم دشمن اصلی و مشترک ما آمریکا و کفار می باشند.

آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در جشن پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) و وحدت مسلمانان اظهار داشت: ائمه ما به وحدت میان مسلمانان سفارش‌های زیادی کرده‌اند و خوشبختانه وحدت خوبی میان مسلمانان به وجود آمده و خداوند در قرآن می‌فرماید به یهود و نصری بگویید که به دلیل وجود برخی اشتراکات میان شما با یکدیگر صلح کنید پس چرا ما نباید میان مسلمانان که در برخی مسائل اختلاف دارند وحدت ایجاد نکنیم.

 

وحدت خط قرمز ما است

وی گفت: وحدت خط قرمز ما است زیرا دشمن از طریق اختلاف می خواهد به مسلمانان ضربه بزند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: تقیه به معنای ترس نیست بلکه به معنای حفظ و حراست از وحدت امت اسلامی است.

وی به سردمداری ائمه شیعه در موضوع وحدت اشاره کرد و افزود: اهل سنت نیز برای ائمه شیعه به ویژه امام صادق (علیه السلام) احترام ویژه ای قائل هستند زیرا بسیاری از پیشوایان چهارگانه اهل سنت از شاگردان امام صادق (علیه السلام) هستند.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: اهل تسنن امامان ما را به عنوان فرزندان رسول خدا قبول دارند که آقای شهرستانی یکی از علمای اهل تسنن درباره امام صادق(علیه السلام) گفته است که ایشان هیچ وقت توجه به دنیا نداشته و کسی است که در دنیای معرفت غرق شده و به دنیا نگاهی ندارد، ابو حنفی می‌گوید اگر نزد امام صادق(علیه السلام) شاگردی نمی‌کردم در این دنیا هلاک می‌شدم، و شافعی نیز ارادت بسیاری به ائمه (علیهم السلام) داشته است که نشان می دهد اختلافی در بین پیشوایان اهل سنت و شیعه وجود نداشته است.

وی گفت: علما و مراجع شیعه نیز بر همین معیار تاکید دارند که باید در نمازهای جماعت و تشییع جنازه اهل سنت شرکت و از بیماران اهل سنت عیادت کرد.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه قرآن کریم، یهود و نصارا را به سخن گفتن پیرامون مشترکات دعوت کرده است، افزود: در بین مذاهب اسلامی مشترکات بسیار بیشتر از مشترکات با ادیان دیگر است لذا باید خود ما مسلمانان در ایجاد وحدت حول مشترکات پیشگام باشیم.

وی گفت: بزرگان شیعه بر ضرورت حفظ وحدت و احترام به دیگر مذاهب تاکید دارند و رهبر معظم انقلاب ناسزا گفتن به همسر پیامبر (صلی الله علیه و آله) را حرام می داند.

آیت الله طباطبائی‌ نژاد با بیان اینکه دشمن سعی کرده است نه‌ تنها در مسلمانان بلکه در شیعیان نیز اختلاف‌افکنی کند، خاطرنشان کرد: 8 سال جنگ تحمیلی میان چه کسانی بود، ما در 8 سال جنگ تحمیلی شاهد جنگ شیعه با شیعه بودیم که دشمن این جنگ را به راه انداخته بود و در همین زمان نیز دشمن با عرب و عجم گفتن سعی در اختلاف انداختن میان شیعیان نیز بوده است و شبیه همین عمل را نیز با شامات انجام داد و کشور متحد آن زمان را به فلسطین، اردن، سوریه و لبنان تقسیم کرد.

