پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار با بازنشستگان نخبه نیروهای مسلح-95/8/3

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار با بازنشستگان نخبه نیروهای مسلح بر لزوم استفاده از تجربیات و آموزه های نیروهای بازنشسته در اداره کشور تأکید کرد.

 

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با بازنشستگان نخبه نیروهای مسلح یکی از مسائل مهم دوران بازنشستگی را توجه به بعد معنوی زندگی دانست و گفت: دوران بازنشستگی زمان خوبی است تا انسان با کم شدن دغدغه های ذهنی و دنیایی به حسابرسی اعمال خود بپردازد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان روایت«مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ» از امام حسین (علیه السلام) خاطر نشان کرد: با این روایت اصطلاح متداول «هدف وسیله را توجیه می کند»، از نظر اسلام مردود است.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: از منظر اسلام درست است بحث شفاعت در آخرت وجود دارد، لیکن شامل حال کسانی می شود که مسیر زندگی را درست انتخاب کرده اند و حین مسیر اشتباهاتی داشته اند، اما کسانی که بدون توجه به آخرت، در فکر آبادانی دنیای خود بوده اند، از این قاعده بی بهره اند.

وی تصریح کرد: کسی که بذری نکاشته باشد، نباید منتظر محصول باشد و آخرت نتیجه و محصول اعمال ما در این دنیاست، عاقبت به خیری چیزی نیست که فقط با دعا میسر شود، لذا باید برای آن برنامه ریزی و کار کرد.

امام جمعه اصفهان بازنشستگی را فرصتی مغتنم برای بررسی اعمال و آبادانی آخرت دانست و افزود: شما علاوه بر بهره مندی از فضل و دانش، کوله باری از تجربه را بر دوش دارید که باید از آن برای خدمت به مملکت استفاده کنید.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: هر چند بعد از سال های متمادی، فرصت خدمت در یک نهاد و ارگان از شما گرفته شده، اما بستر خدمت به اسلام و حکومت اسلامی همچنان باز است لذا نه تنها باید خودتان در این زمینه کوشا باشید بلکه باید دست دیگران را نیز بگیرید و از تجربیات خود بهره مند کنید.

وی پیشنهاد داد: برای خود اساسنامه تدوین کنید، هیأت مؤسس داشته باشید و فعالیت خود را رسمی کنید تا بتوانید در تصمیم گیری های کشور اثرگذار باشید.

در پایان این مراسم از تعدادی بازنشستگان نخبه نیروهای مسلح استان اصفهان تقدیر شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 2 آبان 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...