پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
دیدار نایب اسقف و پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران - 95/9/7

وی با اشاره به افشاگریهای کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا و گرفتاری آنها در فساد و فحشاء ، مسیحی خواندن این افراد را مایه تاسف و خیانت به دین مسحیت دانست و افزود : دین مسحیت دین محبت است اما این افراد هیچ دینی ندارند و به خداوند سبحان و هیچ پیامبری اعتقاد ندارند.

آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و امام جمعه اصفهان در نایب اسقف و پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران روحانی ارشد سیپان کـِچـِجیان ضمن خوش آمد گویی و آرزوی موفقیت در امور محوله ، محبت و میهمان نوازانی مردم اصفهان را بی نظیر خواند و گفت : وقتی که در احوال مردم اصفهان دقت می کنید می بینید که مردم اصفهان از بهترین مردم هستند و از میهمانان خارجی با محبت و صلح استقبال می کنند و هر چقدر هم که بمانید، چیزهای جدید و جدیدتری از محبت و نیکویی مردم اصفهان خواهید دید.

وی ضمن حسنه خواندن روابط بین ادیان در ایران افزود : این روابط و همزیستی حسنه در ایران بستر مناسبی برای تحقیق در مورد ادیان است .

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه در قرآن کریم از حضرت عیسی(ع) به خوبی یاد شده است ضمن بیان آیات 28 تا 32 سوره مریم  افزود : به مانند این آیات  در مورد معرفی حضرت عیسی(ع) حتی در کتاب انجیل وارد نشده است و اسلام برای ایشان و پیروان ایشان احترام قائل است .

وی با اشاره به روند انتخابات در آمریکا و افشاگریهای کاندیداها در مورد عملکرد یکدیگر افزود : این افراد می خواهند سردمدار کل جهان بشوند، در حالی که فساد و فحشاء در این کشور بی داد می کند و خود این کاندیداها گرفتار آن هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود : مایه تاسف است که این افراد می گویند ما مسیحی هستیم زیرا دین مسحیت دین محبت است و نمی دانند که حضرت عیسی(ع) تارک دنیا بود و حتی از اموری که دین برای او حلال کرده بود بمانند ازدواج خودداری کردند، چرا که می دیدند تمام مردم گرفتار مسائل دنیوی و شهوانی شده اند .

وی مسیحی خواندن این افراد را خیانت به دین مسحیت دانست و با تأکید بر اینکه لازم است که این امر برای مردم و جامعه جهانی توضیح داده شود افزود : این افراد هیچ دینی ندارند و به خداوند سبحان و هیچ پیامبری اعتقاد ندارند.

آیت الله طباطبائی نژاد در ادامه افزود : متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از مسلمانان هم این گونه اند، می گویند ما مسلمانیم اما هیچ بویی از اسلام نبرده اند .

وی با بیان اینکه هدایت الهی با مبعوث شدن انبیاء کامل است، اما این انسان است که عاقلانه نمی اندیشد ادامه  داد : در قرآن کریم آمده است: و قلیل من عبادی شکور، أکثرهم لایعقلون، منظور این نیست که عقل ندارند، بلکه این افراد عقل دارند اما عاقلانه و حکیمانه رفتار نمی کنند.

امام جمعه اصفهان در پایان ضمن طلب بارش باران و جهان پر از صلح و محبت ابراز امیدواری کرد که خود ما أولا متخلق به أخلاق حمیده بشویم و بشنویم و عاقلانه فکر کنیم .

آیت الله طباطبائی نژاد همچنین اوقات خوب در طول اقامت پیشوای ارامنه در اصفهان را آرزو کرد .

در ابتدای این دیدار نایب اسقف و پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران روحانی ارشد سیپان کـِچـِجیان ضمن ابلاغ سلام ویژه کاتولیکوس اعظم «آرام اوّل» و آنتلیوس و همچنین اسقف بابگن چاریان به تعاریف کاتولیکوس در مورد اصفهان اشاره و افزود : جناب کاتولیکوس گفتند به شهری خواهید رفت که اسمش اصفهان است و کلمه اصفهان بمنزله نصف جهان است و وقتی که به اینجا آمدیم فهمیدیم که این گفته در مورد اصفهان کاملا صحیح و شهر بسیار زیبایی است.

وی افزود : من فقط در مورد اصفهان شنیده بودم و از نزدیک این شهر را ندیده بودم و دیدگاهی در مورد این شهر نداشتم،وقتی که به اینجا آمدم و شهر اصفهان را دیدم، تقریبا می توانم بگوییم که اصفهان شهری بی مانند ، بسیار زیبا و بزرگ است و با این که کمبود آب در این منطقه وجود دارد اما این شهر سرسبز و زیبا است.

روحانی ارشد کـِچـِجیان ادامه داد: من به کنار  زاینده رود رفتم و شاهد این بودم که میزان آب آن پایین بود، اگر که آب فراوان در زاینده رود باشد انسان گمان می کند که در بهشت قدم می زند.

وی اصفهان را جزیره و نماد صلح و دوستی خواند و با تأکید بر اینکه پایه و اساس برادری، محبت و مهر است افزود : این امر را در رفتار مسوولان این شهر شاهد هستیم ، مردم و مخصوصا مسوولان شهر اصفهان، موجب بالا رفتن ارزش شهر می شوند و همچنان به سوی تعالی پیش می روند و من دعا می کنم که تمام ایران نماد صلح و دوستی باشد.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت : دوستی، محبت و احترام را دائما در رفتار مردم مخصوصا رفتار مسوولان این شهر می بینم، این امر باعث می شود که احساس غربت در این شهر و در میان مردم آن نکنم.

وی افزود : اگر که سردمداران دیگر کشور ها به مانند مسوولین ایران فکر بکنند ، حتما جهان، جهانی سرشار از صلح و آرامش خواهد شد.

روحانی ارشد کـِچـِجیان نیز از شگفت زدگی خود به خاطر سخنان کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا گفت و ضمن ابراز تأسف از مسیحی خواندن این افراد افزود : به اسم مسیحیت سخن می گویند و نمی دانند که مسیحیت واقعی چیست و ما دعا می کنیم که در نقشه های خبیثانه خود ناکام بشوند و از خداوند می خواهیم که به آنها عقل و حکمت بدهد تا بدانند که چگونه در راه الهی قدم بردارند.

وی همچنین علما را الگوی جامعه و افرادی خواند که به مردم بشارت می دهند و راه  تفکر عاقلانه را ترسیم می کنند.

لازم بذکر است هیئتی متشکل از رؤسای مجمع نمایندگان، شورای خلیفه گری و هیئت مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران به رهبری نایب اسقف و پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران روحانی ارشد سیپان کـِچـِجیان، که به تازگی به سمت خود منسوب شده ، جهت آشنایی و معارفه نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با حضور در دفتر امام جمعه اصفهان با آیت الله طباطبائی نژاد دیدار کردند .

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 6 آذر 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...