پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس – 95/6/31

امام جمعه اصفهان با انتقاد از برخی زمزمه‌ها مبنی بر محدود کردن قدرت نظامی کشور گفت: برخی زمزمه مخالفت با تقویت توان نظامی کشور را سر می‌دهند، اما درک نمی‌کنند که گرامیداشت دفاع مقدس، جوانان امروز را برای دفاع از حریم اهل ‌بیت(علیهم السلام) آماده کرده است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در مراسم رژه 31 شهریور به مناسب هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دوران دفاع مقدس را مقدس می‌نامند چراکه ما در اسلام در دفاع از جان، مال و دین دست از عدالت بر نمی‌داریم و در هنگام دفاع، با بی‌عدالتی، تعدّی و ظلم با دشمن برخورد نمی‌کنیم.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به روایات اسلامی در مورد اهمیت جهاد بیان کرد: پادشاهان برای کشورگشایی به جنگ پرداختند اما در اسلام هیچ‌گاه جنگ ابتدایی نداریم. در طول تاریخ اسلام برای توسعه کشور اسلامی، جهاد ابتدایی نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد:‌ در قیام اباعبدالله هم آمده که ایشان گفتند کسی حق ندارد پیش از حمله دشمن تیری پرتاب کند؛ در اسلام اجازه داده نشده در آب دشمن سم ریخته شود چرا که احتمال دارد آن آب را زنان و کودکان هم استفاده کنند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: انسان‌دوستی و عدالت و بزرگواری در اسلام موج می‌زند و دستورات اسلامی به رزمندگان توصیه کرده تا مبادا غیرنظامیان همچون زنان و کودکان کشته شوند.

وی اضافه کرد: در حدیثی از امام باقر (علیه السلام) آمده که زمانی که با مشرکان می‌جنگید سالمندان، کودکان و زنانشان را نکشید و یا در روایتی از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) از حمله شبانه به جایی نهی شده است؛ صدها دستور مملو از بزرگواری در اسلام داریم که یک نمونه‌اش را در جنگ‌هایی که در حال انجام است نمی‌بینیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطر نشان کرد: در مقابل، آمریکایی‌ها وقتی برای تسلط بر سرخ پوستان بومی آمریکا حمله کردند که جنگ تدافعی هم نبود، هزاران پتوی آلوده به میکروب آبله را با واسطه و به عنوان کمک‌های انسان دوستانه به سرخ پوست‌ها دادند که منجر به مرگ بسیاری شد.

وی تأکید کرد: امروز هم از هر ابزاری بتوانند استفاده می‌کنند،‌ همین الان در یمن در مجلس عروسی بمب می‌اندازند و همه را به خاک و خون می‌کشند، برایشان تفاوتی ندارد در آن جا کودک باشند یا زن و مرد بی‌گناه.

عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برخی زمزمه‌ها مبنی بر محدود کردن قدرت نظامی کشور خاطرنشان کرد: برخی زمزمه مخالفت با تقویت توان نظامی کشور را سر می‌دهند، اما نمی‌فهمند که گرامیداشت دفاع مقدس جوانان امروز را برای دفاع از حریم اهل ‌بیت(علیهم السلام) آماده کرده است .

امام‌ جمعه اصفهان گفت: جوانان انقلابی امروز در کشور ایران برای دفاع از مسلمانان و حریم اهل ‌بیت(علیهم السلام) با عشق جان خود را در راه پیروزی اسلام و نابودی استکبار فدا می‌کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 30 شهریور 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...