پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
حدادعادل در جمع خبرنگاران

شورای عالی انقلاب فرهنگی تعامل با وزارت علوم را در دستور کار دارد

غلامعلی حدادعادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری جشن 50 سالگی دانشگاه الزهرا در جمع خبرنگاران در پاسخ به تسنیم درباره دستور کار این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و تایید صلاحیت سرپرست دانشگاه تهران گفت: هرچه دستور کار جلسه باشد اعضای شورا وارد آن می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از دانشجویان دانشگاه تهران به سرپرستی نیلی احمد‌آبادی در دانشگاه تهران انتقاد دارند گفت: به هرحال هر شخصی مخالفان و موافقانی دارند، عقاید مختلف است و رای هم مخفی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص برآیند نظر اعضای شورا نسبت به سرپرست دانشگاه تهران گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی اصولا قصد همکاری را با وزارت علوم دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره روند بررسی بودجه سال 94 در مجلس گفت: نگرانی در این خصوص وجود ندارد و فضای مجلس خوب است. کمیسیون تلفیق نیز کارش را با دقت و کارشناسی انجام داد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: دولت هم از عملکرد کمیسیون تلفیق راضی است و فضای همکاری بین دولت و مجلس وجود دارد و تعامل این دو مجموعه در دستور کار است.

حدادعادل در خصوص برنامه‌های شورای عالی تحول در علوم انسانی نیز گفت: امروز جلسه این شورا برگزار می‌شود و بررسی برنامه دروس تحول یافته دوره دکترای رشته ادبیات زبان انگلیسی در دستور کار است.

وی با اشاره به عملکرد این شورا گفت: اخبار جلسات این شورا که هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود بر روی وبگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار می‌گیرد و تاکنون بیش از 20 رشته رسمی در این جلسات تصویب شده و برنامه‌های بعدی ما تالیف کتاب برای برنامه‌های جدید است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره تجربه دانشگاه تک جنسیتی در دوره‌های پیش گفت: این تجربه را ناموفق نمی‌بینم، مشکلی وجود ندارد و دانشگاه الزهرا با عنوان نمونه از تجربه جاری در این زمینه نقش خاصی ندارد. انتقادات بیشتر سیاسی است نه کارشناسی.

 

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...