پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار پرستاران بیمارستان حجة ابن الحسن اصفهان -96/11/4

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: حضرت زینب(سلام الله علیها) نه تنها از امام سجاد(علیه السلام) پرستاری کرد بلکه پرستاری او از قیام امام حسین (علیه السلام) بود.

پرستار

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در دیدار پرستاران بیمارستان حجه ابن الحسن اصفهان(عج الله تعالی فرجه الشریف) با تبریک روز پرستار و ولادت حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) با اشاره به علت نام گذاری این روز به نام روز پرستار اظهار داشت: گفته می شود که حضرت زینب(سلام الله علیها) پرستار بیمار کربلا یعنی حضرت زین العابدین(علیه السلام) بوده است؛ هر چند پرستار از امام معصوم جایگاه والایی دارد اما بنده عرض می کنم که ایشان، فقط پرستار امام سجاد(علیه السلام) نبودند بلکه حضرت زینب(سلام الله علیها) از قیام امام حسین(علیه السلام) پرستاری کرد.

وی افزود: اگر حضرت زینب(سلام الله علیها) نبودند، قیام امام حسین(علیه السلام) بی نتیجه می ماند؛ ایشان کسی است که قیام حسینی را نگه داشتند و به دست ما سپردند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه خداوند متعال در طول تاریخ، زنان بزرگی را نشان داده است تا همه بدانند که زن می تواند به مقام های بالایی دست یابد، گفت: با نگاهی به تاریخ می بینیم در کنار هرمرد بزرگی یک زن بزرگ قرار دارد؛ در حقیقت، خداوند متعال می خواهد به بشر بفهماند که زن می تواند از مردها جلو زده و مقام بالایی داشته باشد به شرطی که خود را بشناسند، فریب شیطان جن و انس را نخورد و شخصیت خود را در یابد.

وی عنوان کرد: حضرت آسیه(زن فرعون) در بدترین خانه، یعنی خانه کسی که می گفت من خدا هستم به جایی می رسد که جزء 5 زن نمونه عالم به حساب می آید؛ مادر حضرت موسی که خدا با او صحبت کرد و به او وحی شد؛ حضرت مریم(سلام الله علیها) که خدا با او صحبت کرد و کمتر مردی به مقام او رسید؛ این ها همه نمونه هایی از زنان بزرگی هستند که زمان حضرت عیسی و موسی(علیهم السلام) زندگی می کردند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به ویژگی هایی حضرت خدیجه کبری(سلام الله علیها)، تصریح کرد: ایشان در کنار حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) زنی نمونه در جهات مختلف هستند؛ حضرت خدیجه در زمانی که دخترها را می کشتند و برای زنان ارزش اجتماعی قائل نبودند، یکی از مهمترین تجار زمان خود بودند.

وی ادامه داد: ایشان برای ازدواج با پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) تحقیق کردند و در دومین سفر تجاری خود، حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) را به عنوان مسئول کاروان تجاری انتخاب کردند و دو نفر از غلامان خود را در کنار ایشان گماردند تا آن حضرت را زیرنظر بگیرند و پس از اینکه ویژگی های والای رسول خدا را دیدند، با ایشان ازدواج کردند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) پس از ازدواج، همه اموال خود را در اختیار پیامبر قرار داد ، گفت: ایشان در شعب ابی طالب که حتی چیزی برای خوردن پیدا نمی شد، از رسول خدا هیچ گلایه ای نکردند؛ وی در آخر عمر خود به پیامبر خدا وصیت کردند اما نتوانستند به حضرت بگویدند که «عبایت را بر کفنم بگذار و مرا دفن کن» و این سخن را به فاطمه(سلام الله علیها) گفتند، در این لحظه پیامبر گریه کردند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به همراهی حضرت زهرا(سلام الله علیها) با امام علی(علیه السلام) گفت: در روایتی آمده است که اگر خدا وند علی(علیه السلام) را خلق نمی کرد برای حضرت زهرا(سلام الله علیها)، همتایی وجود نداشت،  همه ائمه(علیهم السلام) به شخصیت ایشان، افتخار می کردند.

وی با اشاره به همراهی حضرت زینب(سلام الله علیها) و امام حسین(علیه السلام) و نقش ایشان در واقعه عاشورا عنوان کرد: آن حضرت تعبیرات بسیار والایی را در مجلس ابن زیاد و یزید داشتند و آنگاه که یزید گفت دیدید خدا با شما چه کرد؟ فرمود: «مَا رَأَیتُ إلّا جَمیلاً» به غیر از خوبی و زیبایی چیزی ندیدم چراکه همه چیز در راه خدا زیبا بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به الگوگیری پرستاران از حضرت زینب(سلام الله علیها) و مسئولیت سنگین آنان گفت: کار پرستاری کار بسیار سختی است و اگر در این کار قصد خدایی نباشد، انسان ضرر می کند، انسان باید رنگ خدا و صفات خدایی داشته باشد و در محیط های مختلف تأثیرگذار باشد نه تأثیرپذیر.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...