پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
شوراي اداري استان و اولين اجلاس استاني نماز در استان اصفهان-94/10/12

نماينده ي ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان در شوراي اداري استان و اولين اجلاس استاني نماز در استان اصفهان مهمترين دستور دين مقدس اسلام را نماز خواند و افزود‌: بعد از ايمان به خدا هيچ كاري بالاتر از نماز نيست و در قرآن نيز نماز مقدم بر زكات ذكر شده است.

نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در شورای اداری استان و اولین اجلاس استانی نماز در استان اصفهان مهمترین دستور دین مقدس اسلام را نماز خواند و افزود‌: بعد از ایمان به خدا هیچ کاری بالاتر از نماز نیست و در قرآن نیز نماز مقدم بر زکات ذکر شده است.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: نماز قطب راهنما است و هرچه مراتب نماز بالاتر می رود نظم وجودی افراد و جامعه نیز بهتر خواهد شد.

محمد حسین رضایی، نماینده ویژه ی رئیس جمهور در امر نماز نیز در این جلسه گفت: اجلاس نماز هرساله در ارتباط با ارزیابی دستگاه هایی که در امر نماز فعالیت کرده اند برنامه ریزی می شود وامسال اجلاس های کلان استانی برگزار می شود.

رضایی با بیان اینکه در اجلاس های استانی تفاهم نامه های بین وزارت خانه و ستاد نماز و نماینده رئیس جمهور به استان ها ابلاغ می شود، گفت: هر کدام وظایفی دارند و در طول سال وظایف را انجام می دهند و هیئت های پیگیری و نظارت و ارزیابی کنترل های لازم را انجام می دهند و تشویق و برخوردهای مورد نیاز نیز صورت می گیرد.

وی افزود:‌ استان اصفهان در امر نماز بسیار غنی است و می تواند با توجه به ظرفیتهای موجود الگویی برای دیگر استان ها باشد و با مجموعه ی اقدامات صورت گرفته اصفهان در امر نماز رتبه ی خوبی را درکشور به خود اختصاص داده است و هر برنامه ی اجرایی در استان باید الگویی باشد که در اختیار دیگر استان ها قرار گیرد.

نماینده ی ویژه رئیس جمهور در امر نماز افزود: زمینه ی حقوقی، شرعی و حمایت های لازم مهیا است و مسئولین باید از این سفره ی پربرکت استفاده کنند و در صف اول نماز حضور یابند.

دکتر رسول زرگرپور نیز اظهارداشت: در تمامی شوراهای اداری شهرستان ها و همچنین در جلسات مختلف با مسئولین ادارات استان و شهرستان ها تاکید شده است که زیباترین مکان حوزه های فعالیت مدیران از تمام ابعاد باید به نمازخانه ها اختصاص یابد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در این خصوص کنترل های لازم صورت می گیرد، افزود: برای اینکه یک مدیر اسلامی، مقید و انقلابی داشته باشیم اولین گام این است که نمازخانه ها از اتاق مدیران زیبا تر باشد.

زرگرپور با تاکید بر اینکه مدیران باید جزء اولین افرادی باشند که در نماز جماعت حضور می یابند، اظهارداشت: این امر باعث خواهدشدکه کارمندان و ارباب رجوع نیز به اقامه ی نماز جماعت اهمیت دهند و شاهد برگزاری نمازجماعتی باشکوه و با ابهت در ادارات باشیم.

وی با اشاره به اینکه در جلسات از شهرداران درخواست شده است که در اوقات شرعی مختلف، صدای اذان در تمامی میادین شهر پخش شود، افزود: متاسفانه در این امر مقداری کوتاهی صورت گرفته و از یکهزار میدان صدای روح بخش اذان تنها در ۳۰۰ میدان به گوش می رسد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه شهرداران تا پایان امسال فرصت دارند که این موضوع را پیگیری نمایند، افزود: این امر باید در شهرستان های مختلف نیز از طریق فرمانداران پیگیری شود و تا پایان سال نباید در استان اصفهان میدانی وجود داشته باشد که صدای اذان در آن طنین انداز نشود.

گفتنی است در پایان این مراسم ۲۶ دستگاه برتر در امر نماز مورد تقدیر قرار گرفتند.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 12 دی 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...