پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
جلسه ماهانه مدیران مدارس علمیه استان - 96/4/1

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: زمانی آتش به اختیاری فرهنگی لازم الاجرا است که صدای فرمانده در هر عرصه ای را نشنوی یا فرماندهی تعطیل باشد، لذا قرار براین نیست که بی قانونی صورت گیرد و هر کس مسیری را برای خود بپیماید.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در جلسه ماهانه مدیران مدارس علمیه استان درباره موضوع «آتش به اختیار فرهنگی»، اظهار کرد: امام موسی بن جعفر(علیه السلام) می فرماید، از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) سؤال شد که چه چیزی شیطان را از ما دور می کند، پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمودند، روزه چهره شیطان را سیاه می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه در عبادت ها هیچ عبادتی مثل روزه در محضر خدا بودن را احساس نمی کنیم، گفت: روزه در حقیقت تمرین در محضر خدا بودن است و لذا به شیطان خیلی سخت می گذرد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: رسول الله(صلی الله علیه و آله) در ادامه روایت می فرماید، صدقه هم کمر شیطان را می شکند، هر عمل خیر و انفاقی که برای خدا صورت گیرد، صدقه نامیده می شود، چه بسا هیچ صدقه ای بالاتر از صدقه علم نیست، همچنین مداومت بر عمل صالح رگ نخاع شیطان را قطع می کند.

وی تاکید کرد: در انجام عمل صالح از منظر اسلام مداومت مهم است، غرور در ثواب اعمالی  هم که انجام می دهد باعث ازبین رفتن اعمال صالح می شود، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) همچنین می فرماید استغفار رگ پشت پای شیطان را قطع میکند.

آیت الله طباطبایی نژاد ابراز کرد: «آتش به اختیار» یک اصطلاح جنگی است، ولی نکته حائز اهمیت آن است که نباید در این امر تند روی کرد، آتش به اختیار در عرصه جنگی زمانی رخ می دهد که ارتباط افسران با فرمانده و قرارگاه به هر نحوی قطع شده باشد، صورت می گیرد.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: فرمایش مقام معظم رهبری در مسائل فرهنگی است، نکته قابل تأمل این است که این واژه به این بهانه از زبان رهبری بیان شد که دستگاه ها و نهادهای فرهنگی تعطیل هستند، ما امروز در تخصیص بودجه ای و ارائه تاکتیک هم در عرصه فرهنگی  و خاصه فرهنگ دینی هم شاهد این کم لطفی ها و تعطیلی ها هستیم.

مدیر حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: زمانی آتش به اختیاری فرهنگی لازم الاجرا است که صدای فرمانده در هر عرصه ای را نشنوی یا فرماندهی تعطیل باشد، لذا قرار براین نیست که بی قانونی صورت گیرد و هر کس مسیری را برای خود بپماید.

وی ادامه داد: در جنگ فرهنگی و نرمی که دشمن با شدت علیه انقلاب اسلامی و اسلام حرکت می کند، باید با توکل  و تدابیر  عمل کنیم؛ جنگ نرم موضوع نو وتازه ای نیست واز زمان حضرت آدم و کشتن حضرت هابیل به دست قابیل آغاز شد، چه بسا در زمان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) هم هوای نفس و شیطان جن و انس وجود دارد.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان خطاب به مدیران مدارس  توصیه کرد: مهمترین وظیفه روحانیت این است  که اول به فکر اصلاح خود و سپس دیگران باشد و در این راه از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 1 تیر 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...