پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
همایش حوزه انقلابی - 95/1/30

امام جمعه اصفهان ریشه و اصل انقلاب اسلامی را حوزه علمیه دانست و گفت: همان طوری که  انقلاب اسلامی  را حوزه های علمیه  به وجود آوردند، تداوم و بقای آن هم  به انقلابی بودن حوزه های علمیه بستگی دارد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در “همایش حوزه انقلابی” که در مدرسه صدر بازار برگزار شده بود، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب چندی پیش در فرمایشات خود، بر انقلابی بودن حوزه های علمیه و اهمیت آن تاکید ورزیدند.

وی با بیان این که اهمیت این امر از آن جهت  است که ریشه باقی ماندن  انقلاب به  بقا انقلابی بودن مردم  وابسته بوده و انقلابی بودن مردم  به انقلابی بودن  حوزه های علمیه  گره خورده است، افزود:  همان طوری که  انقلاب اسلامی  را حوزه های علمیه  به وجود آوردند، تداوم و بقای آن هم  به انقلابی بودن حوزه های علمیه بستگی دارد.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: حرکت اولیه  انقلاب اسلامی  از حوزه های علمیه آغاز شد و پس از تبعید  امام راحل  آن افرادی که پیام امام راحل را به شهرهای مختلف  و گوش آحاد مردم  رساندند، روحانیون بودند.

وی تاکید کرد: اگر طلاب و روحانیون دشمن  شناس  و زمان شناس باشند و پاسخ آنها را بدهند و برای مردم تبیین کنند، مردم انقلابی  باقی می مانند و انقلاب نیز تداوم خواهد یافت.

عضو مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: تحصیل با جدیت  و قوت بیشتر توسط طلاب امروزه فرض است، ولی  نباید فقط به دروس اکتفا کرد، گام نهادن در مسیر بصیرت افزایی و  انقلاب رسالت دیگر است.

وی با تاکید براینکه عده ای متاسفانه دائما در حال ضربه زدن و تخریب انقلاب هستند، تصریح کرد: رسالت تقویت انقلاب و آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به مردم بر دوش روحانیون و حوزه های انقلابی است .

آیت الله طباطبایی نژاد ابراز کرد:  هدف اصلی از ایجاد انقلاب اسلامی ، برقراری  اسلام ناب محمدی است که شاخصه اصلی آن مقابله با اسلام های منحط چون اسلام آمریکایی، لیبرالی و ابوسفیانی است.

وی افزود:  عدم سلطه کافر بر مسلمانان از اصول انقلاب اسلامی است که برای ملت ایران تبیین شده و بر طبق این اصل مهم که منطبق بر روایات و آیات شریفه است، کافران هرگز خیرخواه مسلمانان نیستند و حتی در زمان صلح هم نباید با آنها دوست شد، چرا که آنها  از هیچ ضرری که به مسلمانان برسد، کوتاهی نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: نباید اینجور باشد که برجام پشت برجام بیاید و همواره با دشمنان مذاکره کنیم و آنها هم همواره به ما زور بگویند، اگر اینجور شود باید بر سر برد موشک‌هایمان نیز با آنها چانه زنی کنیم و ضررهای بسیاری را متحمل شویم، دشمنان غلط کرده اند که برای صنایع موشکی ما می‌خواهند تعیین تکلیف کنند، هرجا که دشمن بیرون بیاید باید موشک‌هایمان به آنجا برسد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...