پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
نماز جمعه

نام‌گذاری سال‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب در حد شعار باقی نماند

امام جمعه اصفهان با اشاره به پیام نوروزی رهبر انقلاب در ابتدای هر سال، گفت: در مقابل این پیام ما باید تلاش کنیم بیانات ایشان درباره سالی که نام‌گذاری می‌شود در حد یک شعار باقی نماند و به‌صورت عملیاتی پیگیری شود.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در آخرین خطبه نماز جمعه سال 93 که در مسجد امام خمینی برگزار شد، با اشاره به رویه رهبر معظم انقلاب در ابتدای هرسال و ایراد پیام نوروزی از طرف معظم له، گفت: پیام های رهبر فرزانه انقلاب متأثر از درایت و بینش ایشان و راهگشای مسائل کشور است. 

وی در ادامه ابراز داشت: در مقابل این پیام ما باید تلاش کنیم بیانات ایشان درباره سالی که نام‌گذاری می‌شود در حد یک شعار خلاصه نشود و به‌صورت عملیاتی پیگیری شود.  

 

تقارن نوروز با ایام فاطمیه فرصتی برای تغییر زندگی بر اساس سیره معصومین است

آیت‌الله طباطبایی نژاد مقارن شدن نوروز امسال با ایام شهادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را فرصتی مناسب برای تأسی به آن بانوی بزرگوار دانست و تصریح کرد: نوروز امسال فرصت مناسبی است که با الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار به زندگیمان رنگ الهی و فاطمی ببخشیم. 

 

نمونه و مصداق تحول توجه به فقرا و نیازمندان است

امام جمعه اصفهان با اشاره به این که نوروز ایامی خاص و فرصتی ویژه برای تحول و دگرگونی است، گفت: در این ایام که طبیعت زنده می شود، باید از خدا بخواهیم تغییری خوب در جسم و روحمان ایجاد شود. 

وی با بیان این که در این فصل و ایام انسان ها باید از درون متحول شوند، ابراز کرد: یکی از نمونه های تحول، دیگرخواهی است، که نمونه و مصداق آن توجه به فقرا و نیازمندان می‌باشد. 

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادمه داد: باید حواس خود را به فقرا جمع کنیم تا هم خدا از ما راضی باشد و هم آن‌ها نیز به خاطر بی بضاعتی، از ایام نوروز بی‌بهره نمانند و به ویژه در شب عید باید تلاش کنیم این افراد نیز عید خوبی داشته باشند. 

امام جمعه اصفهان در ادامه به اهمیت یکی از سنت های سفارش شده در اسلام به نام صله رحم اشاره کرد و گفت: دید و بازدید ایام نوروز عملی بسیار ارزشمند است و نباید آن را به گناه آلوده کرد. 

آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تقوای الهی را سبب دوری و پاکی از آلودگی‌ها دانست و گفت: تمسک به کتاب خدا و اهل بیت و عمل به فرامین الهی ما را در پیشبرد و رسیدن به تقوا کمک می کند .

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 2 فروردین 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...