پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه 6 اسفند ماه 1395

امام جمعه موقت اصفهان گفت: تا وقتي كه ما دعواي سياسي و حزبي و جناحي داريم، نمي‎توان به اين مشکلات رسیدگی کرد، بياييم مسائل بي‎ارزش را كنار بگذاريم و تحت لواي ولايت به حل مشكلات مردم بپردازيم.

حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمجتبی میردامادی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه اصفهان که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: خداوند از همه حالات ظاهری و باطنی، بیرونی و درونی بندگان خود آگاه است و اگر بخواهیم زندگی خوبی داشته باشیم باید سعی کنیم به واجبات الهی اهمیت دهیم و از محرمات پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) تزکیه است، اظهار داشت: خداوند در سوره شمس بعد از یازده قسم که بیشترین تعداد قسم در قرآن است می گوید آن کسی رستگار می شود که تزکیه نفس کرده و خود را پاک کرده است، پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) آمد تا مردم را تزکیه کند، ما باید نفس خود را کنترل و شیطان درون را مهار کنیم، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در این رابطه می‌فرمایند دشمن‌ترین دشمن تو، نفس تو است.

 

دفاع همه جانبه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) از حریم ولایت راهی روشن پیش چشم مردم جهان است

امام‌ جمعه موقت اصفهان ادامه داد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) لیله‌القدری است که قدر آن پنهان است و الگویی برای تمام جهانیان از زن و مرد هستند و ابعاد مختلف زندگی اشان از جمله حجاب،جهاد، شهادت و دفاع همه جانبه ایشان از حریم ولایت و حجاب راهی روشن پیش چشم بانوان جهان در پیمودن مسیر درست زندگی می‌گشاید .

وی به مناسب شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) بیان کرد: آن حضرت الگویی برای حجاب بود و در جامعه‌ای که به دنبال راه تزکیه می‌گردد باید به دنبال حجاب بود، حضرت زهرا (سلام الله علیها) نمونه‌ای بارز‌ این زمینه است. حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرمودند “بهترین زن آن است که به هیچ مردی نگاه نکند و در مقابل آنان حیاء داشته باشد”، این نکته باید ملاک و معیار زنان ما باشد و جامعه اسلامی باید به این سمت برود.

حجت‎الاسلام والمسلمین میردامادی با بیان این سؤال که بعضی می‌گویند حجاب برای چیست، عنوان کرد: اگر جامعه پاک و تزکیه شده می‌خواهیم که هدف اصلی انبیا بوده است، باید حجاب رعایت شود.

وی اظهار کرد: تا وقتی در فروشگاه ها زن های جوان کار می کنند و دانشگاه ها مختلط است و استاد زن در مقابل پسرها تدریس می کند جامعه هرگز جامعه ای پاک نمی شود.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: بهترین زن زنی است که نامحرم او را ندیده باشد. امروز که گاهی مطلع می شویم در همین اصفهان عروسی ها و جشن ها و مراسمات مختلط و مبتذل برگزار می شود با این حال آیا می توانیم جامعه ای  پاک داشته باشیم که از ذکر خدا غافل نشود؟

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در اجلاس بین المللی حمایت از فلسطین گفت: سخنان بسیار بلند رهبر معظم انقلاب و بشارت پیروزی مسلمانان در برابر این غده نشاط و امید به همه بخشید و ایشان فرمودند مسأله اشغال فلسطین یکی از صفحات ناپاک تاریخ است و فضای جهانی با پدیدار شدن نشانه‎های افول رژیم صهیونیستی و ضعف آمریکا به سمت مقابله با رژیم صهیونیستی میل پیدا می‎کند.

 

فعالان فتنه ۸۸ با صحبت از “آشتی ملی” به دنبال بیمه‌کردن خود هستند

حجت‎الاسلام والمسلمین میردامادی با اشاره به طرح مسأله آشتی ملی از سوی برخی افراد خاطرنشان کرد: عده‌ای معلوم الحال که در فتنه 88 شرکت فعال داشتند به جای اینکه شرمنده شوند می‌خواهند خود را بیمه کنند، این روزها صحبت از آشتی می‎کنند تا عناصر خودشان را نجات بدهند، باید گفت مگر ملت با هم قهر هستند، روز 22 بهمن ملت نشان دادند در زیر سایه ولایت و امامت دنیا را تکان داده‎اند.

وی با دشمن‎شکن خواندن راهپیمایی امسال 22 بهمن خاطرنشان کرد: همان رسانه‎هایی که سال‎های قبل به دروغ جمعیت را ده‎هزار عنوان می‎کردند، امسال مجبور شدند، میلیون‎ها بگویند، آن‎هایی که مقدسات ملت را توهین کردند و روز عاشورا این همه بدی‎ها و زشتی‎ها و ناپاکی‎ها از خود نشان دادند، این افرد متحد ملت نیستند که ملت بخواهد با آنان آشتی ملی داشته باشد.

 

دعواهای سیاسی فرصت حل کردن مشکلات را از مسؤولان میگیرد

امام جمعه موقت اصفهان با مهم دانستن موضوع خوزستان و مشکلات این استان، ابراز کرد: خوزستان مظلوم، خوزستانی که محروم است، گرمای تابستان و زمستان و توفان و ریزگردها و قطع شدن برق و آب و تلفن و این‎ها مصیبت‎هایی است که نمی‎شود به راحتی از آن گذشت و رهبر معظم انقلاب به ویژه در این زمینه توصیه‎های بسیار کردند که مسؤولان باید به فکر باشند، کارها راه دارد و بی‎راه نیست، تا وقتی که ما دعوای سیاسی و حزبی و جناحی داریم، نمی‎توان به این مسائل پرداخت، بیاییم یک سری مسائل بی‎ارزش را کنار بگذاریم و زیر لوای ولایت به حل مشکلات مردم بپردازیم.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان اشاره و ابراز کرد: ایشان در ابتدا از حضور مردم در این راهپیمایی تشکر کردند و گفتند 22 بهمن مایه آبرو است و در ادامه به شعار امسال، یعنی سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توجه دادند، ایشان گفتند مسؤولان باید بگویند  راجع به رفع بیکاری و تولید ملی و نسبت به مسائل مختلف کشور چه کرده‎اند.

