پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار با خیرین مسکن ساز - 94/11/06

امام جمعه اصفهان در خصوص فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دریافت هرگونه وجه برای زمین در روستاها از مردم و از تولیدکنندگان کار صحیحی نیست و نظر حضرت امام خمینی(ره) نیز این نبود.

 

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با خیرین مسکن ساز،یکی از دغدغه های امام خمینی(ره) را بی سرپناهی مستضعفان برشمرد و گفت: اولویت در ساخت مسکن برای محرومان باید در نظر گرفته شود چرا که توان ساخت مسکن برای همه وجود ندارد و باید به کسانی که اولویت بیشتری دارند، کمک شود.

وی با بیان اینکه 5 میلیون جمعیت معلول در کشور داریم، اظهار داشت: در جامعه اسلامی باید توجه ویژه برای عبور و مرور این قشر داده شود ولی متاسفانه اینگونه نبوده است و خیلی از این معلولان مشکل مسکن نیز دارند که باید در اولویت خیرین قرار گیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به اهمیت مشارکت کسانی که نیاز به مسکن دارند، اشاره کرد و افزود: نه دولت و نه خیرین، توان ساخت مسکن برای همه کسانی که ضعف مالی دارند را ندارند اما می شود با مشارکت خیرین و کمک کسانی که بی خانه هستند، گامی در این راستا برداشت.

وی در ادامه به افرادی اشاره کرد که هرچند فقیر هستند اما خانه قدیمی دارند، اظهار داشت: باید به این افراد کمک کرد که خودشان نیز در ساخت مشارکت داشته باشند و به شهرداری نیز اعلام شود که عوارض از اینگونه موارد دریافت نکند.

آیت الله طباطبایی نژاد به حدیثی از امام حسین(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: شهرداری و بنیاد مسکن تا حد امکان بایستی با قشر ضعیف جامعه مدارا کنند.

وی به اهمیت مشارکت در ساخت مسکن اشاره کرد و افزود: در شرایط عادی اگر به طور مثال توان ساخت 8 مسکن را برای فقرا داشته باشیم، با مشارکت خودشان و راهنمایی و کمک به آن ها می شود چندین برابر ساخت و ساز انجام داد.

امام جمعه اصفهان در خصوص فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دریافت هرگونه وجه برای زمین در روستاها از مردم و از تولیدکنندگان کار صحیحی نیست و نظر حضرت امام خمینی(ره) نیز این نبود.

وی به ساخت منازل 20 متری در برخی مناطق اصفهان اشاره کرد و افزود: باید با کمک شهرداری ها این خانه ها را از مالکین دریافت کرد و در مناطقی که امکان داشته باشد برای آن ها منازل بزرگتر ساخته شود.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...