پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
دیدار اعضای ستاد زکات استان - 96/2/4

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با اعضای ستاد زکات استان در بیان اهمیت پرداخت زکات به روایتی از معصوم (علیهم السلام) اشاره کرد و گفت: هرکس حتی اگر مقدار کمی از زکات خود را ندهد یهودی یا نصرانی می میرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در دیدار با اعضای ستاد زکات استان، اهمیت زکات در دین اسلام را متذکر شد و گفت: بعد از نماز، زکات مهم ترین رکن اسلام است.

وی در بیان اهمیت پرداخت زکات به روایتی از معصوم (علیهم السلام) اشاره کرد و گفت: هرکس حتی اگر مقدار کمی از زکات خود را ندهد یهودی یا نصرانی می میرد.

رئیس ستاد زکات استان اصفهان خاطر نشان کرد: زکات بین همه مذاهب اسلام مشترک است و شیعه و سنی در پرداخت زکات هم عقیده اند، لیکن در مهم دیگری چون خمس اینگونه نیست.

آیت الله طباطبایی نژاد زکات را یکی از پایه های 5گانه اسلام برشمرد و افزود: پرداخت زکات یکی از عبادات است و صرفنظر از اینکه در چه جایی مصرف شود، باید مردم را به انجام این کار عبادی تشویق کرد.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه در گذشته نسبت به زکات کم لطفی شده در صورتی که در اسلام بعد از نماز بالاترین جایگاه و اهمیت را دارد، در حال حاضر به اندازه خمس هم به آن پرداخته نمی شود.

امام جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: در لغت عرب صدقه و زکات به یک معنا هستند و به کار می روند، لیکن در بین مردم اینچنین عرف شده که زکات، واجب و صدقه مستحب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حالا که در مرحله تشویق مردم برای پرداخت زکات هستیم، بر زکاتهای مستحب اصرار نکنید و بر اساس آنچه در عرف متصور است، زکات مستحب را تحت عنوان صدقه دریافت کنید.

وی به نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ زکات اشاره کرد و گفت: لازم است صدا و سیما همانگونه که تاکنون همکاری خوبی داشته، در آینده نیز فرهنگ سازی پرداخت زکات را در اولویتهای فرهنگی خود قرار دهد.

در ابتدای این دیدار حمیدرضا شیران، مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان به ارائه گزارشی از اقداما صورت گرفته پرداخت و گفت: در سال گذشته 7 میلیارد و 90 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...