پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طلاب خارجی جامعه المصطفی العالمیه اصفهان -96/6/15

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه از امام هادی برای ما شیعیان دو یادگار گران بها به جا مانده است، گفت: نخستین یادگار از آن امام شریف، زیارت بلند مرتبه جامعه کبیره و دومین یادگار زیارت غدیریه است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طلاب خارجی جامعه  المصطفی العالمیه اصفهان ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت امام هادی(علیه السلام) اظهار کرد: امام هادی(علیه السلام) همچون پدر بزرگوارشان پیش از سن بلوغ به درجه امامت رسیدند که این امر باعث اشکال گرفتن برخی از اهل تسنن می شد.

وی با بیان اینکه البته سن کم امام هادی (علیه السلام) برای امامت در قرآن پاسخ داده شده است،گفت: در قرآن کریم ما پیامبر یک روزه یعنی حضرت عیسی(علیه السلام) را داریم که ماجرای آن به خوبی و شفاف برای همه عالم توضیح داده شده است، بنابراین خداوند به هرکه بخواهد حکمت و علم عطا می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به معجزات متعدد علمی امام هادی در زمان نوجوانی، تصریح کرد: از امام هادی برای ما شیعیان دو یادگار گران بها مانده است، نخستین یادگار از آن امام شریف زیارت بلند مرتبه جامعه کبیره و سپس زیارت غدیریه است.

 

زیارت غدیریه، زیارت جامع «علی شناسی» است

وی افزود: زیارت جامعه کبیره زیارتی خواندنی و دقت کردنی است، دومین یادگاری که از امام هادی برای ما شیعیان به جامانده است، زیارت غدیریه است که به حق زیارتی جامع، کامل ومانع پیرامون علی شناسی است.

عضو خبرگان رهبری اذعان کرد: برطبق فرمایش امام رضا (علیه السلام) احیای امر اهل بیت از وظایف شیعیان و خاصه طلاب است که منظور ازاحیای امر اهل بیت، طبق روایات، فراگرفتن علوم اسلامی و دینی و گسترش آن است.

وی با تاکید براینکه اعتقاد دارم  که کار طلبگی اگر با هدف و توکل و همت باشد بهترین کار در دنیا است و سعادت دنیا و اخرت را به همراه دارد، افزود: طلاب بدانند که اگر درس طلبگی را جدی نگیرند مایه خسران آن ها در دنیا و آخرت خواهد شد.

گفتنی است سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی العالمیه اصفهان، با حضور و سخنرانی آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد مدیر حوزه علمیه اصفهان و با قرائت پیام آیت الله اعرافی، همزان با ولادت باسعادت امام هادی و در آستانه جشن بزرگ غدیر آغاز شد.

در نیم سال اول سال تحصیلی جدید 96-97 بالغ بر 800نفر از طلاب خارجی از 32 ملیت در نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه اصفهان تحصیل خواهند کرد.

در جامعه المصطفی العالمیه اصفهان رشته های مختلف قرآنی و حوزوی در سطوح 2 و 3 و حتی سطح 4(معادل دکترا) به طلاب غیر ایرانی تدریس می شود.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 15 شهریور 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...