پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار مدیر کل و معاونان سازمان فنی و حرفه ای استان اصفهان - 96/5/8

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با مدیر کل و معاونان سازمان فنی و حرفه ای استان بر لزوم توجه ویژه به تناسب ارائه رشته ها و نیاز بازار تأکید کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد به مناسبت هفته ملی مهارت در دیدار مدیر کل و معاونان سازمان فنی و حرفه ای استان  اصفهان از برخی ناهماهنگی ها در سیستمهای آموزشی کشور انتقاد کرد و گفت: الان در دانشگاه های ما رشته هایی ارائه می شود که موجب اتلاف وقت و هزینه از مردم شده اما نتیجه ای در پیشرفت کشور ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رشته های ارائه شده باید با جنسیت افراد و نیاز بازار متناسب باشد تا یک جوان دانشجو پس از اتمام تحصیلات بتواند از دانشی که آموخته است، استفاده کند و برای ادامه زندگی بتواند از طریق دانش خود کسب درآمد کند.

آیت الله طباطبایی نژاد تأکید کرد: مراقب باشید فنی و حرفه ای مسیر معیوبی که سیستم آموزشی ما اجرا می کند را دنبال نکند، بلکه رشته ها و روشهایی را انتخاب کنید که بتواند مشکلات کشور را مرتفع و نیاز جوانان به اشتغال را پاسخگو باشد.

وی یکی از موانع ازدواج را بیکاری دانست و گفت: فنی و حرفه ای می تواند با مهارت آموزی و برقراری ارتباط میان حرفه آموزان و بازار کار گام بزرگی در جهت رفع این معضل اجتماعی بردارد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: از آنجایی که با اشتغال یک مرد می توان بنیان خانواده را پایه ریزی کرد و مسؤولیت تأمین معاش خانواده بر عهده مرد است، با اولویت قرار دادن ایجاد اشتغال برای برادران اقدام کنید و حرفه آموزی و توانمند سازی بانوان نیز در دستور کار سازمان باشد.

امام جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: عدم توجه به اولویتها نه تنها خانواده بلکه اجتماع را تحت الشعاع قرار داده و بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی، ناشی از همین سوء مدیریتهاست.

وی تصریح کرد: اینکه برخی فضاسازی می کنند که اسلام مخالف فعالیتهای اجتماعی و اشتغال زنان است، چیزی جز تخریب و تخطئه نیست ، چرا که انتظارات اسلام از زن و مرد متناسب با مسؤولیتهایی است که به آنها داده و در برخی مشاغل بر حضور بانوان تأکید شده است.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: اسلام مراجعه زنان به پزشک مرد را منع می کند، لذا باید بانوانی در این عرصه حضور داشته و تحصیل کنند تا نیاز جامعه پاسخ داده شود، اما الان متأسفانه به خاطر عدم رعایت همین اولویتها مهندسان زن زیادند، اما خانمها برای مراجعه به یک پزشک زن دچار مشکل هستند.

در ابتدای این دیدار ابوطالب جلالی، مدیر کل فنی و حرفه ای استان ضمن تبریک ایام دهه کرامت و هفته ملی مهارت به ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته پرداخت و گفت: با توجه به ظرفیتها و منابع طبیعی کشور قریب به 70 هزار شغل می توانیم در کشور داشته باشیم در حالی که فراوانی 15 هزار شغل ملموس است.

وی افزود : متأسفانه در دانشگاه ها فقط 1000 عنوان شغل آموزش داده می شود که محتوای آن با آنچه مورد نیاز است، فاصله دارد و فنی و حرفه ای هم تا 5 هزار عنوان شغل بسته آموزشی آماده کرده است که فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب دارد.

جلالی خاطر نشان کرد: استرالیا حدود 30 سال پیش با مشکلات اشتغال ما مواجه بوده است اما با تغییر سیستم آموزشی به سمت مهارت آموزی الان به نقطه ای رسیده اند که متأسفانه بسیاری از جوانان ما تلاش می کنند تا به آنجا مهاجرت کنند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان تصریح کرد: مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی طرح هایی است که پایان سال گذشته تصویب شد و در حال اجرا شدن است که همکاری واحدهای صنعتی را بیش از پیش می طلبد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...