پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز شنبه 07 اسفند 95
خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه 17 دی ماه 1395

امام جمعه اصفهان گفت: هر وقت صحبت از حجاب و کنسرت و بی‌دینی می‌شود، بی‌بی‌سی حرف‌های ما را به شیوه‌های مختلف بیان می‌کند و روزنامه‌های زنجیره‌ای پیرو انگلیس هم نقل می‌کنند اما ملت باید بدانند این مسائل از چه اهمیتی برخوردار است که دشمن را عصبانی می‌کند.

آیت‎الله سیدیوسف طباطبایی‎نژاد در خطبه‎های این هفته نماز جمعه اصفهان که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با تبریک میلاد امام حسن عسکری(علیه السلام) به ذکر حدیثی از امام یازدهم پرداخت و گفت: برای ادب انسان همین بس که کاری را که دوست ندارد درباره خودش انجام شود، نسبت به دیگران انجام ندهد، خودش گران‎فروشی نکند که چون دوست ندارد درباره خودش این گران‎فروشی انجام شود.

وی با اشاره به حدیث دیگری از امام حسن عسکری(علیه السلام)، اظهار داشت: تقوا، ورع، سخن راست گفتن، امانت‌داری و حسن خلق، باعث خوشنودی اهل‌بیت است..

 

احترام به امامان معصوم مصداق شرک نیست

آیت‌الله طباطبایی نژاد گفت: داعش که تفکراتش برگرفته از وهابیت است، شیعیان را به واسطه توسل به عتبه‌های خاندان اهل‌بیت (علیهم السلام) تکفیر می‌کنند.

وی با اشاره به تفاوت بین عبادت و احترام، افزود: احترام به ولادت و شهادت ائمه اطهار، به جهت محبوبیت آن‌ها نزد خدا مصداق شرک نیست چرا که دستور خداوند است.

امام‌جمعه اصفهان با بیان عبادت و سجود دیگر موجودات در محضر خداوند خاطرنشان کرد: آنکه از این عبادت تخلف می‌کند، تنها انسان است.

وی تصریح کرد: سجده به معنای نهایت خضوع است که در دیگر موجودات به معنای نهایت فرمان‌برداری و عدم تخلف از دستورات خداوند است و در انسان با سر به‌ مهر نهادن تجلی می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تسلیت درگذشت آیت‎الله شرعی خاطرنشان کرد: ایشان عضو جامعه مدرسین بودند و قبل از انقلاب و بعد از انقلاب فعالیت‎های بسیار و مجاهدانه‎ای را انجام دادند، خدوم بودند، با جان و مال  به انقلاب خدمت کردند و به زندان افتادند و بعد از انقلاب هم مؤسس حوزه علمیه خواهران در سطح کشور بودند.

 

دشمن درصدد ترور دانشمند متعهد مسلمان

وی همچنین با تسلیت شهادت شهید کاظمی و یارانش و شهید احمدی روشن ابراز کرد: شهید احمدی روشن به دست منافقان به شهادت رسیدند، یکی از اهداف دشمن این بوده است که در بین مسلمانان دانشمندانی برای پیشبرد علم و دانش نباشد، در عراق وقتی آمریکایی‎ها مسلط شدند ده‎ها و صدها دانشمند عراقی را کشتند.

 

روی‌کار آمدن رضاخان به دست انگلیس برای اسلام زدایی بود

آیت الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضاشاه در 17 دی 1314 خاطرنشان کرد: او با این کار مقدمات اسلام زدایی در کشور را فراهم کرد و بعد از ملاقات با آتاترک در سفرش به ترکیه تصمیم گرفت تا به قول خودش ایران را به دروازه تمدن برساند.

وی اضافه کرد: اولین بار در جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه دختران، همسر و دختران رضاشاه بی‌حجاب حضور یافتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با قرائت بخشی از کتاب محمدرضا شاه با نام مأموریت برای وطنم، یادآور شد: او در این کتاب گفته است که این اقدام با تدبیر پدرم و شجاعت مادر و خواهرانم اتفاق افتاد تا برابر رسوم کهنه که مورد حمایت عامه مردم بود، بایستند.

وی تصریح کرد: محمدرضا پهلوی با این جملات کفر خود را اثبات کرده است چرا که حجاب جزو ضروریات مذهب است و کسی که آن را کهنه‌پرستی بداند، بدون شک کافر است.

