پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار فرماندهان ارتش استان اصفهان - 95/1/28

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار فرماندهان ارتش استان اصفهان گفت : تعهد و تخصص از ویژگی های بارز ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در آستانه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، در دیدار فرماندهان ارتش استان به سخنان رهبر انقلاب در دیدار نوروزی فرماندهان نیروهای نظامی اشاره کرد و گفت: وجه تمایز نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران با ارتش های جهان تعهد همراه با تخصص است که اگر بکشند یا کشته شوند برای خدا حرکت می کنند و ضرر نمی کنند.

وی خاطر نشان کرد: در قرآن کریم آمده است که در جنگ ها اگر از شما کسی کشته شود از دشمنان شما هم کشته می شوند با این تفاوت که شما پشتوانه دارید و هر چه در راه خدا از جان و مال انفاق کنید، به صورت کامل به شما برگردانده خواهد شد و به کسی ظلم نمی شود.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: خدا را شاکریم که نیروهای مسلحمان با همین عشق به خدا از نظر نظامی  و معنوی خود را مهیا می کنند بدون این که غیر از خدا از کسی بترسند.

وی به روایتی از امیرالمؤمنین (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: حضرت می فرمایند 5 وصیت می کنم که ارزش دارد برای آموختن آن به دور دست ها بروید، یکی این که امیدتان به غیر از خدا نباشد و از کسی غیر از خدا نترسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حضرت علی (علیه السلام) به فرزندش محمد حنفیه در جنگ جمل دستور نظامی می دهد که جمجمه ات را به عاریه بده و پایت را محکم بر زمین بگذار و چشم انداز دشمن را ببین و چشمت را ببند، یعنی رصد کن اما نترس و چشمت را ببند و به امید خدا کار کن.

وی دشمن شناسی را مهم ترین عامل برای افزایش بصیرت دانست و گفت: انتخاب 29 فروردین به عنوان روز ارتش نشان از دشمن شناسی و بصیرت والای امام راحل (مدظله) داشت که در آن زمان که عده ای ارتش را ناکارآمد و غیر قابل اعتماد می دانستند، با تعیین این روز ارتش با همه ساز و برگ خود رژه رفتند و مردم با اشک شوق به استقبال آن ها رفتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش ارتش و خانواده های آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت عظیم نیروهای تحت فرمان ارتش و خانواده های آن ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی می تواند قدم های بزرگی برای رسیدن به استقلال اقتصادی بردارد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 27 فروردین 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...