پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
نماز عبادی سیاسی جمعه 14 اسفند 94

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: منتخبین مجلس بدور از سیاسی بازی و حزب گرایی فقط به فکر خدمت به مردم باشند که خدمت به مردم راهکار تقدیر از حضور پر شکوه آنان در انتخابات است.

آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‎های این هفته نماز جمعه اصفهان که در میدان امام(ره) برگزار با اشاره به آیه 50 سوره انفال، اظهار کرد: وقتی ملائکه روح کفار را می‌گیرند به آنها ضربه و شلاق می‌زنند و در آیات دیگر نیز خداوند می‌فرماید ، روح انسان را ملائکه یا ملک‌الموت یا خداوند می‌گیرد.

وی افزود: اگر کسی تفکر نکند،‌ اختلاف در این موضوعات را به عنوان تناقض در قرآن تلقی می‌کند، اما باید دانست که ملائکه و ملک‌الموت به دستور خداوند عمل می‌کنند و همه چیز در اختیار خداوند است.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: در بحث شفاعت نیز این اختلافات و تناقضات وجود دارد که انسان بی‌تدبر و ناآگاه ممکن است این تفاوت‌ها را برای از بین بردن جایگاه قرآن استفاده کند،‌ اما قرآن زیباترین متن را داشته و هیچ تناقضی ندارد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به نزول قرآن از سوی خداوند متعال، بیان کرد: یکی از معجزات قرآن کریم که بیانگر یکی از دلایل نزول قرآن از سوی خداوند است، همین موضوع عدم تناقض در آیات آن است و همچنین مضامین دیگر فرهنگی، اجتماعی و … دلایل روشنی برای نزول قرآن از سوی عالم به اشیاء و خداوند عظیم است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه اصفهان با اشاره به شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و تسلیت ایام شهادت تأکید کرد: از مردم استان اصفهان برای عزاداری این بانوی بزرگوار که هر سال باشکوه‌تر از سال گذشته انجام می‌شود، تشکر می‌کنم؛ مصیبت ایشان مصیبت همه ائمه(علیهم السلام) است همان‌طور که حضرت زهرا (سلام الله علیها) ام‌الائمه بوده، ام‌المصائب نیز هستند.

امام جمعه اصفهان همچنین ابراز کرد: باید سعی کنیم که زندگی ما فاطمی باشد، حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در روایتی فرمودند، من از دنیای شما 3 چیز را دوست دارم، تلاوت قرآن، نگاه کردن به پیامبر(صلی الله علیه و آله) و دیگری انفاق در راه خدا، در حقیقت باید گفت انفاق تنها پول دادن نیست بلکه هر کار خیری، نفقه است

 

خانه ملت اتاق فکر ملت است / رقابت‌های انتخاباتی باید به صحنه وفاق ملی تبدیل شود

وی در ادامه ضمن تقدیر از حضور و مشارکت 62 درصدی آحاد ملت در انتخابات هفتم اسفند ماه با اشاره به اظهار نظرهای برخی افراد و چهره ها در خصوص مجلسین آینده اظهار کرد: پیش از برگزاری انتخابات عده ای به غلط پیش افتاده و قضاوت کرده بودند که مجلس آینده مجلس ملت نیست اما مردم این بار نیز با حضور به هنگام خود در عرصه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی حماسه آفریده و خوب ظاهر شدند.

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد با بیان اینکه مردم کاندیداهای مورد نظر خود را با فراغ بال از میان جناح‌ها و گروه‌های سیاسی برگزیدند و هیچ اجبار یا تحمیلی به رای دادن به فرد یا گروه خاصی نبود، افزود: خانه ملت اتاق فکر ملت است؛ رقابت‌های انتخاباتی باید به صحنه وفاق ملی تبدیل شود؛ اکنون زمان آن فرا رسیده که منتخبان مردم و خواص در کنار آحاد جامعه دست در دست یکدیگر متحد و هم دل برای رفع مشکلات پیش روی جامعه ایران تلاش کنند؛ منویات مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهند و از انجام کارهای بچگانه مانند به رخ کشیدن تعداد آرای یک جناح سیاسی دست بکشند.

 

دولت در زمینه آب و کشاورزی اصفهان نظارت ندارد

وی با انتقاد از سیاست های دولت در قبال آب زاینده رود گفت: خشکسالی و کمبود آب در استان اصفهان به حد نگران کننده‌ای رسیده است این در حالی است که بر اساس گزارش ها در میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته نیز توفیقی حاصل نشده است؛ آب پشت سد کم شده اما با این وجود گرمی هوا لزوم آزاد سازی آب برای کشت و زرع را چند برابر می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اعتقاد به اینکه دولت هیچ نظارت جدی در بحث برداشت های آب رودخانه در بالا دست ندارد، اضافه کرد: باید هر چه سریعتر جلوی برداشت های آب غیر ضروری در بالا دست چه در استان اصفهان و چه در استان چهار محال و بختیاری گرفته شود. در خصوص برداشت های ضروری آب نیز مردم هیچ منطقه‌ای نباید به صورت انحصاری از آب زاینده رود استفاده کنند این آب و نعمت الهی باید با برنامه در طول مسیر مورد استفاده قرار گیرد اما متاسفانه دولت هنوز هیچ اقدام شایسته‌ای در خصوص میزان و نحوه برداشت ها انجام نداده است .

