پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
نماز عبادی سیاسی جمعه 22 دی 1396

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به تلاش دشمنان انقلاب اسلامی برای فریب مردم در ماجرای اغتشاشات اخیر گفت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، غربی‌ها، عبری‌ها و عرب‌ها در ایجاد آشوب در کشور دست داشتند.

غفلت

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان، با بیان اینکه برخی از صفات موجب تاریکی عقل و مانع روشنگری می‌شود، اظهار داشت: حسادت، حب به مال و حب به ریاست از جمله این صفات است ولی در مقابل یاد و ذکر خدا، عقل انسان را روشن می‌کند و موجب بصیرت می‌شود.

وی غفلت را مایه فراموشی خدا معرفی کرد و افزود: دنیا و آخرت دو راه جدا از هم هستند و محبت کامل به دنیا با آخرت در یک جا با هم جمع نمی‌شود چراکه در روایتی از امام علی(علیه السلام) آمده است که دنیا و آخرت دو راه مختلف است که آن دو به منزله مشرق و مغرب است و هر کس به سمت یکی رود از دیگر دور می شود.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه غفلت در قرآن بسیار مذموم خوانده‌شده است، عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم به پیامبرش می فرماید از آن‌هایی که قلبشان را در غفلت قرار داده‌ایم اطاعت نکن.

افراط‌گراها راه صحیح را تشخیص نمی‌دهند

وی گفت: کسانی که تبعیت از هوای نفس می‌کنند و افراط گری می کنند، عقلشان کار نمی‌کند و راه صحیح را نمی‌توانند تشخیص دهند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد افزود: حضرت علی(علیه السلام) می‌فرماید انسان جاهل یا تندروی می‌کند یا حرکت نمی‌کند و در روایت دیگری می فرمایند دو نفر نسبت به من گمراه و جاهل هستند؛ یک دسته کسانی هستند که در بیان فضایل من بزرگنمایی می‌کنند و دسته دیگر کسانی که فضایل مرا بیان نمی‌کنند.

وی با اشاره به ایراداتی که برخی از افراد در داخل، به کشور می گیرند، ابراز کرد: چرا این افراد به فعالیت‌های قبل و بعد از انقلاب نگاه نمی‌کنند، اگر فقط به فعالیت های عمرانی نگاه کنید، همین اصفهان را بررسی کنند، این جاده‌ها، پل‌ها، ساختمان‌ها و کمربندی‌ها غیره آیا این ها بود؟ غفلت که تنها از یاد خدا نیست همیشه نیمه خالی لیوان را دیدن نیز غفلت است.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به لزوم آگاهی داشتن نسبت به مسائل جامعه، گفت: عده‌ای فقط رسانه‌های معاند را گوش می‌دهند ولی به مسائل دور و بر خود در جامعه توجه ندارند، این‌گونه هست که دشمن از غافلان سواری می‌کشد؛ بر اساس آیات قرآن کریم افراد غافل چشم دارند ولی نمی‌بینند؛ گوش دارند ولی نمی‌شوند به تعبیر قرآن اینها همانند چهارپایان و حتی بدتر ازآن هستند.

وی با اشاره به درگذشت حجت‌الاسلام مهدی مظاهری، بیان کرد: این عالم ربانی در انجام کارهای خیر پیش‌قدم بودند و بیش از 60 سال مردم اصفهان را با دعای ابوحمزه و عرفان و معرفت الهی آشنا کرد.

دست داشتن غربیها، عبریها و عربها برای ایجاد آشوب در ایران

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم، عنوان کرد: ایشان در آن دیدار به دست داشتن غربی‌ها، عبری‌ها و برخی عرب‌های منطقه در ایجاد فتنه اخیر اشاره کردند.

وی اضافه کرد: دشمن در رسانه‌ها اعلام می‌کند که حقوق نمایندگان 75 میلیون شده یا حوزه‌های علمیه اینقدر پول می‌گیرند، اینها همه دروغ محض است، در این 4 سال حتی یک ریال نیز برای کارهای عمرانی حوزه علمیه اصفهان پولی اختصاص داده نشده است.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه برخی از افراد فراری از کشور، جنبش‌هایی را تشکیل داده‌اند تا مردم را فریب دهند، تصریح کرد: عربستان تابع محض آمریکاست، مشاهده کنید ایران و عربستان در این 4 دهه چقدر پیشرفت کرده‌اند، آیا آنها چیزی از خودشان دارند، تمام سلاح‌هایشان آمریکایی است و هر کجا که بگوید به آنجا می‌زنند.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی قصد داشتند که کشته‌ها زیاد شود و دستور حمله به پایگاه نظامی را صادر کردند خاطرنشان کرد: این ها می‌دانند که مکان‌های نظامی در سراسر دنیا خط قرمز است و در صورت حمله به این مکان‌ها، با شدیدترین حالات مقابله می‌شود،اما نیروهای نظامی و انتظامی خوشتن داری کردند، اینجاست که باید از نیروهای انتظامی و نظامی تشکر کرد که این بصیرت را داشتند و با وجود اینکه زخمی شدند باز هم تحمل کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در یک کشور بزرگ 85 میلیونی، تعدادی از افراد ناجور هستند، تصریح کرد: کسانی که علیه قرآن و اسلام شعار دادند انسان‌های خوبی نیستند، کشوری که 8 سال با دنیا جنگید، با آشوب و اغتشاش از پای درنخواهد آمد.

وی اضافه کرد:  در جریان اغتشاشات آمریکا می‌خواست این موضوع را به سازمان ملل متحد ببرد اما این بار، کسی از آنان حمایت نکرد، البته اینها خوب می‌دانند که با این کارها نمی‌توانند به حکومت اسلامی و دینی ایران ضربه بزنند، خوشحالم که خوشحالی آنها به جایی نمی‌رسد.

غرب توسط ملت ایران به خاک مذلت کشیده شد

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه ملت ایران آن‌چنان غرب و آمریکا را به خاک مذلت کشانده که حق‌دارند عصبانی باشند، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند آن‌ها می‌گویند ایران از آمریکا می‌ترسد اگر از شما می‌ترسیدیم که شمارا از کشورمان و حالا از منطقه بیرون نمی‌کردیم.

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 23 دی 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...