پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار فرماندهان ارتش و سپاه استان اصفهان - 95/1/19

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت : برجام‌های جدید فرصت‌های جدیدی برای دشمن ایجاد می‌کند تا خواسته‌های جدید مطرح کند؛ هیچ‌وقت دشمن به نفع ما کاری انجام نمی‌دهد، قرآن تصریح دارد که کوچک‌ترین شری که ما برسد، سبب خوشحالی دشمن می‌شود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در دیدار فرماندهی ارشد ارتش در استانهای اصفهان ، یزد و چهار محال و بختیاری و فرماندههان سپاه استان اصفهان و برخی از مسئولین استان که به صورت جداگانه انجام شد  ، با اشاره به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، تأکید کرد: نباید عنوان سال به درج در سربرگ ادارت و نصب بنر محدود شود، تقویت بنیه اقتصادی یک نیاز اساسی است؛ اگر جامعه‌ای از نظر اقتصادی خود کفا نباشد و مجبور باشد برای موارد مختلف به بیگانگان رجوع کند، نمی‌تواند از نظر سیاسی و فرهنگی مستقل باشد.

آمادگی نظامی در اسلام حد و اندازه‌ای ندارد

وی افزود : باید در تمامی زمینه‌ها به ویژه مسائل دفاعی خودکفا باشیم، این مسئله، وعده و امر خداوند است، آمادگی نظامی در اسلام حد و اندازه‌ای ندارد.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: ما خواستار صلح و سازش در جهان هستیم، اما همیشه اینگونه نیست  و کشورهایی به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند، بنابراین لازم است شرایطی داشته باشیم که کشورهایی که قصد جنگ با ما دارند یا حتی کشورهایی که در آینده قصد تجاوز دارند، با مشاهده آمادگی دفاعی ما، از قصد خود منصرف شوند؛ این یک منطق عقلی است.

برجام‌های جدید فرصتی ایجاد می‌کند تا دشمن خواسته‌های جدیدی مطرح کند

آیت الله طباطبائی‌نژاد اظهار کرد: تقویت بنیه اقتصادی و نظامی و فرهنگی سبب حفظ عزت ملی ما می‌شود، آمریکا در حد و اندازه‌ای نیست که برای ما حد مرز دستیابی به توان دفاعی و موشکی تعریف کند، ما باید در هر شرایطی خود را آماده مقابله با هر تهدید احتمالی کنیم.

وی تأکید کرد: برجام‌های جدید فرصت‌های جدیدی برای دشمن ایجاد می‌کند تا خواسته‌های جدید مطرح کند؛ هیچ‌وقت دشمن به نفع ما کاری انجام نمی‌دهد، قرآن تصریح دارد که کوچک‌ترین شری که ما برسد، سبب خوشحالی دشمن می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: قرآن می‌فرماید اگر استقامت و اخلاص داشته باشید، مکر دشمنان می‌گذر و شما پیروز می‌شوید، اگر ایستادگی کنیم، دشمن کاری نمی‌تواند بکند و به تصریح رهبر معظم انقلاب، اگر ایستادگی کنیم، روزی همین دشمنان، به ما محتاج می‌شوند.

آیت الله طباطبائی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: افتخار نیروهای نظامی و انتظامی این است که در خدمت همه افراد بوده‌اند و از همین جهت باید بی‌طرفی خود را در انتخابات و سایر جریانات حفظ کنند، اگر اینگونه شد، آنوقت مردم هم حمایت قاطع خود را از قوای نظامی و انتظامی اعلام می‌کنند، همانگونه که تاکنون نیز اینگونه بوده است و این مسئله باعث کسب موفقیت‌های بعدی می‌شود.

وی گفت: اگر استقلال سیاسی و فرهنگی می‌خواهیم، باید از نظر اقتصادی مستقل باشیم؛ اقتصاد مقاومتی به عنوان الگویی مناسب، استقلال و عزت ملی ما را تضمین می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خصوص آماده سازی زمینه برای اجرای اقتصاد مقاومتی در استان اصفهان نیز گفت: باید یک شورا با حضور کلیه دستگاه ها و نهاد های استان در جهت تلاش برای تحقق شعار سال تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه سپاه فعالیت هایی را در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام داده است افزود : فعالیت سپاه به تنهایی کافی نیست و این کار نیاز به عزم همگانی دارد.

گفتنی است در دیدار فرماندهان ارتش امیر جهادی فرمانده ارشد نظامی آجا در استانهای اصفهان یزد و چهار محال و بختیاری همراه با فرمانده نیروی هوایی پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان و جمعی دیگر از فرماندهان ارتش و دیدار فرماندهان سپاه با حضور سردار سرتیپ استکی فرمانده قرارگاه عملیاتی سید الشهدا ،سردار سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان سردار صادقی جانشین قرارگاه سیدشهدا ،حجت الاسلام غفاری پور نماینده ولی فقیه در سپاه استان و… انجام شد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 18 فروردین 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...