پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار شهردار و مدیران شهری اصفهان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار شهردار اصفهان و مدیران شهری بیانیه سوئیس را یک موفقیت دانست و گفت: امضای توافق نامه نشان دهنده شکست جنگ اقتصادی دنیا با ایران بود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار شهردار و مدیران شهری اصفهان ضمن تبریک سال جدید، انصاف را لازمه همدل و همزبان شدن دانست و گفت: اعلام بیانیه سوئیس یک موفقیت برای ایران بود، چرا که توانست ابرقدرت های جهان را سر میز مذاکره بنشاند.

وی تصریح کرد: برخی بی انصافی کرده و این بیانیه را نوعی عقب نشینی تلقی کرده اند در صورتی که عقب نشینی غرب و امریکا بسیار بیشتر بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: برای ارزیابی میزان عقب نشینی باید ابتدا اهدافی را که دو طرف دنبال می کردند، بررسی کنیم و ببینیم در این بیانیه تا چه حد از آن اهداف دور شده ایم.

 

عقب نشینی دنیا در برابر ایران در این توافق نامه مشهود بود

وی خاطر نشان کرد: امریکا که می خواست همه پیچ و مهره های هسته ای ایران را باز کند و حتی یک سانتریفیوژ در ایران نباشد بیشتر عقب نشینی کرد یا ما که از ابتدا نیز گفته بودیم به دنبال ساخت بمب هسته ای نیستیم؟

وی اظهار داشت: ما اورانیوم 20 درصد را برای کارهای تحقیقاتی نیاز داشتیم و چون در اختیارمان قرار ندادند متخصصان به دنبال تولید آن رفتند، لذا حالا که راضی به فروش آن شده اند، برای ما خرید آن به صرفه تر است.

آیت الله طباطبایی نژاد، پذیرش فعالیت های هسته ای ایران توسط امریکا و کشورهای غربی را از جمله دستاوردهای این بیانیه دانست و گفت: اورانیومی که برای تولید برق و مصارف دیگر نیاز داریم اورانیوم 3 درصد است و در این توافق نامه اجازه تولید تا 3.7 درصد داده شده است.

 

امضای توافق نامه نشان دهنده شکست جنگ اقتصادی دنیا با ایران بود

وی اذعان داشت: فعالیت های هسته ای ما برای مرتفع شدن نیازهای کشور در زمینه های مختلف بود که با اجرای این بیانیه نیز محقق خواهد شد، لذا تولید مازاد بر آن برای کشور ضرورت نداشت.

وی در ادامه گفت: دشمنان پس از جنگ تحمیلی 8 ساله که نتوانستند ایران را شکست دهند، اقدام به جنگ اقتصادی و تحریم کردند که با این بیانیه دومین ترفندشان برای مقابله با ایران نیز شکست خورد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: مبادا کسی فکر کند که با این توافق نامه دشمنان ما را به حال خودمان رها می کنند که در اینصورت او یا قرآن را نخوانده و یا به آن اعتقاد ندارد.

وی با استناد به آیات قرآن اظهار داشت: این ها دائماً با ما می جنگند مگر اینکه ما از دینمان دست برداریم لذا نباید غافل باشیم.

 

امروز دشمن همه توان خود را در جنگ فرهنگی معطوف می کند

وی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان همه توان خود را در جنگ فرهنگی معطوف می کنند و همین امر هوشیاری هر چه بیشتر مردم و مسؤولان را می طلبد.

آیت الله طباطبایی نژاد تربیت جوانان معتقد و دیندار را یک تاکتیک سیاسی دانست و گفت: اگر کسی به دین اعتقاد نداشته باشد به راحتی خود را می فروشد و مرعوب دشمن می شود.

وی تصریح کرد: به گفته شهید مدرس ترس و طمع دو گزینه ایست که می توان با تقویت ایمان بر آن ها غلبه کرد و این امر یک تاکتیک سیاسی برای مقابله با دشمنان است.

 

اگر به فکر جوان ها نباشیم، از انقلاب و عزتمان غافل شده ایم

وی افزود: اسپانیا پس از 800 سال حکومت مسلمانان از طریق جنگ نرم به سلطه نصرانی ها درآمد و به حکم نجاست مسلمانان را در بیابان ها کشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: نسل اول و دوم انقلاب نهایتاً تا 30 سال آینده بتوانند برای این نظام مفید باشند، لذا باید انقلاب را به نسل های بعد تحویل داد و اگر برای تقویت ایمان آن ها تلاش نکرده باشیم، خودمان کشور را به دست دشمن داده ایم.

وی تصریح کرد: اگر مواظب جوان ها نباشیم از انقلاب، مملکت و عزتمان غافل شده ایم لذا باید همه تلاش و همت خود را برای مقابله با جنگ نرم معطوف به جوانان کنیم.

شهردار اصفهان نیز در این دیدار گفت:الگوی پیروی از قوانین و مقررات در جامعه باید اصلاح شود، راه های متعددی برای مبارزه با فساد وجود دارد که باید اجرایی شود و با شجاعت از فساد ها جلوگیری به عمل آید که این مهم در پرتو وحدت و همدلی صورت خواهد گرفت.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد گفت: همانطور که می دانید شهرداری با مسائل و مشکلات زیادی روبروست و اگر همدلی و همزبانی نباشد در هیچ کدام از مباحث شهری نتیجه نمی گیریم.

وی افزود: اولویت کشور در شرایط کنونی همدلی و همزبانی است که در شهرداری قدم های خوبی در این جهت برداشته شده و می شود.

وی با تاکید بر اینکه توجه به مسایل دینی و فرهنگی همواره دغدغه برنامه ریزان فرهنگی شهر بوده است تصریح کرد: در سال جدید با افزودن مساجد و نمازخانه در تفرجگاه های سطح شهر در راستای ترویج نماز و بسترسازی هرچه بیشتر جهت جلوگیری از فساد اقدامات شایسته ای انجام گرفته است.

سقائیان نژاد در پایان خاطرنشان کرد:مسئولان جمهوری اسلامی همگی باید قدر و منزلت این خدمتگزاری ها را بدانند و با همدلی توأم با اخلاق وطیفه خود را بیش از گذشته انجام دهند تا شعار امسال تحقق یابد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 19 فروردین 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...