پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار رییس و معاونین بنیاد شهید استان اصفهان 94/12/22

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان داشت: این جانبازان شهدای زنده هستند و نباید بر اثر سهل انگاری و کوتاهی ما به مرحله ای برسند که روحیه شهادتشان را از دست بدهند.

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، در دیدار رییس و معاونین بنیاد شهید استان اصفهان، که به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد شهید و روز شهید انجام گرفت ، ضمن گرامیداشت این روز و همچنین تشییع شهدا در دو روز قبل گفت : با وجود اینکه به همراه اعضای مجلس خبرگان به دیدار رهبر معظم انقلاب رفته بودیم ولی بسیار علاقه مند بودم تا در تشییع این شهدا حضور داشته باشم .

وی گفت : بنیاد شهید از جمله دستاوردهای انقلاب است که حتی قبل از انقلاب نیز به صورت مخفی به فرمان امام برای خانواده های شهدای انقلاب انجام می گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان این آیه که هر کس ایمان و عمل صالح انجام دهد، خداوند محبتش را در دل مردم قرار می دهد، افزود: آنچه باعث شده است که محبت امام در قلوب مردم هنوز باقی بماند و به چنین عظمتی برسد، در پرتو همین اقداماتی است که در رأس آن خدمت به مستضعفین و خانواده های شهدا است که عمده آن بعد از پیروزی انقلاب انجام شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با چنین رویکردهایی که حضرت امام به انقلاب داشتند، امروز وظیفه ماست که در آن چهارچوب هایی که امام ترسیم کرده اند، فعالیت کنیم و توجه به خدمت رسانی به مردم را سرلوحه اعمال قرار دهیم.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره ای کوتاه به مقام با عظمت جانبازان بیان داشت: مقام و عظمت جانبازان از شهدا نیز بالاتر است چنان که در روایت است رزمنده ای که بتواند درد را تحمل کند، ثواب هزار شهید را دارد و این جانبازان شهدای زنده هستند و نباید بر اثر سهل انگاری و کوتاهی ما به مرحله ای برسند که روحیه شهادتشان را از دست بدهند.

وی در ادامه با اشاره به نیازهای خانواده های شهدا و ایثارگران و فعالیت های بنیاد شهید بیان داشت: از جمله فعالیت های بنیاد در رابطه با اشتغال ایثارگران است که نباید صرف نامه نگاری و درخواست از ادرات برای اشتغال شود  بلکه باید بنیاد شهید به اتاق فکر برای ایجاد اشتغال تبدیل شود و این همان معنای اقتصاد مقاومتی است که مورد تأکید رهبر مظعم انقلاب است.

امام جمعه اصفهان در ادامه تأکید کرد: ایجاد مشاغل خانگی و تبدیل آن به کارگاه های کوچک زودبازده باید در اولویت اول بنیاد شهید برای خانواده های ایثارگر قرار گیرد و هم چنین شناسایی متخصصین ایثارگر و فرزندان شهدا و تشکیل فعالیت های اشتغال زایی باید مورد توجه جدی واقع شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در رابطه با مسئله فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: کار فرهنگی نیازمند تلاش است و از آنانی که فقط حرف فرهنگی می زدند و عملشان تنها در قالب شعار باقی می ماند، نباید هیچ انتظاری داشت.

وی در ادامه بیان داشت: امروز حضور جوانانی که حتی مربوط به نسل سوم انقلاب هستند در میدان سوریه نشان از بازده مثبت کارهای فرهنگی در زمینه ایثار و شهادت است که با وجود تمام توطئه ها و جنگ نرم دشمنان چنین جوانانی پرورش یافته و به چنین رشدی در فرهنگ شهادت و ایثار رسیدند.

آیت الله طباطبائی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر آغاز فعالیت احداث مجموعه گلستان شهدای اصفهان افزود: مجموعه فرهنگی گلستان شهدای اصفهان باید در شأن شهدا باشد و این که با هر عزل و نصبی بخواهد کار ناتمام و رها بشود، شما به عنوان مسؤولین بنیاد شهید نباید چنین اجازه ای را بدهید و با صراحت ، مدیریت و کاری محکم کار را به پایان برسانید.

در ابتدای این دیدار سردار عبدالله کریمی مشاور ریاست عالی بنیاد و سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، با اشاره به 22 اسفند روز شهید و فرمان تاریخی حضرت امام بر تأسیس بنیاد شهید، به بیان پاره ای از اقدامات بنیاد شهید پرداخت و افزود: از جمله فعالیت های بنیاد شهید در زمینه اشتغال، واگذاری زمین به ایثارگران، بحث خدمات درمانی و رفاهی صورت گرفته است.

وی درباره فعالیت های بنیاد شهید در بحث فرهنگ ایثار و شهادت نیز گفت: تنها نباید به نامگذاری چنین روزی به نام شهید بسنده کنیم، بلکه باید زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش فراهم شود که در این زمینه بنیاد شهید در سال جاری با ورود به مسائل هنری من جمله تئاتر و چاپ32عنوان کتاب گام های مؤثری برداشته است.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 21 اسفند 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...