پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه 13 اسفند ماه 1395

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه (چرا اجازه نمی‌دهید مردم شاد باشند) گفت: مسؤولان باید درک درستی از نشاط داشته باشند، با جیب خالی نمی شود شاد بود، رفع مشکلات مردم نشاط واقعی است.

آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اصفهان که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به حمد و تسبیح خداوند از سوی مخلوقات، گفت: نظم موجود میان موجودات بنابر تعابیر برخی مفسران و علما نشان از بی عیب و نقص بودن خداوند دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: در روز قیامت بنابر آیات قرآن کریم همه اعضا و جوارح ما شهادت خواهند داد و اعمال و رفتار ما را شرح خواهند داد، این موضوع نشان دهنده عدالت الهی است، در قرآن آیات بسیاری پیرامون شهادت اعضا و جوارح بدن ذکر شده است، جسم ما نیز مانند خود ما از شعور و درک برخوردار است.

وی در ادامه باور به شهادت دادن اعضا و جوارح بدن را عاملی بازدارنده برای ارتکاب به گناه دانست و افزود: همه موجودات حتی کوه‌ها نیز عبادت خداوند و تسبیح خدا را به جای می‌آورند و در طول شبانه روز در حال ذکر گفتن هستند، در حقیقت موجودات در این حد شعور دارند که باید تسبیح گوی خدا باشند.

آیت الله طباطبایی‌نژاد در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته اصفهان، با تقدیر از برپایی مراسمات مذهبی و عزاداری در اصفهان به مناسبت دهه فاطمیه، اظهار کرد: باید همه ما اهتمام ویژه به قرائت قرآن کریم داشته باشیم، با هر بار باز کردن قرآن آیاتی از آن را تلاوت کنیم چرا که در دستورات دینی ما بر اهمیت قرائت قرآن کریم تأکید شده است.

 

اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) گسترده و ارزشمند است

امام جمعه اصفهان در ادامه با بیان روایتی از حضرت زهرا(سلام الله علیها) به اهمیت ایثار و انفاق در راه خداوند اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به دستور امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد، از همان ابتدای صدور فرمان تشکیل کمیته امداد و تشکیل آن افراد بسیاری با جان و دل و بدون چشم داشت در این نهاد به فعالیت پرداختند، اگر چه بودجه کمیته امداد بسیار کم است با این وجود اقدامات مؤثر و مفیدی در این نهاد صورت گرفته است.

وی انفاق و ایثار در راه خداوند و یاری کردن نیازمندان را از بهترین عبادات دانست و تصریح کرد: هرکسی که انسان مسلمانی را مسرور و شادمان نماید خداوند نیز قلب او را مسرور خواهد کرد، به همین دلیل است که در روایات بر اهمیت یاری رساندن به محرومان و مظلومان تأکید شده است.

 

کسی مخالف نشاط مردم نیست اما باید بدانیم که نشاط واقعی چیست

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اهمیت درک سرور و نشاط از سوی مسؤولان، خاطرنشان کرد: جای تعجب دارد چرا رییس جمهور می‌گوید نمی‌دانم چرا اجازه نمی‌دهید مردم شاد باشند، مگر کسی هم هست که بخواهد مردم نشاط نداشته باشند؟ اگر کسی شاد باشد، ولی جیب او از پول خالی باشد در حقیقت شادی او بی فایده است، بهتر است معنای نشاط و شادی را به درستی بدانیم.

آیت الله طباطبایی‌نژاد در ادامه به فضاسازی رسانه‌های معاند علیه مواضع اشخاص پیرامون کنسرت و اهمیت ارائه نشاط حقیقی به جامعه اشاره کرد و افزود: برگزاری کنسرت و باز کردن چاک دهان نشاط نیست، این نشاط نیست که مردم جمع شوند و کسی بخواند و آنها بخندند، باید مسؤولان درک درستی از شادی و نشاط داشته باشند.

 

پیگیر حقوق کارکنان راهسازی و حمل و نقل باشید

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خطاب به استاندار بیان کرد: آقای استاندار حقوق کارکنان راهسازی و  حمل و نقل را پیگیری کنید چرا که مردم در جرقویه و حسن‌آباد گریه می‌کردند.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر لزوم پرداختن به مشکلات مردم، اظهار کرد: کسی مخالف نشاط مردم نیست اما باید بدانیم که نشاط چیست، کدام پیامبران نشاط را این گونه مفهوم کردند؟ بلکه رفع مشکلات مردم نشاط است.

وی در پایان بیان کرد: در روز درختکاری درخت بکارید اگر هر ایرانی یک درخت بکارد 80 میلیون درخت در روز درختکاری کاشته می شود، اما باید توجه داشته باشیم که به اندازه از آب استفاده کنیم.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...