 

مسئولان کارنامه برنامه‌های اجرایی خود در سال اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

حجت‎الاسلام والمسلمین میردامادی گفت: رهبر انقلاب گفتند که مسؤولان نباید به مردم بگویند باید چنین شود بلکه باید بگویند چنین شد، باید عمل کرد و گفت چنین کردیم، رهبر معظم انقلاب بیکاری، رکود را از مشکلات مهم کشور خواندند و گفتند مسؤولان در تلاش هستند ولی ظرفیت‎های کشور بیشتر از این‎ها است و راه خروج از مشکلات چند بعدی و نگاه به داخل است، رهبر معظم انقلاب همچنین فرمودند همه مشکلات را به گردن دولت‎های قبل نگذارید، زیرا در آینده شما هم دولت قبل می‎شوید، به جای انتقاد از گذشتگان کاری بکنید و آن کار را به ملت ارائه بدهید.

 

اتحاد نهانی رژیم صهیونیستی و سران برخی کشورهای مسلمان پرده برداشت

وی با بی‎شرمانه خواندن مطالب طرح‎شده در اجلاس اتحاد ترکیه و عربستان و اسرائیل، ادامه داد: چیزی که سال‎ها پشت پرده بود در این اجلاس برملا شد، و اگر رهبر معظم انقلاب فرمودند که من از رییس‎جمهور فعلی آمریکاتشکر می‎کنم که چهره واقعی آمریکا را نشان داد، ما هم از اجلاس اخیری که اسرائیل و ترکیه و عربستان در آن حضور داشتند، تشکر می‎کنیم، آن‎چه اسرائیل و سعودی گفتند، ترکیه هم گفت و دست همه این‎ها در دست هم است، ‌آیا به راستی ایران باعث تشویش و بهم خوردگی منطقه است؟

امام جمعه موقت اصفهان خطاب به دولت‎مردان آل‎سعود اظهار کرد: ای آل‎سعود جنایت‎کار دو سال است که از بمب‎های غیرمتعارف بر سر مردم یمن می‎ریزی و عزا و عروسی‎ها را بمباران می‎کنی و جلوی هر گونه کمکی را گرفته‎ای، آیا شما صلح‎طلب هستی و ایران آرامش منطقه را بهم زده است، این سه متحد باید حیا بکنند زیرا در دنیا هنوز وجدان‎های بیدار است.

حجت‎الاسلام والمسلمین میردامادی با اشاره به بحث حقوق بشر در ایران افزود: اگر کسی هزاران جوان را بدبخت کرد و خانواده‎ها را به وسیله اعتیاد متلاشی کرد، او را بازداشت کردند این مخالف حقوق بشر است،یا این‎که یک خانمی به خاطر نداشتن پول در زندان زایمان بکند و بعد هم بچه را از او بگیرند، این حقوق بشر است.

وی همچنین سخنان سیدحسن نصرالله، رهبر حزب‎الله لبنان را نشاط بخش و شعف‎آفرین دانست و اظهار کرد: او قهرمان لبنان و سید اولاد علی(علیه السلام) و مقلد رهبری است و با استکبار جهانی می‎جنگد، او اخطار کرد به اسرائیل که مواظب باش و تسلیحات هسته‎ای خود را جمع کن که امروز ما می‎توانیم هر نقطه‎ای از اسرائیل را مورد حمله قرار بدهیم و جاهایی را مورد حمله قرار بدهیم که اسرائیل را به نابودی و نیستی بکشاند.

 

تا وحدت داریم، پیروز هستیم و ظلم و کفر و جنایت ریشه کن خواهد شد

امام جمعه موقت اصفهان همچنین به سخنان آیت‎الله ناصری در حوزه علمیه ولی‎عصر(عجل الله تعالی فرجه) اشاره کرد و گفت: این هشدار قابل تأملی بود، وقتی من مشاهده کردم و تصویر و صدای ایشان را شنیدم، ضرورت دیدم برای شما هم عرض کنم، در حوزه علمیه ولی‎عصر بین صدها طلبه، می‎فرمایند در آینده شاید مقداری مشکلات به وجود بیاید و سعی و کوشش شما این باشد که از رهبر معظم انقلاب جدا نشوید و اگر حرفی جایی شنیدید به قولی اعتنا نکنید و پیرو رهبر باشید، باید گفت تا وحدت داریم، پیروز هستیم و ظلم و کفر و جنایت به فضل الهی ریشه کن خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به مناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی، عنوان کرد: تربیت وظیفه خانواده، نهادهای فرهنگی و دانشگاه‌ها است و نباید به‌ تنهایی روی علم تأکید کنیم؛ اگر در کنار تحصیل علم تربیت، تزکیه و انسان‌سازی نباشد، این علم حربه‌ای در دست دیوانه‌ای خواهد شد.

حجت‎الاسلام والمسلمین میردامادی افزود: متاسفانه ویروس‌ها و میکروب‌های بی‌بند و باری در جامعه ما باب شده که با فرهنگ جامعه اسلامی همخوانی ندارد که در این راستا باید برنامه‌ریزی شود.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 7 اسفند 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...