وی با تاکید بر لزوم استفاده از روش آبیاری مکانیزه، تصریح کرد: روش‌های غرق آبی در شرایط کنونی بی‌نتیجه، غیر کاربردی و پر زیان است و کشاورزان باید به این باور برسند که به جای کشت یک هکتار زمین به روش غرق آبی می توانند 10 هکتار زمین  را به صورت مکانیزه آبیاری کنند و محصول پر بازدهی را نیز برداشت کنند.

امام جمعه اصفهان با تسلیت درگذشت آیت‌الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی افزود: درگذشت آیت الله واعظ طبسی را به رهبر معظم انقلاب و مردم ایران تسلیت گفته و امیدواریم روح این عالم مدیر که در طول عمر با برکت خود یکی از خدمتگذاران آستان مقدس رضوی بود در آخرت با علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) محشور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در هفته ای که گذشت جامعه هنری کشور فرج الله سلحشور یکی از کارگردانان خوش سابقه خود را از دست داد او کارگردان آثار جاودانه ای مانند یوسف پیامبر و مردان آنجلس در صنعت سریال و سینمای کشور و جهان بود به طوری که ساخته‌های او در بسیاری از کشورهای جهان چندین بار پخش و دیده شد. برای خانواده این هنرمند برجسته از خداوند صبر و شکیبایی خواستاریم.

 

صندوق‌های خیریه ای برای تامین هزینه های مادی درخت کاری تاسیس شود

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد با تاکید بر نهادینه شدن شعار ” هر ایرانی؛ یک درخت سالم” در جامعه در توضیح لزوم درختکاری  در هفته پیش رو که با عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است، اظهار کرد: فارغ از برکات اقتصادی درخت کاری توجه به منابع طبیعی و محیط زیست به سلامت جسمی انسان نیز کمک می کند. انسان به شرط برخورداری از بدن سالم امکان استفاده از مال و سرمایه خود را پیدا می کند.

وی گفت: باید محیط زیست را ارج نهاد و برای سالم سازی فضاهای شهری به درخت کاری روی آورد؛ اگر هر خانواده ای به تعداد فرزندان خود حتی در خانه اش درختی بکارد برای آیندگان قدمی برداشته است؛ مسئولان مربوطه حتی می توانند صندوق‌های خیریه ای برای تامین هزینه های مادی درخت کاری تاسیس کنند و به طور منظم خدمات مالی خود را در اختیار علاقه مندان این امر خیر قرار دهند.

 

یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان رسیدگی به فقرا و مستضعفین باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی در چهاردهم اسفند ماه سال 1357 تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی یکی از نخستین نهادهایی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به دستور امام خمینی (ره) تاسیس شد و این نشان دهنده اهمیت دستگیری از فقرا و نیازمندان در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی افزود: باید یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان رسیدگی به فقرا و مستضعفین باشد و افراد بیشتری زیر پوشش کمیته امداد قرار گیرند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به جمعیت بزرگی از نیازمندان ایران که تنها با پول ناچیز یارانه روزگار خود را می‌گذرانند، گفت: برخی به اشتباه وضعیت مالی افرادی که زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند را مطلوب تصور می‌کنند در حالی که مگر با پول ماهی 40 یا 50 هزار تومان می توان به خوبی زندگی کرد؛ البته پول یارانه نیز به این مقدار اضافه می شود اما تجمیع این دو در کنار یکدیگر نیز باز برای خانواده‌های بعضا پرجمعیت اندک است.

وی با تاکید بر اینکه کمک به نیازمندان یک واجب موکد در دین اسلام است، اضافه کرد: پرداخت خمس، زکات و مالیات واجب اجتماعی و الهی است که عمل به آنها به معنی سلب وظیفه مومن برای کمک به نیازمندان نخواهد بود؛ بدون شک خداوند در روز قیامت کاخ نشینانی را که نسبت به وضعیت نامناسب همسایگان یا افراد نیازمند در فامیل خود بی خیال بوده اند به جزای سختی دچار خواهد کرد.

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد در پایان با اشاره به سال‌روز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بیان کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار مسجد دارای کانون فرهنگی هنری هستند.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 14 اسفند 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...