پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت آموزش احکام به نوجوانان و جوانان گفت: والدین، مسائل نماز و سایر احکام را قبل از رسیدن به سن تکلیف، به فرزندان خود آموزش دهند.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس شهرستان خمینی شهر با اشاره به اهمیت آموزش احکام به نوجوانان و جوانان اظهار داشت: والدین، مسائل نماز و سایر احکام را قبل از رسیدن به سن تکلیف، به فرزندان خود آموزش دهند و همانگونه که به درس خواندن دانش‌آموزان اهمیت می‌دهند، احکام الهی را همراه با مهربانی و محبت، به آنان آموزش دهند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین تکلیف هایی که بر عهده انسان گذاشته شده است نماز است، افزود: تکلیف به معنای کار سخت است یعنی انسان به مرحله ای می رسد که باید کار سخت انجام دهد و وظیفه دارد تا به دستور خدا عمل کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به ضرورت احترام به پدر و مادر گفت: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) درباره وظایف انسان نسبت به پدر فرمودند «تا زمانی که پدر زنده است باید از او اطاعت کند»، در روایتی دیگری داریم که اطاعت از پدر به جز معصیت خدای متعال، را باید رعایت کرد.

وی با بیان اینکه حق مادر بیشتر از حق پدر بر فررند است، گفت: هر فردی اگر تمام عمر را از مادر خود اطاعت کند، نمی تواند حق مادرش را حتی به میزان یک ساعت در زمان بارداری ادا کند، لذا باید احترام والدین حفظ شده و آنان را محترم بشمارد.

آیت‌الله طبابایی نژاد با اشاره به اهمیت حجاب عنوان کرد: دشمنان ما می خواهند که دختران مسلمان، حجاب نداشته باشند اما دختران ، باید با الگوگیری از فاطمه زهرا(سلام الله علیها) حجاب خود را رعایت کنند.

وی برگزاری جشن تکلیف برای دانش‌آموزان کار خوب و مؤثری دانست و گفت: در این برنامه‌ها، احکام اسلامی توسط روحانیون متخصص با بهره‌گیری از روش‌های متناسب برای نوجوانان و جوانان بیان می‌شود.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تربیت صحیح دانش‌آموزان مقدمه‌ای برای ادامه انقلاب است، ابراز کرد: اگر نوجوانان به صورت صحیح تربیت نشوند، نسبت به انقلاب اسلامی حساسیتی نخواهند داشت اما اگر این دانش‌آموزان بر اساس تعالیم اسلامی و انقلابی تربیت شوند، آنان در آینده یار و یاور انقلاب اسلامی خواهند بود.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 24 دی 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...