پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
نماز عبادی سیاسی جمعه 15 دی‌ماه 1396

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: اتفاقات اخیر موجب شد تا برخی مسوولان که حرف از رفع حصر فتنه‌گران می‌زنند بفهمند که نظام اسلامی چقدر با رأفت با فتنه‌گران برخورد کرده است.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: همگان را توصیه به انجام عمل صالح، رعایت ورع و تقوا می‌کنم؛ در انجام عمل صالح جدیت و نیت خالص لازم است.

وی با بیان اینکه اگر کسی در درونش تقوا داشته باشد شعائر الهی را بزرگ می‌شمارد، گفت: در روایت آمده در روز جمعه که منادی اذان می‌گوید همگی تلاش کنید خود را به نماز جمعه برسانید و دیگر امور خود را رها کنید.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: گاهی انجام عمل صالح بدون جدیت و انگیزه است، به ظاهر عمل را نگاه می‌کنیم اما گاهی روح قضیه مهم‌تر از ظاهر آن است؛ اینکه گفته شده هنگام نماز جمعه معامله کردن حرام است نکته‌ای بر جدیت نماز جمعه است.

وی عنوان کرد: اهمیت حضور در نماز جمعه در حدی است که دین اسلام سفر کردن قبل از ظهر جمعه را مکروه می‌داند، امام هفتم (علیه السلام) می‌فرماید: شخصی صلاحیت ندارد در زمان خطبه‌های نماز جمعه نماز بخواند مگر اینکه ۱ رکعت از آن گذشته باشد که باید سریع نماز را تمام کند و به خطبه‌ها گوش فرا دهد.

 

اجرای توطئه استعماری حذف حجاب توسط رضاخان

آیت‌الله مهدوی با اشاره به سالگرد اجرای توطئه استعماری کشف حجاب یا به‌عبارت ساده‌تر حذف حجاب توسط رضاخان، تأکید کرد: ملت ایران از دیرباز همراه باحجاب بوده‌اند، حتی قبل از اینکه دین اسلام به‌روی آن تأکید کند، آثار باستانی از هزاران سال پیش نشان‌دهنده آن است که زنان ما دارای پوشش بوده‌اند.

وی به فواید حجاب اشاره کرد و گفت: آرامش روانی یکی از اثرات این مسئله است چراکه عدم حفظ حجاب تحریک جنسی و معاشرت‌های بی‌جا را سبب می‌شود؛ یکی از عوامل افزایش طلاق در جامعه پوشش‌های نامناسب است.

امام‌جمعه موقت اصفهان یکی از توصیه‌های مستر همفر جاسوس انگلیسی در ایران را جدا کردن زنان از حجاب عنوان کرد و ادامه داد: ریشه بسیاری از نگاه‌های هرزه و مقایسه کردن بین زن‌های دیگران با همسران خود براثر همین پوشش‌های نامناسب است.

وی حفظ پوشش زنان را عاملی در افزایش امنیت آنان بیان کرد و گفت: کسانی که دنبال شهوت‌رانی هستند مایل به داشتن پوشش نامناسب زنان بوده تا از آن‌ها استفاده خلاف شرع بکنند.

 

آیت الله مهدوی اظهار داشت: فطرت انسان موافق با حفظ پوشش است، آزادی اجتماعی در کسب‌وکار هم در گروی حفظ پوشش است، حفظ و تقویت حیا نیز در حفظ حجاب و پوشش است.

وی زن را مظهر زیبایی دانست و گفت: این مسئله مظهر جلب‌توجه دیگران است، گاهی مردان پوشش نامناسب زن را چراغ سبزی از سوی آنان برای تعرض به آن‌ها برداشت می‌کنند ولی شاید آن خانم چنین قصدی نداشته باشد ولی این مسئله عامل تعرض به آن‌ها می‌شود.

امام جمعه موقت اصفهان افزایش پوشش نامناسب در جامعه را عامل کم شدن غیرت بیان کرد و اظهار داشت: پوشش مناسب احساس رضایت جنسی را برای مردان نسبت به حلالشان زیاد می‌کند؛ پوشش نامناسب زنان آن‌ها را در حوزه مغناطیسی نگاه‌های آلوده قرار می‌دهد و مشکلاتی را برایشان ایجاد می‌کند.

وی ابراز داشت: انقلاب این آزادی را برای ما آورده است که مردم بتوانند مطالبات خود را پیگیری کنند، از طرفی گذشت سال‌های زیادی از عمر انقلاب اسلامی باعث شده تحریم‌ها و تلاش دشمنان بیشتر شود که دلیل آن اقتدار نظام است، آخرین سیلی که از نظام اسلامی ما خوردند نیز شکست داعش بود؛ میدانیم که نظام ما نیز متکی به ۲ چیز است یکی مردم و دیگری اسلام که به همین دلیل به آن مردم‌سالاری دینی می‌گوییم.

