پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
نماز عبادی سیاسی جمعه 8 دی‌ماه 1396

امام جمعه اصفهان گفت: مردانگی ما این است که در برابر دشمن در جنگ بایستیم و علی رغم مشکلات در راه بمانیم البته برای حل مشکلات هم باید تلاش کرد،  باید ریشه‌های این مشکلات شناسایی شود و نسبت به رفع آنها اقدام جدی صورت گیرد.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: هشیارترین افراد کسی است که عیب خود را بداند و خود را از نافرمانی خدا دور بداند.

وی در خصوص بحث ریشه‌های فتنه از نگاه امیرالمؤمنین تصریح کرد: بر این اساس ریشه فتنه دو چیز است، یکی هوای نفس و دوم بدعت‌هایی‌ست که به وجود می‌آورند که با هوای نفس سازگار ولی منطبق با قرآن نیست ریشه دیگر فتنه هم تبعیت افراد از اینهاست.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: اگر اولیا و انبیای الهی توفیقی که دنبال می‌کردند حاصل نشده به دو دلیل فتنه فتنه‌گران و دیگری اطاعت مردم بوده است.

وی تصریح کرد: بر اساس فرموده قرآن هر پیامبری آمد صاحبان زر و زور آن قوم با او مخالفت کردند، صاحبان زر و زور خیلی زود متوجه می‌شدند که آبشان با انبیای الهی در یک جوی نمی‌رود اما مگر با فتنه‌گری و فریب مردم نمی‌توانستند بر اولیا خداوند پیروز شوند.

 

بی بصیرتی و جهل از دلائل پیروزی فتنه‌گران در طول تاریخ بوده است

آیت الله طباطبایی‌نژاد یکی از دلائل پیروزی فتنه‌گران را بی بصیرتی و جهل مردم در طول تاریخ دانست و گفت: درست مثل ماجرای شورش یاوران امام علی در جنگ صفین پس از اینکه قرآن‌ها را به نیزه زدند، بی بصیرت‌ها نفهمیدند که امام قرآن ناطق است و برای آن می‌جنگد و معاویه حیله‌گر است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه اگر حق ممزوج به باطل نشود و حق خالص باشد مردم پیرو باطل نمی‌شوند، تصریح کرد: در فتنه با مخلوط کردن حرف حق و باطل مردم را فریب می‌دهند.

 

آمریکا شعار دفاع از حقوق بشر سر می‌دهد ولی عکس آن عمل می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان داشت: معاویه می‌گوید حکمیت قرآن که این بخش درست است، امریکا می‌گوید حقوق بشر و صلح و حتی حق حیوانات را باید رعایت کرد این حرف درست است اما هزاران نفر در فلسطین و یمن و جاهای دیگر بمباران می‌شوند اما خبری از حرف‌های قشنگ نیست.

 

فتنه مانند میکروب، افراد ضعیف را مبتلا می کند

وی با تاکید بر اینکه فتنه گر نمی تواند بر همه مردم مسلط شود، خاطر نشان کرد: فتنه گری مانند انتشار یک میکروب است، کسانی که در جامعه ضعیف باشند به آن مبتلا می شوند و برعکس افراد سالم و کسانی که واکسن زده اند در امان می مانند. کسانی از فتنه در امان خواهند بود که با شعائر الهی خود را واکسینه کنند البته کسانی که ضعف وجودی و دینی دارند فریب فتنه‌گران را خواهند خورد، البته فتنه‌گران هم همه مردم را نمی‌توانند فریب دهند و این بستگی به میزان آمادگی مردم دارد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد فتنه گران را افرادی زیرک معرفی کرد و گفت: پیروی از هوای نفس در فتنه گران بسیار قوی است و این افراد بسیار زیرک و به تعبیری شیطان هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم اصل هستند، تصریح کرد: باید با بصیرت باشیم تا بیچاره و وامانده نشویم، همواره مردم هستند که با بصیرت مملکت را حفظ کرده و با بی بصیرتی آن را به زمین می‌زنند.

خطیب جمعه اصفهان در بخش پایانی خطبه اول گفت: امید است با توجه به الزامات و مقابله با فتنه‌ها، انقلابی که خود مردم از بانیان آن بودند را به دست امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) برسانیم.

 

ترک مسجد و پیروی از مفسد نشانه غفلت است

وی در خطبه دوم با اشاره به انواع غفلت بیان داشت: توجه به برخی موارد مانع از غفلت خواهد شد باید از مسجد و ذکر خدا و یاد الهی غافل نشویم چراکه با ورود به ورطه غفلت زمینه برای پذیرش مفاسد فراهم خواهد شد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه غفلت به مصداق دوری از حق است، افزود: نباید از مفسد پیروی کرد و با غفلت سپری کرد. برای مثال کسی که در نزدیکی مسجد زندگی می کند نباید با غفلت از مسجد رفتن از هدایت فرزندان خود به یاد خدا غافل شود. وقتی مسجد را ترک کردیم معصیت ها شروع می شود. اگر اهل نماز و مسجد باشیم قطعا فریب نمی خوریم. همه مردم باید بدانند مساجد را پر کنند و جوانان را به این سمت هدایت نمایند تا از یاد خدا لحظه ای غافل نشویم.

