پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار با ریاست سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان - 95/12/25

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار با ریاست سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان به توصیه های اسلام در توجه به کاشت درخت اشاره کرد و گفت: تأکیدات اسلام در این امر نشان از عظمت کار شما دارد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در دیدار ریاست و معاونان سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان به روایتی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) اشاره کرد و گفت: حضرت می فرمایند: اگر قیامت به پا شد و نهالی در دست داشتی اگر فرصت داشتی آن را بکار.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر کسی درختی را بکارد، مادامی که مردم از سایه و میوه آن استفاده می کنند، برای او صدقه محسوب می شود.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: الان سرانه فضای سبز هر نفر در اصفهان را 25 متر اعلام می کنند، که این مقدار نسبت به قبل خوب است، اما در برابر آلاینده های فراوان اصفهان کافی نیست.

وی بر انتخاب کارشناسی نوع گیاهان تأکید کرد و افزود: چمن و درختهای سوزنی تأثیر چندانی در تصفیه هوا ندارند و جزء سرانه فضای سبز محاسبه می شوند، لذا باید برای کم شدن آلودگی هوای شهر بیشتر از درختهای برگ پهن استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: برای جلوگیری از حرکت خاکهای نرم در جاده های شرق اصفهان و سجزی باید کمربندی از درختهای سازگار با محیط پیش بینی شود، تا مشکلات آن منطقه تعدیل شود.

آیت الله طباطبایی نژاد بخشی از راه حل مقابله با ریزگردها را نیز افزایش درختان دانست و گفت: در طول سال بارها پرواز هواپیماها به دلیل وجود ریزگردها کنسل می شود که می توان این مشکل را با کاشت درختان بیشتر در اطراف فرودگاه کاهش داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، از بکارگیری مهندسان خانم در فضای سبز انتقاد کرد و گفت: از آنجایی که تأمین معاش یک خانواده در اسلام بر عهده مرد است، شما با استخدام یک آقا می توانید معاش یک خانواده را تأمین و یا به تشکیل خانواده کمک کنید، مضافاً این که کار کردن در این سازمان مستلزم تعامل زیاد با کارگران مرد است و این در شأن یک بانوی مسلمان نیست.

در ابتدای این دیدار احمد سلیمان پور مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان به ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته پرداخت و گفت: در وضعیت کم آبی کنونی نگهداری از فضای سبز به مشکلات زیادی مواجه شده است.

وی از خشک شدن 130 حلقه چاه خبر داد و گفت: در گذشته با حدود 280 حلقه چاه آبیاری فضای سبز موجود را انجام می دادیم که متأسفانه به دلیل خشکسالی های سالهای اخیر حدود 130 حلقه چاه خشک شد و از دسترس خارج شد.

سلیمان پور خاطر نشان کرد: نیاز آبی فضای سبز موجود حدوداً 54 میلیون متر مکعب برآورد شده است و 2500 هکتار از فضای سبز از طریق مدیریت استفاده از آب، و با روش آبیاری تحت فشار آبیاری می شود.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1395

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...