پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
دیدار شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی شهدای شهرستان خمینی‌شهر – 95/7/17

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان گفت:مسؤولان شهرستان خمینی‌شهر اجازه ندهند به جایگاه انقلابی و ولائی شهرستان آسیبی وارد شود، مردم خمینی‌شهر همواره قبل از انقلاب و بعد از انقلاب همراه و حامی امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و هستند.

آیت الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در دیدار با شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی شهدای شهرستان خمینی‌شهر اظهار کرد: شهرهای خمینی‌شهر و نجف‌آباد همیشه در بخش تدین و انقلابی بودن در استان اصفهان پیشتاز بوده و هستند.

وی با بیان اینکه خمینی‌شهر بیش از شهرهای دیگر استان و کشور شهید تقدیم انقلاب نموده است، تصریح کرد: وجود بعضی از نواقص زیبنده جایگاه انقلابی و ولائی خمینی‌شهر نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: بخشی از مشکلات خمینی‌شهر ناشی از مهاجرپذیری و تغییر در فرهنگ و آداب‌و رسوم اصیل این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع جایگاه خمینی‌شهر نسبت به بعضی از شهرهای دیگر استان بالاتر است، تصریح کرد: بدون شک اثر برگزاری یادواره و یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم همان اثری را دارد که مراسمات عزاداری امام حسین (علیه السلام) دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان تأکید کرد: برگزاری کنگره ملی شهدا و برنامه‌های مربوط به عرصه ایثار و شهادت مثل برنامه عزاداری حضرت سید الشهدا استمرار و تداوم داشته باشد.

وی اظهار داشت: اگر استمرار و استقامت مردم و شیعیان در برگزاری برنامه‌های عزاداری نبود، چه‌بسا در برگزاری برنامه‌های محرم و واقعه عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین دچار غفلت و فراموشی شده بودیم.

آیت الله طباطبائی‌نژاد با اشاره به اینکه تداوم برگزاری یادواره یاد و خاطره شهدا از با شکوه‌تر برگزار شدن این‌گونه برنامه‌ها مهم‌تر است، تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید به‌ عنوان یک میراث و فرهنگ ماندگار برای آیندگان محسوب شود.

وی با بیان اینکه امنیت امروز این نظام و کشور از صدقه‌سری شهدای مدافع حرم است، تصریح کرد: بعضی از شهدا مدافع حرم نسل دوم انقلاب محسوب می‌شوند ولی همچون فرشتگان الهی در بین ما زندگی می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان ت افزود: داستان شهدای مدافع همچون داستان واقعه کربلا انسان‌ساز است، سوابق مبارزاتی و انقلابی مردم خمینی‌شهر نیاز به توصیف ندارد مردم خمینی‌شهر جز اولین شهرهایی بودند که قبل از انقلاب مبارزات علیه شاه را آغاز و مجسمه شاه را پائین کشیدند.

آیت الله طباطبائی‌نژاد با بیان اینکه با توجه به شناختی که از مردم این دیار دارم مردم خمینی‌شهر و ولایت مدار هستند، گفت: واقعیت این است که مسؤولان استان در بعضی از مسائل سهل‌انگاری می‌کنند و جدیت لازم را ندارند ولی این مشکل جدی برای استان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ نهادی و مسؤولی در استان در بخش‌های رسانه‌ای با هیچ‌یک از شهرهای استان دشمنی ندارد،ادامه داد: مجموع استان اصفهان مورد بی‌مهری و کم‌لطفی صدا و سیمای کشور قرار دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان بیان داشت: سهم استان اصفهان در همه بخش‌های کشور یک‌دهم است ولی در پخش مراسمات کوچک شهرهای دیگر کشور نسبت به اصفهان ارجحیت دارند.

آیت الله طباطبائی‌نژاد با اشاره به اینکه در پخش مراسمات مهم از جمله راهپیمایی روز قدس صدا و سیمای کشور فقط به پخش قسمتی کوتاه از برنامه استان اصفهان بسنده می‌کند، گفت: بارها این گلایه به مسؤولان صدا و سیمای استان منتقل‌ شده است ولی توجه لازم صورت نمی‌گیرد.

امام‌ جمعه اصفهان ادامه داد: در این رابطه هیچ‌گونه عمدی وجود ندارد، ولی پخش برنامه شهرهای دیگر کشور به دلایلی نسبت به استان اصفهان ارجحت دارد.

وی بیان کرد: برنامه‌های مهم و نماز جمعه شهرستان‌های خمینی‌شهر و نجف‌آباد باید همچون کاشان پخش شود، این عملکرد عمدی نیست ولی انتقادی به صدا و سیمای استان اصفهان وجود دارد که در این بخش تبعیض وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه با توجه به جایگاه خمینی‌شهر در عرصه ایثار و شهادت برگزاری کنگره ملی شهدا باید استمرار و تداوم داشته باشد، تصریح کرد: مسؤولان کنگره شهدا شهرستان خمینی‌شهر تلاش کنند با وجود امکانات و توان موجود، برگزاری یادواره شهدا تداوم داشته باشد و منحصر به یک ماه و سال خاص نباشد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 16 مهر 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...