پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
جلسه ی شورای مرکزی دبیرخانه کرسی های آزاد اندیشی استان اصفهان – 95/4/24

اعضای شورای مرکزی دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی، نقد، مناظره و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان با آیت الله طباطبائی نژاد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حضرت آیت الله طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با تقدیر از فعالیت های این شورا در برگزاری کرسی ها، پیشنهادهایی در جهت برگزاری کرسی ها ارائه نمود.

وی خواستار ارتقاء کیفی کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان شد و اظهار داشت: به جای 20 عنوان مختلف در مدارس مختلف، یک عنوان انتخاب و در تمام حوزه های علمیه برگزار شود، چرا که حرف خوب باید به گوش همه برسد و این کار کمک بسزایی در پختگی عنوان دارد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با تأکید به این که باید در برگزاری کرسی ها به احتیاج های حوزه و طلاب توجه و اولویت بندی شود، افزود: جمع آوری و چاپ سؤال های مطرح شده و بر برپائی کرسی های آزاداندیشی بامحوریت ولایت فقیه و حوزه انقلابی از موضوع هایی است که باید رعایت شود.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس شورای کرسی های آزاداندیشی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به برپایی کرسی های آزاداندیشی، روند برگزاری کرسی های سال 1395 در سطح مدارس استان را تبیین کرد.

وی عنوان داشت: انتخاب موضوع کرسی آزاداندیشی به عهده مدارس و پیشنهاد آن در شورای کرسی های آزاداندیشی بوده است که در صورت تأیید، درمرحله بعد استاد انتخاب و با هماهنگی های لازم این کرسی توسط دبیر اجرایی در مدارس علمیه برگزار می شود.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین علیرضا ناجی دبیر اجرایی کرسی های آزاداندیشی با ارائه گزارشی از برگزاری کرسی های آزاداندیشی درسطح حوزه های علمیه پرداخت و گفت: از سال 90 تاکنون 63 کرسی آزاداندیشی درسطح استان اصفهان برگزار شده است که بیشترین تعداد کرسی با 20 عنوان در سال گذشته می باشد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 25 تیر 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...