پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار با نماینده ولی فقیه در منابع طبیعی و آبخیز داری کشور - 95/6/27

نماینده ولی فقیه در اصفهان بر لزوم حفظ و حراست از منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: خودکفایی در بخش کشاورزی و دامپروری یکی از شاخصه های اصلی در حفظ استقلال کشور است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با نماینده ولی فقیه در منابع طبیعی و آبخیز داری کشور بر لزوم حفظ و حراست از منابع طبیعی تأکید کرد و افزود: خودکفایی در بخش کشاورزی و دامپروری یکی از شاخصه های اصلی در حفظ استقلال کشور است.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: زمانی می توانیم در دنیا با قدرت از مواضع خود دفاع کنیم و در برابر استکبار جهانی بایستیم که برای ارتزاق مردم کشور به جایی وابسته نباشیم.

وی بر ایجاد امکانات رفاهی برای عشایر تأکید کرد و گفت: باید برای داشتن زندگی بهتر و راحتتر به عشایر کمک کرد، لیکن یکجانشینی گزینه مناسبی برای آنها نیست.

امام جمعه اصفهان به نقش عشایر در توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که سیاست های کشور به سمت یکجانشینی عشایر پیش رود، صنعت دامداری با بحران روبرو خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بر خلاف برخی که چرای دامها را عامل تخریب مراتع می دانند، چرای مراتع را به عنوان نوعی حرس علوفه و گیاهان باعث رشد بهتر مراتع دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که باید برای حمایت از حقوق دامداران بر نحوه اعطای مجوز چرای دام در مراتع نظارت بیشتری صورت گیرد،خاطر نشان کرد: عدم نظارت دقیق بر مجوز های صادر شده، زمینه سوء استفاده از دامداران حقیقی را فراهم کرده است.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: افرادی که روزی صاحب دام بوده اند، اقدام به دریافت مجوز چرا می کنند و پس از آن با اجاره مجوز خود، مبالغ سنگینی از دامداران بابت چرای هر دام دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: باید قوانین به گونه ای باشد که مجوز چرای دام تا زمانی اعتبار داشته باشد که آن شخص صاحب دام باشد و پس از آن باطل شود.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: اگر قوانین حاکم بر موجر و مستأجر بر این مجوزها نیز تسری یابد اجاره دادن مورد اجاره تخلف است و باعث بطلان قرارداد اولیه می گردد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 26 شهریور 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...