پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 01 آذر 96
گردهمائی مبلغین طرح هجرت اصفهان-96/6/22

آیت‌الله طباطبایی ‌نژاد گفت: ما روحانیون و مبلغین باید سختی های راه هدایت مردم را به جان بخریم و مردم را از جهل ونادانی و خرافاتی که در زندگی روزمره آنها ریشه دوانده است دور کنیم و به راه امامان سمت و سو دهیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در جمع مبلغین طرح هجرت اصفهان گفت: ماه ذی الحجه ماه بسیار ارزشمندی است که تمام این ماه متعلق به امیرالمومنین (علیه السلام) و خانواده ایشان است.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به مناسبت های ویژه در این ماه بیان کرد : ازدواج حضرت علی(علیه السلام) و زهرا(سلام الله علیها)، تولد موسی بن جعفر(علیه السلام) ، امام هادی(علیه السلام) و عید غدیر از برکات مهم این ماه است .

نماینده ولی فقیه در اصفهان ماه ذی الحجه را بیان کننده ولایت و امامت برای شیعیان دانست و اظهارکرد: از میان شیعیان علی(علیه السلام) کسانی هستند که به شریعت آن حضرت آگاه اند و راه و خط ایشان را پیروی میکنند.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر محتوا و معنای شریعت در دین تصریح کرد : شریعت یعنی راه و خط و به این معنا که همه انبیا به خصوص پیامبران اولوالعزم، شریعت مختلفی داشته اند، ولی دین همه آنها یک دین واحد است.

وی در ادامه افزود: شریعت پیامبران ما در زمان های مختلف با توجه به فهم مردم آن زمان و شرایط تغییر می کرد و امامان و پیامبران برای روشن شدن و هدایت مردم به راه راست که همان راه الهی و حق است در تلاش بودند.

امام جمعه اصفهان در ادامه اظهار کرد: حضرت علی(علیه السلام) می فرمایند : آن دسته از مردم که به شریعت ما آگاه هستند و با سعی و تلاش خود نا آگاهان و ضعیفان شیعه را از ظلمت به نور علمی که از ما گرفته اند هدایت می کنند در روز قیامت تاجی از نور بر سر دارند و تمام تاریکی ها را روشن ونورانی می کنند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به سختی های این راه برای روحانیت و طلبه های جوان تصریح کرد: ما باید سختی های این راه را به جان بخریم و مردم  را از جهل ونادانی و خرافات هایی که در زندگی روزمره آنها ریشه دوانده است دور کنیم و به راه امامان سمت و سو دهیم.

مدیر حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: طلبه و روحانی کسی است که دست از خوشی ها برداشته و شیرینی سختی ها را چشیده و هر روز محکم تر از قبل برای موفقیت در این راه قدم بر می دارد.

عضو خبرگان رهبری  با اشاره به روایات و احادیث تصریح کرد: علم بدون فایده و سود به دیگران هیچ ارزشی ندارد و عمل و فعالیت یک شخص و هدایت دیگران به راه راست و حق بسیار ارزشمند و با عظمت است.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به روایتی از امیر المومنین (علیه السلام) عنوان کرد: کسی که می خواهد مردمی را به راه راست هدایت کند ابتدا بایستی خود را تقویت کند وگرنه به منزله کسی است که می خواهد سایه چوبی کج را صاف کند قبل از اینکه چوب را صاف کرده باشد، چنین کاری محال و بی فایده ای است.

مدیر حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: مردم در جامعه همانند یک سایه به دنبال روحانی هستند، رفتارهای او را سر لوحه زندگی  و روزمره خود قرار می دهند و راه او تعیین کننده راه جوانان و نوجوانان این جامعه است.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 22 شهریور 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
حاملان و حافظان قرآن الگویی برای جامعه آیین اختتامیه بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی - 96/8/25 در طول این چهل سال ضربه های بسیاری از جناح بازی خوردیم جلسه ستاد رسانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران - 96/8/25 مردم در آسیب های فردی به روانشناسان مراجعه کنند دیدار رئیس و اعضاء سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان اصفهان - 96/8/25 وزارت علوم، تحصیل دانشجویان را به سمت نیازهای اساسی کشور سوق دهد دیدار اعضاء سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان - 96/8/24 کتابداران می توانند ذائقه مطالعاتی افراد را هدایت کنند دیدار مدیر کل و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان- 96/8/23 پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ لزوم تصمیم گیری متمرکز دولت برای حمایت واقعی از تولیدکنندگان دیدار معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان - 96/8/15 مصوبات شورای فرهنگی عمومی عملیاتی شود دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان-96/8/14 روایت آیت‌الله طباطبایی‌نژاد از انتخاب به عنوان امام جمعه اصفهان مصاحبه خبری حضرت آیت الله طباطبایی نژاد : عزاداری امام حسین(ع) یکی از شعائر الهی است دیدار اعضای ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی در شهر اصفهان – 96/8/14
اخبار بیشتر...