پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار مدیران و اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان - 95/6/9

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان پیشرفت علم را از پایه های محکم تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان و ضمن تاکید برتعامل صنعت با علم گفت:این همکاری سبب به کارآفرینی و پیشرفت کشور می شود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران و اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان پیرامون تاکید بر  ارتباط و همکاری صنعت با علم جهت دستیابی به پیشرفت های علمی به ایراد سخن پرداخت.

آیت الله طباطبایی نژاد پیشرفت علم را از پایه های محکم تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: یکی از راه های رشد و پیشرفت کشور توجه به علم و دانش است که میزان موفقیت جوانان در زمینه های علمی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی را رقم خواهد زد.

وی بر هماهنگی، ارتباط و همکاری دانشگاهیان با صنعتگران تاکید و خاطر نشان کرد: استفاده از علم دانشگاهیان توسط صنعتگران و نیز استفاده دانشگاهیان از تجربه صنعتگر ان سبب کارآفرینی و به کارگیری جوانان خلاق، طراح و کارآفرین می شود و این به معنای پیشرفت علمی کشور می باشد.

امام جمعه اصفهان همچنین ادامه داد: موفقیت های کشور در زمینه صنایع دفاعی نتیجه همین همکاری و تبادل نظر می باشد که سبب افزایش عزت نفس و اقتدار ملی در صحنه جهانی و بین المللی شده است.

پیشرفت علمی کشور، پیشرفت و سربلندی جهان اسلام را رقم خواهد زد

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هر قدمی که در راه پیشرفت علم برداشته شود، فقط سربلندی ایران نیست و سربلندی اسلام نیز می باشد تصریح کرد: بنا بر سخنان مقام معظم رهبری؛ دشمنان کشور بیش از آنکه از  پیشرفت های علمی و هسته ای ما در هراس باشند از پشتوانه این علم که اسلام است می ترسند بنابراین هر قدم در راه پیشرفت علمی کشور، پیشرفت و سربلندی جهان اسلام را رقم خواهد زد.

در ابتدای این دیدار مهندس مرتضی تیموری، رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته پرداخت و گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی غیر دولتی است، از این رو پویایی خاصی در فعالیتها دارد.

تیموری به خدمات جهاد دانشگاهی در 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: از حدود 200 طرحی که برای جبهه های جنگ برنامه ریزی شده بود، حدود 50 طرح عملیاتی شد، از جمله طراحی بخاری جیبی، خنثی کننده بمب های شیمیایی و پدافند غیر عامل بود و در طراحی پلی که روی رودخانه اروند زده شد، نقش بسزایی داشت.

وی از تقدیم 4 شهید جهاد دانشگاهی به انقلاب اسلامی ایران خبر داد و گفت: نخستین نرم افزارهای قرآنی در ایران نیز از سوی جهاد دانشگاهی طراحی و اجرا شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...