پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه 7 اسفند ماه 1394

امام‌ جمعه موقت اصفهان گفت: ‌نامزدها اگر دلسوز مردم هستند به حال واحدهای تولیدی تعطیل شده فکری بکنند.

امام‌ جمعه موقت اصفهان گفت: ‌نامزدها اگر دلسوز مردم هستند به حال واحدهای تولیدی تعطیل شده فکری بکنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان، اظهار داشت: امروز ملت ایران برای هزارمین بار نشان خواهد داد که اسلام را با هیچ‌چیز معاوضه نکرده و از هیچ قدرتی واهمه ندارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم نجف‌آباد، افزود: شعار افراطی‌گرایی توسط آمریکا و انگلیس به عناصر انقلابی گفته می‌شود و امروز عده‌ای جاهل آن را تکرار می‌کنند.

امام‌ جمعه موقت اصفهان با اشاره به رفتارهای رسانه‌های انگلیسی در قبال انتخابات ایران، خاطرنشان کرد: آقایانی که رادیو انگلیس و گروهک تروریستی داعش از آن‌ها حمایت می‌کنند، باید اعلام برائت کنند.

وی عنوان کرد: این پرروهای وقیح، کارشان به‌ جایی رسیده است که در مسائل دیگر کشورها دخالت می‌کنند.

سخن گفتن از رفع حصر خلاف قانون است

حجت‌الاسلام والمسلمین میردامادی با بیان اینکه این روزها حرف‌هایی می‌شنویم که افرادی به دنبال رفع حصر هستند، اظهار داشت: بعضی فکر می‌کنند صاحب دانشگاه‌ها هستند؛ در دانشگاه‌ها سخنرانی می‌کنند که فلانی و فلانی را باید آزاد کنند، همان کسانی که می‌خواستند سال 88 کشور را تحویل دشمن دهند؛ جرم این‌ها خیلی سنگین‌تر از این میزان است و مشمول رأفت شده‌اند، حالا چرا باید آن‌ها را آزاد کنیم.

امام‌ جمعه موقت اصفهان، خطاب به کسانی که به دنبال رفع حصر هستند، تأکید کرد: اگر دلسوز مردم هستید، فکری به حال 15 هزار واحد تولیدی تعطیل‌ شده بکنید و درباره این مسائل شعار بدهید.

حجت‌الاسلام والمسلمین میردامادی در خطبه اول نماز جمعه اصفهان نیز با توصیه همه به رعایت تقوا گفت: کلمه تقوا که در قرآن بسیار تکرار شده، معانی زیادی دارد که یکی از آن‌ها تقوای سیاسی است.

وی خاطرنشان کرد: برای کسانی که ادعای مؤمن بودن می‌کنند، تخریب طرف مقابل و ایجاد اختلاف دور از تقوای سیاسی است.

امام‌ جمعه موقت اصفهان افزود: محاسن افراد موردنظرتان را بگویید اما حق تخریب دیگران را ندارید.

 دوقطبی‌سازی نقشه دشمنان است

وی با اشاره به تقوای سیاسی اظهار داشت: یکی از نقشه‌های دشمنان ایجاد دودستگی و  دوقطبی مجلس دولتی و غیر دولتی بوده که باید از آن دوری جست.

حجت‌الاسلام والمسلمین میردامادی با بیان اینکه برخی می‌پرسند پیامبر اسلام(صلی الله علیه آله) چه خدمات علمی برای دنیا داشته است، تصریح کرد: اگر امروز در دنیا پیشرفتی وجود دارد به برکت تمدن اسلامی است، چراکه پیش از اسلام درس و علم منحصر به خاندان سلطنت بود.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی نتیجه اختراعات و اکتشافات ظلم به سایر کشورها شده است، خاطرنشان کرد: این سلاح‌هایی که داعش و سعودی‌ها استفاده می‌کنند، ساخته‌ و پرداخته علم آمریکایی است.

امام جمعه موقت اصفهان در پایان مطرح کرد: پیامبر اسلام(صلی الله علیه آله) بشر را به‌ سوی علم می‌کشاند و افرادی مانند ابوریحان بیرونی و ابوعلی سینا بوده‌اند که علمشان تنشی برای هیچ‌کس نداشت.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 8 اسفند 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...