وی با اشاره به رحلت آیت‌الله حائری شیرازی گفت: ایشان فردی متقی و پاک طینت با سوابق طولانی خدمت بوده که قبل و بعد از انقلاب در حال هدایتگری بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شهادت شهید علی خوش‌لفظ، بیان داشت: شهید خوش‌لفظ هفته گذشته از بین ما رفت و خدمات زیادی به مردم داشت، وی 11 مرتبه در جبهه‌های جنگ مجروح شده تا عملیات کربلای 5، که بعد از آسیب نخاعی دیگر نتوانست اعزام شود.

وی ادامه داد: این شهید با همین وضع 10 کتاب نوشته که یکی از کتاب‌های وی که رهبر انقلاب هم مقدمه‌ای برای آن نوشتند کتاب وقتی «مهتاب گم شد» است، وی یک انسان والایی بود که تا آخرین لحظات زندگی روحیه انقلابی بودن را از دست نداد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به فرارسیدن رحلت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، گفت: حضرت معصومه از سال‌های آغاز حضور امام رضا در مشهد در فکر حضور در کنار امام بود اما بعد از حرکت علی رغم استقبال مردم قم بیمار شدند و رحلت کردند.

وی با اشاره به علاقه امام رضا(علیه السلام) و حضرت معصومه(سلام الله علیها) خواهر تنی ایشان، گفت: امام رضا(علیه السلام) در مورد رحلت ایشان فرمودند ما قبری هم نزد مردم قم داریم.

 

مردم ایران در روز ۹ دی بصیرت خود را تجلی دوباره می‌بخشند

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مردم اصفهان در 8 دی زودتر از بقیه حقیقت و بصیرت خود را نشان دادند؛ ادامه داد: امسال در همه شهرها در روز 9 دی مردم به صحنه خواهند آمد و بصیرت و حمایت خود را از نظام انقلاب اعلام خواهند کرد ،باید اعلام کنیم که سختی‌ها را تحمل می‌کنیم چرا که در شرایط فعلی دشمن به شکل خاصی با ما در نبرد است.

 

مشکلاتی مانند کم آبی و مشکلات اقتصادی با تجمع رفع نمی شود

وی با اشاره به برخی تجمعات ناشی از مشکلات اقتصادی گفت: باید توجه داشت که در چه شرایط خاصی هستیم و علی رغم مشکلات باید توجه داشت که این صحبت درست نیست که دولت می‌تواند کاری برای مردم کند اما نمی‌خواهد که باور چنین موضوع غلطی نتیجه بی‌بصیرتی است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: به خاطر مشکلاتی که البته معتقدیم هست، نباید سیاه‌نمایی کرد باید دید ریشه مشکلات چیست و آن را حل کرد قطعاً مشکلاتی نظیر کم آبی با تظاهرات و تجمع حل نمی‌شود و باید در این خصوص راهکارهای لازم را پیگیری کرد.

 

دشمنان با فشار بر مردم و انقلاب در پی جبران شکست‌ سیاسی خود هستند

وی با اشاره به اینکه مسؤولان با توجه به تجربه و مسؤولیتی که بر دوششان هست به دنبال حل مشکل هستند، تصریح

کرد: این درست نیست که برای باران و کم‌آبی تجمع کنیم و برخی از جاهلان از آن سوءاستفاده کنند هیچ کس ناراحتی این مردم را نمی‌خواهد اما باید شرایط را درک کرد .

خطیب جمعه اصفهان افزود : البته باید به نقشه‌های دشمن نیز توجه داشت ، دشمن در همه عرصه‌های مبارزه نظامی و سیاسی علیه ایران شکست خورده است و این شکست را می‌خواهد با فشار بر مردم و انقلاب جبران کند.

 

مسوولان با رفع فقر و بیکاری دشمن را نا امید کنند

آیت الله طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: مردانگی ما این است که در برابر دشمن در جنگ بایستیم و علی رغم مشکلات در راه بمانیم مگر ما جنگ را تجربه نکردیم که در روزی چند صد شهید را تشییع کردیم حالا برای مناسب نبودن شرایط کار نباید اینگونه عمل کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات اقتصادی و بیکاری در جامعه، اظهار کرد:  البته برای حل مشکلات هم باید تلاش کرد باید ریشه‌های این مشکلات شناسایی شود و نسبت به رفع آنها اقدام جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن در همه عرصه‌های مبارزه فیزیکی حتی خارج از مرزهای ایران و مسائل سیاسی نظیر قدس هم شکست خورد، بیان داشت: 122 کشور مخالف ترامپ رای دادند و بیان داشتند که ترامپ حرف بیجایی می‌زند، این داغیست بر دل دشمنان که می‌خواهند آن‌ را با فشار بر مردم و انقلاب جبران کنند.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: این موضع کشورها علیه امریکا برآمده از انقلاب است و باید به آن افتخار کرد چرا که دین ما می‌گوید زیر دست سلطه نباید رفت ولو اینکه بمیریم و ما برای این آماده هستیم.

وی در پایان گفت: امید است خداوند متعال لطف خود را شامل مردم ایران کند که 40 سال همه دشمنی‌ها را تحمل کردند و تحمل خواهند کرد.

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 9 دی 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...