امام‌جمعه اصفهان با بیان اینکه کشف حجاب صدمات زیادی را به بانوان وارد کرد و عامل سقط کودکان زیادی شد، افزود: عده زیادی از بانوان خانه‌نشین شدند و آن‌ها هم که مجبور به حضور در جامعه بودند، آسیب دیدند.

 

اگر مردی غیرت داشته باشد ناموس خود را درمعرض دید قرار نمی دهد

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر (صلی الله علیه و آله) تصریح کرد: در مردی که غیرت ندارد، خیری نیست و اگر کسی غیرت داشته باشد ناموس خود را در معرض دید همگان قرار نمی‌دهد و در معاملات هم باید از او کوتاه آمد که اگر غیرت و دین داشت ناموس خود را در معرض دید نمی‎گذاشت.

 

دشمن از تاکید بر حفظ حجاب در ایران عصبانی است

آیت الله طباطبایی نژاد ابراز داشت: هر وقت صحبت از حجاب و کنسرت و بی‌دینی می‌شود، بی‌بی‌سی حرف‌های ما را به شیوه‌های مختلف بیان می‌کند و روزنامه‌های زنجیره‌ای پیرو انگلیس هم نقل می‌کنند اما ملت باید بدانند این مسائل از چه اهمیتی برخوردار است که دشمن را عصبانی می‌کند.

 

دشمن می‌خواهد ما در مسیر بی‌بندوباری حرکت کنیم

وی با اشاره به هدف دشمن برای به انحراف کشاندن جامعه در مسیر بی‌بندوباری تأکید کرد: دشمن به خوبی می‌داند که اگر زن را به فساد کشاند، می‌تواند جامعه را نیز فاسد کند و اگر زن اصلاح شد، جامعه نیز به سمت اصلاح خواهد رفت.

امام‌جمعه اصفهان یادآور شد: در تاریخ ندیدم که بانوی مسلمان خوبی، فرزند بدی تربیت‌کرده باشد و به همین علت است که اسلام بالاترین مقام را برای زن خواسته تا عزیز باشد و مورد دستبرد انسان‌های هوس‌باز قرار نگیرد.

وی با اشاره به سالگرد خونین قیام مردم قم در 19 دی تصریح کرد: بعد از اینکه از کاخ شاه نامه‌ای توهین‌آمیز به امام در روزنامه اطلاعات به چاپ رسید، مردم تظاهرات کردند و در قم در منزل علما جمع شدند که مزدوران شاه آن‌ها را به رگبار بستند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: همین قیام سبب پیشرفت در سرعت شکل‌گیری انقلاب شد و در چهلمین روز آن در تبریز هم قیام صورت گرفت و در چهلمین روز قیام در تبریز، مردم یزد هم تظاهرات کردند.

 

Print Friendly

تاریخ انتشار : 18 دی 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
تهدیدات آمریکایی‌ها برای مردم ایران کهنه شده است امام جمعه اصفهان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن : مردم ایران از موقعیت های حساس با سربلندی عبور کرده اند دعوت آیت الله طباطبایی نژاد از مردم در راهپیمایی 22 بهمن خون شهدای انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن را رقم زد یادواره شهدای روستای نیسیان اردستان - 95/11/21 نیاز حوزه اصفهان به مدارس جدید رفع شد مراسم افتتاحیه مجموعه مدرسه علمیه شهید آیت الله بهشتی – 95/11/20 آنان که دم از ارتباط با آمریکا می‌زنند، گویی تاکنون آیات قرآن را نخوانده‌اند یادواره 110 شهید روحانی و طلبه شهرستان نجف‌آباد - 95/11/20 عدم توجه به توصیه های اقتصادی کارشناسان پیامدهای بدی برای جامعه و تولید کشور دارد دیدار معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان ها - وزارت صنعت، معدن و تجارت -95/11/19 حافظ و قاری قرآن صفات انسانی را در وجودش متجلی کند محفل قرآنی نور و تجلیل از چهره‌های قرآنی استان اصفهان - 95/11/20 19 بهمن سال 57 ورق سلطنت شاهنشاهی را برگرداند دیدار فرمانده هان ارتش استان و افسران نیروی هوایی - 95/11/19 سالن جدید گلستان شهدا باید یک خیمه عظیم و مهندسی شده باشد مراسم آغاز عملیات اجرایی سالن اجتماعات گلستان شهدای اصفهان - 95/11/18 لزوم همکاری دفتر تبلیغات ، سازمان تبلیغات ، اوقاف و حوزه علمیه در اعزام مبلغ به مناطق محروم دیدار ریاست دانشگاه باقر العلوم و معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم - 95/11/18
اخبار بیشتر...