پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
دیدار فرماندهی و پرسنل نمونه پایگاه هشتم شکاری اصفهان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار فرماندهی و پرسنل نمونه پایگاه هشتم شکاری اصفهان گفت: نیروی هوایی در پیوستن به انقلاب درونی ملت پیشگام بود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار فرماندهی و پرسنل نمونه نیروی هوایی پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان به مناسبت 19 بهمن روز نیروی هوایی، خاطره 19بهمن سال 57 و پیوستن نیروی هوایی به انقلاب را گرامی داشت و گفت: نیروی هوایی در پیوستن به انقلاب درونی ملت پیشگام بود.

وی به انقلاب های صورت گرفته در کشورهای دیگر دنیا اشاره کرد و گفت: تفاوتی که انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب ها داشت، انقلابی بود که در دل ملت ایران و توسط امام خمینی (ره) صورت گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش امام خمینی (ره) در شکل گیری این انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: مردم ایران در سال های انقلاب به این نتیجه رسیده بودند، که کسی غیر از خدا نمی تواند بر آن ها حکومت کند و این امر حاصل نشد جز با روشنگری هایی که از دهه 40 توسط امام خمینی (ره) و همراهی مردم و روحانیون پایه ریزی شد.

وی خاطر نشان کرد: در آیات قرآن کریم نیز آمده است که کفار در پاسخ به پیامبران می گفتند، این آیینی است که پیشینیان ما داشته اند و بنیانگذار انقلاب توانست این طرز تفکر را عوض کند.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این مطلب که دشمن انقلاب درونی ملت ایران را هدف قرار داده است، تصریح کرد: شبهه افکنی در خصوص ولایت فقیه و تفاوت آن با حکومت شاهنشاهی از جمله اشکالاتی است که دشمنان در ذهن جوانان ما به وجود می آورند و این وظیفه ماست که آن ها را روشن کنیم.

وی افزود: نوع حکومت شاهنشاهی حکومت انسان بر انسان است و شخص حاکم بر اساس رأی و نظر خود حکم می دهد لیکن حکومت الهی و ولی فقیه مجری دستورات و احکام الهی است و شأن انسان نیز جز حکومت خالق بر مخلوق را نمی پذیرد.

وی احترام گذاشتن به ائمه (علیهم السلام)، امام خمینی(ره) و ولی فقیه را از جنس الهی دانست و گفت: ما به همه کسا نی که ما را در مسیر قرب الهی راهنمایی می کنند و باعث بیداری فطرت انسان ها می شوند احترام می گذاریم و این احترام از سر رعب و ترس نیست، بلکه با هدف قرب الی الله است.

نماینده ولی فقیه به فلسفه تشکیل مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: چون حکومت الهی است، افرادی به عنوان نماینده مردم در مجلس خبرگان، بر عملکرد رهبری نظارت دارند تا مبادا در فکر و عمل از مسیر الهی منحرف شود.

وی در بیان اهمیت پاسداری و حراست از کشور گفت: رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: یک شب حراست در راه خدا از هزار شب که به عبادت سپری شود و هزار روز که روزه گرفته شود بهتر است.

وی به روایتی از حضرت علی (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: مؤمن کسی است که خود را برای خدا در سختی می اندازد تا دیگران در راحتی باشند، لذا شکر خداوند را به جای آورید که از تنها حکومتی که منتسب به اهل بیت (علیه السلام) است، حراست و پاسداری می کنید.

 

 

 گزارش تصویری

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 19 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...