پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیداراعضاء بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان-95/6/17

امام جمعه اصفهان گفت: مدیران و مسؤولانی که دارای تربیت دینی و تحصیلات دانشگاهی باشند، روحیه انقلابی داشته و می‌توانند در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با اعضاء بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان عنوان کرد: اگر تربیت دینی در کنار تربیت دانشگاهی و علمی نباشد افراد نمیتوانند کشور را انقلابی نگه دارند.

وی با بیان اینکه مرحوم شهید مدرس طمع داشتن و نترسیدن را عامل پیروزی و موفقیت خود می‌دانست افزود :کسی که به امور دنیا طمع نداشته باشد در خدمت رسانی به مردم نیز موفق خواهد بود؛ مسؤولانی که در مقامهای دنیا طمع نداشته باشند و از هیچ نیرویی به غیر از خداوند هم نترسند، در تمامی زمینه‌ها موفق خواهند بود.

امام جمعه اصفهان ادامه داد : این دو ویژگی اخلاقی در هیچ کلاس درسی تعلیم داده نمی‌شود، فقط افرادی که دین دارند و در اعتقاد خود به خداوند صادق و ثابت قدم باشند، می‌توانند این دو ویژگی‌اخلاقی را به دست بیاورند.

وی با اشاره به تحولات منطقه، اظهار کرد: بسیاری از کشورها با وعهده‌های آمریکا مواضع خود را تغییر می‌دهند زیرا این نیروها و قدرتها به منبع قدرت الهی متصل نیستند، اینها قدرتهای طمعکار و ضعیفی هستند که برای استمرار قدرت سیاسی خود حاضرند هر کاری را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر اینکه مسؤولان باید دیندار و معتقد به احکام اسلامی باشند افزود: تدین با علم حاصل نمی‌شود؛ اگر امور کشور به دست افرادی بیفتد که ترسو یا طمع کار باشند، به سادگی دربرابر دشمن عقب نشینی می‌کنند.

وی تصریح کرد: شجاعت به معنای قوت قلبی است که در اثر ایمان به خداوند حاصل می‌شود، مسؤولانی که به قیامت اعتقاد دارند و برای رضای خداوند حاضرند از جان و مال خود بگذرند، قابل اطمینان بوده و در خدمت به مردم هم همیشه موفق هستند؛کسی که خدا در نظرش دارای ارزش و اعتبار است، سایر امور را بی ارزش می‌پندارد.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه نیروی قلب و توان حاصل از ایمان در هیچ کلاس درسی تدریس نمی‌شود افزود:  باید دانشگاه‌ها و حوزه‌ها افرادی را تربیت کنند که در دنیا و مقامهای زودگذر آن طمع نداشته باشند، وقتی امام خمینی(ره) در برابر قدرت استکباری آمریکا ایستاد، هیچ کسی جرأت ایستادگی در برابر آن را نداشت، تنها فردی می‌توانست این حرف را بزند که در مراتب عالی ایمان، پیشرفت کرده باشد.

آیت الله طباطبائی نژاد لازمه کسب روحیه ایمانی و اعتقاد قلبی را مجاهدت دانست و گفت: تدبر در قرآن و تدبر در دین و متون اسلامی و کسب جهانبینی صحیح دیدگاهی را به افراد می‌دهد که قدرت تشخیص اقدام درست را

داشته باشند.

وی افزود : باید مراکز علمی و دانشگاهی تلاش کنند تا در کنار تربیت افرادی که از نظر علمی و تخصصی برجسته هستند، از نظر روحی و اخلاقی هم دارای مراتب عالی ایمانی باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید روحیه انقلابی را به نسلهای بعدی منتقل کنیم اضافه کرد: اگر حوزه و دانشگاه افراد انقلابی با روحیه استکباری تربیت نکنند، در رسالت آموزشی خود موفق نبوده‌اند، ، نسلهای بعد از ما نیز باید بدانند که چگونه انقلاب به پیروزی رسید و چه افرادی رنجهای زیادی را تحمل کردند.

وی به اظهار نظر برخی خواص اشاره و اظهار کرد: قرآن ما را به تقویت قوای نظامی امر کرده است ولی برخی افراد با توجیه‌های مختلف به صرف بودجه‌ برای تسلیحات نظامی ایراد می‌گیرند.

امام جمعه اصفهان افزود: برخی افراد با بی فکری و عدم اطلاع از مبانی دینی نظریاتی را مطرح می‌کنند که با توجه به سوابق انقلابی و مبارزاتی آنان، این نظریات تعجب آور است .

وی با بیان اینکه مقام افراد نمی‌تواند تأیید کننده درستی کلام آنها باشد ادامه داد : هر حرفی که بر اساس قرآن و احکام اسلامی باشد، درست است و ما باید برای تقویت قوای نظامی و افزایش توان تسلیحاتی خود، برنامه‌های جامعی داشته باشیم .

آیت الله طباطبائی نژاد با هشدار اینکه دشمن به دنبال جذب جوانان است تصریح کرد: بسیج دانشجویی هم باید تلاش کند تا افراد بیشتری را به نهاد مقدس بسیج جذب کند.

وی با اشاره به سابقه دینی و مذهبی مردم اصفهان افزود : این ظرفیت و امکان خوبی است که باید حفظ شود؛ همه افراد باید با تمام توان برای کمک به مردم اصفهان و خدمت به شهر اصفهان تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در مورد استفاده از فضاهای مجازی نیز گفت : برای استفاده از فضاهای مجازی باید فرهنگ آن هم ایجاد شود، فضای مجازی ظرفیت خوبی را در اختیار افراد قرار داده است که می‌توان از آن در زمینه ترویج مبانی و احکام اسلام و تشیع استفاده کنیم.

در ابتدای این دیدار مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان ضمن ارائه گزارشی گفت : بسیج دانشجویی در آذر ماه سال 67 به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) تاسیس گردید که به صورت عملی در حدود سال 73 به دانشگاه اصفهان آمده و دانشگاه اصفهان از آن سال بسیج دانشجویی داشته است.

وی ادامه داد : موضوع مهمی که فضای جنبش دانشجویی در استان اصفهان و کل کشور با آن روبرو است بحث بی حالی و تنبلی تشکیلاتی است که تقریبا باعث اختلال شدید در فعالیت های تشکل های دانشجویی شده و فضای جنبشی و هیجانی و مطالبه گری که سال های انقلاب در فضای دانشگاه ها وجود داشته است دیگر در دانشگاه های کشور مشاهده نمی شود.

محسن عادلی نژاد یکی از وظایف بسیج دانشجویی را حفظ و حراست از ارزش ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و با اشاره به فعالیتهای فرهنگی بسیج دانشجویی افزود: بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در فضای فرهنگی از بدو تاسیس خود تاکنون 22 راهیان نور و 9 دوره اردوی جهادی برگزار کرده است و همواره یکی از وظایف خود را جهاد خدمت رسانی به مردم غیور ایران اسلامی و آشنا کردن خود و دیگران با راه و مسلک شهدای گران قدر هشت سال دفاع مقدس دانسته .

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...