پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
گردهمایی ائمه جماعت مساجد اصفهان-96/6/9

امام جمعه اصفهان گفت: اگر کسی در انجام مسئولیت ها و وظایف خود کوتاهی کند و کمتر از حد وسعش عمل کند برخلاف دستورات دین عمل کرده است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد ضمن حضور در گردهمایی ائمه جماعت مساجد اصفهان در سالن اجتماعات مقبره علامه مجلسی با اشاره به  جمله لایکلف الله الا وسعها در قرآن کریم ادامه داد: یعنی هر کسی باید طبق توان و حدودی که دارد به انجام وظایف و مسئولیت های خود بپردازد و نباید بیشتر و یا کمتر از آن عمل کند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه کوتاهی در انجام مسئولیت به اندازه بیشتر از حد مسئولیت عمل کردن مذموم است و با تاکید بر اینکه امامان جماعت هم باید در ابتدا حد وظایف و مسئولیت خود را در ادای رسالت امامت بشناسند عنوان کرد: وقتی شما به عنوان امام جماعت یک مسجد معرفی می شوید، امکانات بسیاری در اختیار شما قرار داده می شود. مردم به شما اعتماد می کنند و شما اعتباری در میان آنها پیدا می کنید.

وی افزود: مسجد در اختیار شما قرار می گیرد با همه امکاناتی که در آن وجود دارد. حالا اگر شما تنها به اقامه نماز جماعت در مسجد اکتفا کنید و دیگر خودتان را در برابر عملکردی بیش از این مسئول ندانید برخلاف دستور دین عمل کرده اید.

او با تاکید بر اینکه امام جماعت باید فرصت انتقال آموزه ها و مفاهیم دینی را برای مردم فراهم کند اظهار کرد: اگر جوانی لاابالی در نزدیکی شما هست و به مسجد نمی آید، شما مقصر هستید نه او. این شما هستید که نتوانسته اید او و امثال او را به مسجد بکشانید و این نشان می دهد که شما در انجام رسالتتان کوتاهی کرده و کمتر از حد توان و قدرتتان عمل کرده اید.

او با تاکید بر اینکه باید علاوه بر برنامه اقامه نماز در مساجد برنامه های دیگری هم برای مردم برگزار شود گفت: نهج البلاغه و صحیفه سجادیه که دو منبع غنی آموزه های دینی ما هستند چرا نباید ازسوی امامان جماعت برای مردم تفسیر شوند و آیا این کوتاهی در انجام وظیفه نیست؟

او در پایان خاطرنشان کرد: انشالله که خداوند توفیق خدمت به مردم را به همه ما عطا کند و بتوانیم در ادای وظایفمان در حد واقعی توان خودمان عمل کنیم.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 9 شهریور 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...