پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار با مدیران و مسؤولان مجموعه تخت فولاد اصفهان - 96/8/1

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار با مدیران و مسؤولان مجموعه تخت فولاد بر ضرورت احیای تخت فولاد تأکید کرد و گفت: احیای تخت فولاد، حفظ تاریخ سراسر افتخار اصفهان و بلکه ایران است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با مدیران و مسؤولان مجموعه تخت فولاد، از تخت فولاد به عنوان دومین قبرستان شیعه یاد کرد و گفت: تخت فولاد از چنان اهمیت و ارزشی قائل بوده که علما در گذشته برای زیارت بزرگان مدفون در این قبرستان، پیاده و شبانه حرکت می کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اصفهان علمای بسیار بزرگی داشته و در برخی منابع تاریخی آمده است که در دوره ای مسجد سید اصفهان برای نماز شب پاسخگوی تعداد نمازگزاران نبوده است.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: اینکه برای نگاه کردن به خانه خدا، حرکت به سمت مسجد یا نماز ثواب در نظر گرفته شده به خاطر تأثیری است که بر روح و روان افراد می گذارد، لذا تخت فولاد که از چنین شأن بالای معنوی برخوردار است باید به گونه ای حفظ و احیا شود، که نگاه کردن به آن نیز مردم را به یاد خدا بیندازد.

وی حضور شهدا در تخت فولاد را عامل بالا رفتن معنویت این مکان مقدس دانست و گفت: شهدا به عنوان دنباله روهای این علمای بزرگ باید در تاریخ این شهر و کشور ثبت شوند و آیندگان از ایثارگری های آنها درس بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: ساختمان هایی که در تخت فولاد ساخته می شود باید با معماری اسلامی و در خور اصفهان باشد و با آینده نگری درست در وسعت مناسب پیش بینی شود.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این مطلب که حفظ این تاریخ برای انتقال آن به نسل های آینده است، لذا برای کلیه فعالیتهای خود پیوست فرهنگی داشته باشید و روشهای انتقال این تاریخ و مفاهیم را به نسل جدید و نسل های آینده پیش بینی کنید.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام گرجی، مشاور فرهنگی مجموعه تخت فولاد به ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته پرداخت و گفت: به همت مدیران و اندیشمندان خوش فکر این مجموعه تألیفات بسیار ارزشمندی از بزرگان مدفون در تخت فولاد به چاپ رسیده است.

وی ساخت اپلیکیشن و انیمیشن های زیبا را از دیگر فعالیتهای این مجموعه دانست و گفت: راه اندازی سایت، ساخت فیلم های کوتاه و بلند و بسیاری از برنامه های فرهنگی دیگر از جمله اقدامات این مجموعه برای معرفی علما، عرفا و بزرگان مدفون در تخت فولاد است.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 1 آبان 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...