پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار رئیس حوزه هنری استان اصفهان - 95/12/03

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به نقش هنرمندان در جامعه بر لزوم حفظ هنر ارزشمند کشور و هنر هنرمندان وارسته تأکید کرد و گفت : تاکنون حمایت و رسیدگی کافی از این عزیزان صورت نگرفته است .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به نقش هنرمندان در جامعه بر لزوم حفظ هنر ارزشمند کشور و هنر هنرمندان وارسته تأکید کرد و گفت : تاکنون حمایت و رسیدگی کافی از این عزیزان صورت نگرفته است .

آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد در دیدار رئیس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به اهمیت هنر در امور مختلف گفت: هنر در هر کاری که بخواهیم درست  انجام دهیم و آن را به دیگران منتقل کنیم دخالت دارد، سخنرانان به نوعی خود هنرمند هستند و با هنرسخن وری خود مطالب را به دیگران منتقل می کنند.

وی توجه به نویسندگی ، شعر و صنایع دستی را در اقتصاد هنر موثر دانست و افزود: استعدادهای متعددی در جوانان هست که باید توسط حوزه هنری درخشان شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به نقش هنرمندان در جامعه ضمن تأکید بر لزوم حفظ هنر ارزشمند کشور و هنر هنرمندان وارسته و رسیدگی به این قشر نخبه با بیان اینکه تاکنون حمایت کافی از این عزیزان صورت نگرفته ادامه داد: نباید هنرمندان ما از دست بروند، آنهایی که سالها در امر هنر تلاش کرده اند باید اکنون مکانهای متعددی برای آموزش به جوانان و تربیت هنرمندان جوان در اختیار داشته باشند و هنر خود را به آنان منتقل نمایند که این یکی از وظایف حوزه هنری است.

وی همچنین بر عدم فراموشی ، سرکشی و رسیدگی بیشتر هنرمندان توسط حوزه هنری تأکید کرد .

امام جمعه اصفهان با اشاره به جمع‌آوری اشعار در خصوص دفاع مقدس گفتند: جلساتی که برای زنده داشتن یاد شهدا برگزار می شود سبب رویش جوانان انقلابی و پرشور خواهد شد و ما نباید بگذاریم این حالت در جوانان از بین برود و می توان با هنر ارزش‌های دفاع مقدس را زنده نگه داشت.

ایشان با بیان اینکه باید هنرهایی که طبق ذوق جوانان و به نفع مملکت است را حمایت کنیم افزود: باید انسان هایی را تربیت کنیم تا با هنرهای مختلف بتوانند در حفظ و انتشار ارزش های انقلاب موثر باشند.

در ابتدای این دیدار دکتر مهدی احمدی‌فر رئیس حوزه هنری استان اصفهان به تشریح عملکرد این نهاد پرداخت و گفت: در حوزه هنری در خصوص هنرهای مختلف کارهای زیربنایی زیادی انجام گرفته و در بخش دفاع مقدس نیاز جدی به فعالیت گسترده داریم، زیرا بسیاری از فعالان در این عرصه دچار بیماری هستند و امکان ازدست رفتن آنان یا فراموشی مطالب توسط آنان وجود دارد.

وی تصریح کرد: در چند ماه اخیر با هماهنگی فرماندهان دفاع مقدس توانستیم بسیاری از خاطرات این عزیزان را جمع آوری کنیم که اسناد ارزشمند جنگ محسوب می شوند.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان ادامه داد: در زمینه تاریخ شفاهی انقلاب در اصفهان کاری انجام نشده است و حوزه هنری استان اصفهان برای نخستین بار حرکتی زیربنایی و علمی در این خصوص انجام خواهد داد و اقدام به جمع آوری اسناد انقلاب خواهد کرد.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت های حوزه هنری در بحث آموزش جوانان است و این مرکز در 70 رشته به آموزش هنرجویان می‌پردازد و در تمام رشته های هنرهای سنتی و نقاشی و خطاطی و… برنامه ریزی وسیعی برای سال آتی خواهد داشت.

دکتر احمدی فر گفت: توجه دیگر ما به هنرهای روبه زوال از جمله گره چینی و صنایع دستی است که تنها برخی از اساتید در این رشته ها فعال هستند که نمی خواهیم با از دست دادن آنان این هنر از میان برود.

وی تأکید کرد: حوزه هنری استان اصفهان در بحث فیلم، نمایشنامه نویسی، هنرهای نمایشی نیز فعالیت های گسترده‌ای دارد، در همین خصوص با برخی از نویسندگان برجسته اصفهان و سینمای جوان کشور قراردادهایی نیز بسته ایم و اکنون نیز تئاتری با موضوع حجاب و زندگی بانو مجتهده امین را بر روی صحنه به اجرا درآورده ایم.

وی ادامه داد: در سایر بخش های فرهنگی و ارزشی نیز شروع به فعالیت‌های بنیادین نموده ایم و سعی در بالابردن تولیدات در راستای اهداف ارزشی انقلاب اسلامی داشته ایم.

دکتر احمدی فر از گرامیداشت روزهنر انقلاب اسلامی و رونمایی کتاب شهدای هنرمند در این برنامه خبرداد و گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی (20 تا 27 فروردین) در سال آینده در اصفهان به صورت گسترده و با مشارکت تمامی دستگاه های فرهنگی و هنری این شهر انجام خواهد شد.

گفتنی است، در این مراسم تصویری که از شهید سید علی طباطبایی نژاد (فرزند امام جمعه اصفهان) که توسط یکی از هنرمندان حوزه هنری استان اصفهان کشیده شده بود به ایشان تقدیم شد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...