پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
حسن کامران

نماینده مردم اصفهان در مجلس ‌گفت: معضل آب اصفهان با جمع‌آوری پمپاژ‌های غیرمجاز زاینده‌رود برطرف می‌شود

 

حسن کامران در گفت‌وگوی با اشاره به وضعیت نامناسب آب در استان اصفهان، اظهار داشت: برای رفع معضل آب در اصفهان در درجه نخست باید برای جمع‌آوری پمپاژ‌های غیر مجاز مدیریت مناسب صورت گیرد، چرا که این پمپاژ‌های غیرمجاز در بالادست و پائین دست رودخانه است که زاینده‌رود را خشکانده است.

وی با تاکید بر استفاده از سیستم آبیاری قطره و تغییر نوع کشت، افزود: ساماندهی رودخانه از عشق آباد تا تالاب گاوخونی حدود 12متر مکعب آب را صرفه جویی می‌کند.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به تاکید دولت برای مدیریت یکپارچه در مسئله آب در استان اصفهان، اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم رئیس جمهور مدیران آب 31 استان را بخواهد و از آن‌ها بخواهد که تا چه حد مدیریت آب یکپارچه است.

وی افزود: یکپارچگی مدیریت نباید فقط در حد حرف و شعار باشد، بلکه باید مدیریت یکپارچه به معنی واقعی کلام تحقق پیدا کند.

کامران با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمهور بودجه جدیدی برای استان اصفهان در نظر گرفته نشده است، بیان داشت: آنچه در این سفر مطرح شد، برخی ردیف‌هایی است که در بودجه 94 و 95 پیش بینی شده است. مسئولان باید برای سد کوهرنگ که  قرار بود سال 85 به پایان برسد و بعد از اتمام آن آب را به استان یزد تحویل دهند، بودجه 200 میلیاردی پیش‌بینی شده را اختصاص دهند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که در طول مسیر زاینده‌رود از جانب دولت اعمال مدیریت مناسب صورت بگیرد چرا که مسیر 110 کیلومتری از عشق آباد تا گاوخونی نیازمند یک ساماندهی دقیق است.

 

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...