پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
نماز عبادی سیاسی جمعه 21 اسفند 94

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه برخی خود را مادر انقلاب می‌دانند و حاضر نیستند حتی در صورت رأی نیاوردن آب به آسیاب دشمن بریزند،‌ تصریح کرد: نامزدهای مغلوب انتخابات 88 نانجیبانه برای کشور مشکل‌تراشی کردند.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان که در میدان امام اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: باید خدا را شاکر بود که مردم سال به سال مراسم ایام عزاداری فاطمیه را بهتر از گذشته برگزار می‌کنند و امید است که این مراسمات زمینه‌ساز عملی شدن مسیر کمال انسانی باشد.

 

گروه‌های تکفیری هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستند

وی افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری باید توجه داشته باشیم در این عزاداری‌ها حرف و عمل باعث اختلاف مطرح نشود و در عین حال بحث روایت تاریخ به صورت صحیح ایرادی ندارد.

امام جمعه اصفهان آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به تلاش‌های گروه‌های تکفیری برای ایجاد جنگ مذهبی میان شیعه و سنی بیان داشت: داعش و گروه‌های تکفیری هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستند و هدف اصلی آنها از بین بردن اصل اسلام است که باید نسبت به این نقشه آگاه بود.

وی با ابراز “نباید بدگویی کنیم” تصریح کرد: اختلاف فکری و حرفی داریم ولی باید ادب را نیز رعایت کنیم، الان زمانی است که دشمن به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه‌های مذهبی است و باید همه جبهه اسلام در مقابل دشمنان دین الهی ایستادگی کند.

 

دموکراسی ایران در هیچ کشور دیگری وجود ندارد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب انتخابات 7 اسفند را عرصه درخشش مردم دانست و گفت: حضور 62 درصدی مردم ایران در انتخابات مسئله‌ای است که مشابه آن حتی در کشورهای مدعی دموکراسی نظیر آمریکا وجود ندارد.

وی اضافه کرد: نکته بارز انتخابات ایران حضور یا عدم حضور آزادانه مردم است که همه با احساس مسئولیت و علاقه با مشارکت بیش از 35 میلیونی در صحنه حاضر شدند.

 

انتخابات 7 اسفند رقابتی با حضور همه سلایق فکری بود

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه انتخابات 7 اسفند رقابتی و با حضور همه سلایق فکری بود، گفت: مجلس دهم تشکیل شده از همه افکار و سلایق مختلف است که مردم آنها را انتخاب کرده و مجلسی ملی از بین هزاران نامزد انتخاباتی شکل گرفته است.

وی در ادامه بیان داشت: مسئله امنیت قبل، حین و بعد از برگزاری انتخابات مسئله بارز دیگری است که با تلاش همه گروه‌ها و به ویژه نامزدهای مغلوب رقم خورد.

وی ضمن اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد برگزاری مناسب انتخابات، گفت: به نظر می‌رسد برخی نکات مطرح شده در مورد امنیت انتخابات‌های ایران معطوف به صحبت‌هایی بود که در یزد زده شد، باید باور داشت که امنیت این دوره از انتخابات به خاطر نجابت نامزدهای مغلوب بود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه برخی خود را مادر انقلاب می‌دانند و حاضر نیستند حتی در صورت رأی نیاوردن آب به آسیاب دشمن بریزند،‌ تصریح کرد: نامزدهای مغلوب انتخابات 88 نانجیبانه برای کشور مشکل‌تراشی کردند.

وی در خصوص 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: این بنیاد از تفکرات خمینی کبیر بوئد بود البته امام(ره) قبل از انقلاب هم نیروهایی را برای سرکشی و کمک به خانواده شهدا و زندانیان گمارده بودند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به لزوم درک مفاهیم قرآنی تأکید کرد: اگر انسان فهم قرآنی نداشته باشد ممکن است در برخی از موضوعات قرآن اختلاف ببیند که البته این نیاز به ارتقای فهم در حوزه کلام الهی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن قرائت آیاتی مربوط با روز حساب اظهار داشت: آخرت زمانی است که همه چیز به خدا برمی‌گردد و هیچ چیزی مانع از حسابرسی دقیق اعمال انسان نمی‌شود؛ در این روز مال و اولاد و قدرت هیچ کدام دردی از انسان دوا نمی‌کند.

وی شفاعت را دارای دو معنا دانست و تصریح کرد: معنای حقیقی شفاعت متفاوت از فهم عامیانه آن در جامعه است و باید به معنای اصلی آن توجه داشت.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد افزود: یکی از معانی شفاعت واسطه بودن است یعنی فردی واسطه شود تا شما سبب خیر و برکت شوید؛ که در اسلام، قرآن و حتی توبه به عنوان واسطه شفاعت و اصلاح انسان‌ها هستند.

امام جمعه اصفهان معنای دوم شفاعت را مربوط به آخرت دانست و گفت: همانطوری که اعمال معنوی محاسبه می‌شود در آخرت نیز میزان حب به اهل بیت (علیهم السلام) درجاتی دارد که از سوی خداوند در اعمال انسان حساب می‌شود.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 22 اسفند 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...