پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
آیین اختتامیه بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی - 96/8/25

امام جمعه اصفهان گفت: سزاوارترین مردم به قرآن در نگاه امیرمؤمنان حاملان قرآن و حافظان آن بوده که مراقبه و محاسبه یکی از مواردی است که باعث می‌شود اگر به آن عمل شود الگویی برای دیگران خواهیم بود.

آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در آیین اختتامیه بخش شفاهی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد اصفهان(خوراسگان)، در سخنانی گفت: « انسان‌ها باید قلوب خود را با تلاوت قرآن نورانی کنند، همه مخلوقات در جهان با واسطه خلق شده‌اند، اما قرآن مخلوق مستقیم خداوند است و دست هیچ کس در خلق آن واسطه نبوده است و این نکته مهم‌ترین ویژگی خاص قرآن کریم است.

امام جمعه شهر اصفهان با تاکید بر تدبر در آیات نورانی قرآن خاطر نشان کرد: بدون تردید حتی نگاه کردن به صفحات، خطوط و آیات قرآن دارای ارزش و ثواب است، خواندن قرآن نیز دارای ثوابی عظیم است اما فهم قرآن و تدبر در آیات نورانی آن راهی برای نجات از ظلالت و گمراهی است.

آیت‌الله طباطبائی‌نژاد خاطرنشان کرد:  قرائت قرآن و حفظ آن، همه مقدمه‌ای برای عمل به قرآن و دستورات آن است، اقامه نماز و قرائت قرآن در خانه، فرزندان ما را قرآنی و متدین بار می‌آورد، هم‌چنانکه پیامبر ختمی مرتبط(ص) فرمودند در خانه‌های خود قرآن بخوانید و نماز به پا دارید تا خانه‌هایتان نورانی شود. یادمان باشد که حضرت علی(ع) فرمودند سزاوارترین افراد به قرآن ، حاملان قرآن و حافظان آن بوده که مراقبه و محاسبه یکی از مواردی است که باعث می‌شود اگر به آن عمل شود الگویی برای دیگران خواهیم بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی رستمی مدیر فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم در سخنانی پیرامون بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت گفت: بر اساس نظرات جامعه‌شناسان، انسان‌ها بدون تکیه‌گاه نمی‌توانند به حیات و زندگی خود ادامه دهند، بلکه نیازمند به تکیه‌گاه، پناهگاه و ملجأ هستند. بدون تردید در عصر حاضر، قرآن پناهگاه و ملجأ همه ماست. مهم‌ترین ویژگی قرآن، شکستن زمان و مکان‌هاست و ما باید برای سعادت دنیا و آخرت به قرآن تمسک جوییم و به دستورات حیات‌بخش آن عمل کنیم.

رستمی تصریح کرد: در بخش شفاهی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت در مرحله مقدماتی بیش از 30 هزار نفر حضور داشتند که پس از طی مراحل مقدماتی و استانی، 480 نفر به مرحله کشوری راه یافتند که با میزبانی مطلوب واحد اصفهان(اصفهان) مرحله نهایی این دوره از مسابقات نیز به مدت سه روز برگزار شد و نفرات برتر در بخش‌ها و رشته‌های مختلف معرفی شدند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات از داوران بین‌المللی و ممتاز که بیشتر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور بودند برای امر قضاوت در مسابقات استفاده شد.

بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور بیش از ۴۵۰ نفر از استادان و دانشجویان به مدت سه روز در رشته‌‌های قرائت، تحقیق و ترتیل، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 25 آبان 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...