وی تصریح کرد: دشمن در هر زمان سعی بر این داشته تا با بهانه‌های مختلف کلاه بر سر مسلمانان بگذارد و این در حالی است که خداوند در قرآن می‌فرماید که اگر میان 2 طایفه از مسلمانان اختلاف افتاد مسلمانان ابتدا باید بین این دو صلح ایجاد کنند و اگر طایفه‌ای که ظلم کرده این را نپذیرفت باید با طایفه مظلوم همراه شوند و در برابر ظالم ایستادگی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنگ یمن بیان کرد: در حال حاضر بین دو طایفه آل‌سعود و یمن جنگ است و چه کسی است که نداند این جنگ را آل‌سعود شروع کرده است اما نمی‌دانم چرا برخی از کشورهای اسلامی با آل‌سعود مقابله نمی‌کنند و به آن‌ها اعتراض نمی‌کنند در حالی که قرآن می‌فرماید با ظالم بجنگید پس اگر آل‌سعود خود را مسلمان می‌داند، چرا به‌جای جنگ با دشمن دست‌به‌دست آمریکا داده است ، قرآن نیز می‌فرماید یهود و نصری هیچ‌گاه دست از شما برنمی‌دارند مگر اینکه همچون آن‌ها شوید پس در این زمان برای مقابله با کفر باید با یکدیگر متحد شویم.

وی گفت: آل‌سعود را نباید مسلمان دانست اما این را بدانید این تفرقه زمانی برای مسلمانان پشیمانی می‌آورد که دیگر کار از کار گذشته است و دشمنان ما را نابود کرده‌اند و باید بگویم حرف‌هایی که برخی از شیعیان و یا اهل تسنن درباره اعتقادات یکدیگر می‌زنند اشتباه است و این حرف‌ها اصل ما نیست، تا چه زمان باید در خواب غفلت باشیم و در مقابل یکدیگر قرار بگیریم.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به جنایات داعش و تروریست اظهار داشت: آیا پیامبر در مدینه کسی را از مخالفان خود سر برید و یا در فتح مکه کسی را سر برید، اما در حال حاضر برخی از مسلمانان جاهل به خاطر برخی اختلافات که میان مسلمانان در برخی از عقاید وجود دارد سر مسلمانی را از تن جدا می‌کند و این در حالی است که قرآن می‌فرماید کفار هم اگر کاری با شما نداشتند آزاری به آن‌ها نرسانید پس این نشان می‌دهد که اینان قرآن را نیز قبول ندارند.

 

دشمن با تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی سعی در بلعیدن مسلمانان دارد

وی افزود: همه عالمان شیعه و سنی باید بگویند که اینان کافر هستند نه مسلمان، کدام یک از امامان مذاهب گفته‌اند که سر کسی را از تن جدا کنید، دشمن با جدایی و تفرقه‌افکنی سعی در بلعیدن مسلمانان دارد پس در این زمان بر شیعه و سنی واجب است تا غافلان در مقابل کفار را بیدار کنند و بدانند که سران برخی از کشورهای عربی ، در ظاهر مسلمان هستند اما در باطن دست به اسرائیل داده‌اند.

امام جمعه اصفهان افزود : باید دشمن مشترک را بشناسیم، نه این که یکدیگر را دشمن تلقی کنیم و از هم نفرت داشته باشیم، اگر کمی تامل کنیم متوجه می شویم دشمن اصلی و مشترک ما آمریکا و کفار می باشند.

آیت الله طباطبائی نژاد به حمایت ایران از گروههای فلسطینی اهل سنت اشاره کرد و گفت: یکی از جهات این کمک ها حمایت از مظلوم در برابر ظالم و ایستادگی آنها در برابر رژیم صهیونیستی است.

وی خاطر نشان کرد: معنای وحدت، دست کشیدن از اعتقادات نیست بلکه هر گروه عقاید خود را دارند و می توانند برای تشخیص حق در مراکز علمی به گفتگو بپردازند ولی باید از منازعه و درگیری پرهیز کنند.

همایش یک روزه پیامبر رحمت و مهربانی به همت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان با حضور مهاجران تبعه افغانستان اعم از شیعه و سنی در تالار شهروند اصفهان در سالروز ولادت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 10 دی 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...