پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 29 شهریور 96
حضور در جشن عید سعید غدیر خم مهاجرین افغانی مقیم اصفهان – 96/6/17

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان گفت: کشور جمهوری اسلامی که ام‌القرای اسلام است کوچک‌ترین تفاوتی میان ایرانی و افغانستانی قائل نیست.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد  در دیدار با افغانستانی‌های مقیم اصفهان اظهار داشت: حق این عزیزان آن‌گونه که باید در ایران رعایت نمی‌شود، البته باید گفت طی چند سال اخیر فرزندان افغانستانی اجازه استفاده از مدارس ایرانی را نداشتند اما اکنون این امکان برای آن‌ها فراهم‌شده است.

وی افزود: در کشور جمهوری اسلامی که ام‌القرای اسلام است کوچک‌ترین تفاوتی میان ایرانی و افغانستانی نباید باشد در این راستا هر آنچه ایرانیان حق رسیدن به آن را دارند افغانستانی‌ها نیز در ایران همان حق را دارند.

امام ‌جمعه اصفهان تصریح کرد: مردم افغانستان علاوه بر ضریب هوشی بالا در کار ، کوشش و تدبیر بسیار تلاش‌گر هستند همچنین عشق و علاقه‌ای که مردم افغانستان به امامت و ولایت دارند بی‌نظیر است.

وی بیان کرد: در حال حاضر وقت آن رسیده که همگی از غدیر و امامت درس بگیریم باید به‌گونه‌ای خود را برای جواب دادن به وهابیان با جلسات غدیر شناسی و اسلام شناسی آماده کنیم.

آیت‌الله طباطبایی نژاد ادامه داد: در افغانستان، طالبان و داعش همه خود را به ‌جای اسلام جا زدند در صورتی که کاری که آن‌ها می‌کنند هیچ شِمری نکرده است.

وی گفت: افرادی که از حقوق بشر صحبت می‌کنند اقدامات اسرائیل و داعش و طالبان را حتی محکوم نمی‌کنند و ازاین‌رو مشخص می‌شود که همه آن‌ها با هم همکاری می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه ما باید دشمن‌ستیز باشیم چراکه ائمه اطهار (علیه السلام) این‌گونه به ما یاد دادند، بیان کرد: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در آخرین وصیت خود که به امام حسین (علیه السلام) و امام مجتبی (علیه السلام) در شب بیست‌ویک ماه مبارک رمضان داشتند فرمودند “همواره حامی مظلوم بوده و دشمن ستمگر باشید”، خوشبختانه مسلمانان هم شیعه و هم سنی این دستور حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) را عمل کردند.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 17 شهریور 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آموزش تولید آثار هنری، آینده اشتغال زندانیان را تضمین می‌کند دیدار مدیران بنیاد تعاون زندان‌های استان اصفهان -96/6/22 نیروی انتظامی، جلوی مفاسد واضح و علنی را بگیرد دیدار فرماندهان نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/6/21 رسالت مضاعف طلاب بعد از معمم شدن مراسم عمامه گذاری 300 نفر از طلاب حوزه علمیه اصفهان -96/6/17 جمهوری اسلامی ایران کوچک‌ترین تفاوتی برای ایرانی و افغانستانی قائل نیست حضور در جشن عید سعید غدیر خم مهاجرین افغانی مقیم اصفهان – 96/6/17 حوزه علمیه مهد پژوهش و تحقیق است اختتامیه هفتمین جشنواره علامه حلی (ره) استان اصفهان – 96/6/16 موضوع ولایت باید با برگزاری کلاس‌های تخصصی آموزش داده شود دیدار رئیس مؤسسه غدیرپژوهی -96/6/15 زیارت جامعه کبیره منشور امام شناسی است مراسم جشن میلاد امام هادی (ع)در جمع طلاب و اساتید دانشکده علوم و حدیث اصفهان-96/6/15 زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه، دو یادگار ارزشمند امام هادی(علیه السلام) مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طلاب خارجی جامعه المصطفی العالمیه اصفهان -96/6/15 آموزش پژوهش محور ضرورت امروز حوزه است نظر آیت الله طباطبایی نژاد در مورد جشنواره علامه حلی-96/6/15
اخبار بیشتر...