پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار اعضای ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری – 95/6/31

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت : آیت الله العظمی مظاهری با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) از قم به اصفهان هجرت نموده و باعث عظمت، وحدت و اتحاد در حوزه اصفهان شدند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اعضای ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری گفت: از برگزاری کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری و اعضای ستاد برگزاری آن با توجه به جایگاه اخلاقی و علمی آیت الله العظمی مظاهری تقدیر می‌نمایم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به خدماتی که آیت الله العظمی مظاهری برای رونق حوزه اصفهان انجام دادند، اظهار کرد: حوزه علمیه اصفهان در ابتدای تشریف فرمایی آیت الله العظمی مظاهری 2500 طلبه داشته و اکنون نزدیک به 9 هزار طلبه دارد و به تایید و محوریت آیت الله العظمی مظاهری کارها در حوزه انجام شده و باید نسبت به این نعمت استان اصفهان حق مطلب را ادا نمود.

وی با بیان اینکه آیت الله العظمی مظاهری در عین حال در فقه، اصول، اخلاق، تفسیر، دعا و در تمامی زمینه‌ها صاحب اثر هستند، تصریح کرد: عدم جمع آوری نوشته‌های ایشان خسارت است و وظیفه ما است که آثار ایشان ر احیا نماییم.

عضو مجلس خبرگان رهبری یکی از کارهای فرهنگی را چاپ آثار آیت الله العظمی مظاهری دانست و گفت: چاپ آثار آیت الله العظمی مظاهری یک کار بزرگ فرهنگی است چرا که بیان سیره علما یک کار پسندیده و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه هرچه ما از اسلام داریم از کتاب علمای بزرگ است که به دست ما رسیده افزود: اسلام از نظر گفتار معصومین و ائمه اطهار(علیهم السلام) کاملا غنی است و تمام اشکالات و مسائل را بر مبنای روایات می توانیم جواب دهیم که این مسئله به دلیل جمع آوری روایات به دست علما و تبدیل آنها به کتاب است.

آیت الله طباطبایی نژاد نشر مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را کار بزرگی دانست که همه باید در این زمینه تلاش کنند و گفت: در اختیار مردم قرار دادن این آثار گرانبها نیز کار بزرگی است.

وی افزود: آیت الله العظمی مظاهری با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) از قم به اصفهان هجرت نموده و باعث عظمت، وحدت و اتحاد در حوزه اصفهان شدند.

در ابتدای این جلسه همچنین حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد کنگره ستاد کنگره نکوداشت فقیه اخلاق حضرت آیت الله العظمی مظاهری پرداخت و گفت: اعضای این کنگره به حضور مراجع و بزرگان حوزه علمیه قم رسیدند و در میان فرمایشات مراجع همه بر برگزاری با شکوه این کنگره و احیای آثار معظم له تاکید داشتند.

رئیس ستاد کنگره نکوداشت حضرت آیت الله العظمی مظاهری با بیان اینکه اساس کار ما بحث احیای آثار آیت الله العظمی مظاهری بوده اظهار کرد: آیت الله العظمی مظاهری 21 سال پیش به اصفهان آمدند و در حوزه اصفهان با توجه به قدمتی که دارد خدمات ارزنده‌ای ارائه دادند که لازم بود به عنوان وظیفه وارد بحث برگزاری کنگره نکوداشت و احیای آثار ایشان شویم.

این دیدار با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار اصفهان، مدیرکل صدا و سیما، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان، معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی مرکز اصفهان، رئیس مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه استان و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان در دفتر امام جمعه اصفهان انجام شد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 30 شهریور 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...