 

هوشیاری مردم در فتنه اخیر دشمن را در کمتر از ۸ روز مأیوس کرد

آیت الله مهدوی تأکید کرد: مردم رأی به نظام دادند و طاغوت را رد کردند تا هم مردم در سرنوشتشان دخیل باشند و هم احکام اسلام پیاده شود؛ ایستادگی مردم در دفاع مقدس پایان شیرین، ۸ سال جنگ را به همراه داشت، ایستادگی در فتنه ۸۸ باعث شد ۸ سال به ۸ ماه کاهش یابد و ایستادگی در فتنه اخیر نیز ۸ ماه را به ۸ روز کاهش داد و نشان داد اگر دشمنان به دنبال فتنه مجدد باشند مردم جلوی آن را می‌گیرند.

وی تصریح کرد: تخریب اموال عمومی، امید دشمنان، کشته و زخمی شدن برخی مثل شهید شاه سنایی، سلب امنیت، مختل شدن کسب و کار مردم، تعرض به مقدسات مثل پرچم ایران، مساجد و حوزه‌های علمیه و… هزینه‌هایی است که به کشور تحمیل شد.

امام جمعه موقت اصفهان تشریح کرد: لابه‌لای مطالبات به‌حق مردم عده‌ای فتنه‌گر آمدند و مسیر را تغییر دادند اما نیروهای انتظامی و بسیج در این فتنه خیلی خوب عمل کردند که حتی برخی از آن‌ها کشته و زخمی شدند؛ برخی فتنه‌گران اخیر حرف از رفع حصر فتنه‌گران می‌زدند که موجب شد تا برخی مسؤولان که حرف از رفع حصر فتنه‌گران می‌زنند بفهمند که نظام اسلامی چقدر با رأفت با فتنه‌گران برخورد کرده است.

 

تقسیم بندی مردم به دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا کنار گذاشته شود

وی با تاکید بر اینکه ضرورت اتحاد بیش از پیش مشخص شد، گفت: مردم نباید به دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا تقسیم بندی شوند و باید این موضوعات کنار گذاشته شود ، همه وارث یک نظام هستیم ، تجزیه و تحلیل دولت‌ها به طور مجزا درست نیست. باهم بودن و اتحاد باعث مأیوس شدن دشمنان خواهد شد.

 

عده‌ای از مسئولان در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات عزم جدی ندارند

آیت الله مهدوی با اشاره به اهمیت شبکه ملی اطلاعات که مورد تاکید رهبری است؛ گفت: هنوز برخی مسئولان در این زمینه اراده جدی ندارند و  مجلس، قوه قضاییه و قوه مجریه باید همت مضاعف داشته باشند و شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی کنند تا جلوی فتنه و فتنه گران در فضای مجازی گرفته شود، بنابراین باید از فضای مجازی مراقبت شود.

وی با بیان اینکه باید مانع ورود کالاهای قاچاق و غیرضروری که مشابه آن در کشور وجود دارد، شویم افزود: رهبر انقلاب چندین بار این موضوع را بیان کردند و دادستان مجدد به صراحت بیان می کند که کالای قاچاق وارد می شود، اما آیا در قبال آن ایستادیم و مسئول مربوطه استعفا داد و یا آن مسئول را کنار گذاشتیم، منافع چه کسانی در ورود این کالاها تهدید می شود که تاکنون اقدامی نشده است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: در حالی که کالاهای قاچاق وارد کشور می شود اجناس کارخانه داران بر زمین مانده، چه کسانی از این وضعیت سود می برند، تا چه زمانی باید شاهد این وضع باشیم.

وی با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: رهبر معظم انقلاب طی ۲ سال پی در پی شعار سال را اقتصاد مقاومتی نام گذاری کرده اند ، باید در این زمینه همت کنیم و اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم، مشکلات معیشتی مردم، کسب و کارآنان، ازدواج جوانان، مسکن جوانان را حل کنیم. به جای زیرسوال بردن مسکن مهر مشکل مسکن جوانان را حل کنیم.

 

مسئولان فکر نکنند که مطالبات مردمی تمام شده است

آیت الله مهدوی با بیان اینکه مشکل گرانی را باید حل کنیم، اظهارکرد: وقتی سخن از گرانی بنزین می شود به قشر محروم جامعه فشار وارد می شود، به کارگر ساده ای  که روی خودرو وانت کار می کند فشار وارد می شود،  اما روی کسانی که ثروت انبوهی دارند و کاری به فضای کشور هم ندارند، تاثیری نمی گذارد.

وی بیان کرد: موضوع حقوق های نجومی به کجا رسید، البته برخی افراد هم حاضر نیستند حقوق های خود را شفاف سازی کنند. موضوع آب یکی از مشکلات اصلی اصفهان است که وعده های انتخاباتی زیادی برای حل این معضل داده شده، اما تاکنون برای حل آن چیزی مشاهده نکردیم.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار کرد: امیدواریم فتنه اخیر که تمام شد مسئولان فکر نکنند که مطالبات مردمی تمام شده است، مطالبات مردمی همیشه وجود دارد و ما موظفیم از مطالبات به حق مردم دفاع کنیم.

وی اظهارامیدواری کرد تا در آینده شاهد پیشرفت بهتر کشور و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 16 دی 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...