پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/8/8

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به خطرات آسیب های فضای مجازی برای جوانان گفت: با توجه به آسيب ها و تهديد هايي كه فضاي مجازي براي خانواده ها و جوانان دارد بايستي آسيب هاي اين فضا به درستي براي مردم تشريح شود.

آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد در دیدار فرمانده انتظامی استان ،گفت: فضای مجازی یک وسیله و ابزاری است که هم می شود از آن در زمینه فعالیت های صحیح استفاده کرد و هم استفاده های نادرست از آن داشت.

وی عدم استفاده صحیح از این ابزار را باعث بروز مشکلاتی برای دارندگان آن عنوان کرد و اظهار داشت: گزارشات رسیده حاکی از آن است که قشر جوان و نوجوان جامعه به دلیل رعایت نکردن برخی مسائل ، حدود و حریم ها در معرض آسیب های این فضا قرار می گیرند و عده ای هم قربانی سهل انگاری خود می شوند.

آیت اله طباطبایی نژاد با بیان اینکه نیروی انتظامی به دلیل مواجهه با پرونده ها بیشترین آشنایی را با این فضا دارد تصریح کرد: پلیس بایستی مردم را نسبت به آسیب های فضای مجازی بیشتر آگاه کند.

امام جمعه اصفهان در ادامه با اشاره به حادثه تلخ خودکشی دو دختر نوجوان در اصفهان، خودکشی را ناشی از ضعف اعتقاد و ایمان انسان عنوان کرد و اظهار داشت: مطمئناً یک فرد دین دار و با ایمان هرگز دست به خودکشی نمی زند چرا که می داند این کار را خداوند مذموم دانسته و در دین اسلام نیز از آن به عنوان گناه کبیره یاد شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی در بحث عفاف وحجاب عنوان داشت: طرح گشت ارشاد یکی از طرح های خوب این نیرو بود که تاثیر زیادی در جامعه داشت و اگرچه اکنون هم وجود دارد اما بایستی حضور این گشت ها پررنگ تر شود چرا که حتی حضور صرف آنها هم باعث ایجاد امنیت روانی و اخلاقی در جامعه می شود و پلیس اصفهان می تواند در این زمینه هم الگوساز باشد.

نماینده ولی فقیه در استان، اقدامات پلیس اصفهان در برخورد با اراذل و اوباش، تامین نظم و امنیت و مزاحمان نوامیس مردم را ستودنی عنوان کرد و اظهار داشت: طبق نص صریح قرآن کریم کسی که سلاح دست بگیرد و در بین مردم رعب و وحشت ایجاد کند حکم محارب را دارد.

فرمانده انتظامی استان در این دیدار با بیان اینکه جرم از فضای واقعی به سمت فضای مجازی در حرکت است گفت: برابر آمارهای به دست آمده 74 درصد مردم استان کاربر  اینترنت هستند که باید این فضا به درستی شناخته شود و مشکلات و چالش های آن به مردم بازگو گردد .

گفتنی است، در پایان این این دیدار لوح تقدیری از سوی سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور قدردانی از حمایت های  نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان از نیروی انتظامی به وی تقدیم شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 8 آبان 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...