پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: اقتصاد مقاومتی که فرمایش مقام معظم رهبری است، هنوز بر روی زمین مانده؛ انگار مسئولان، منظور رهبر انقلاب از اقتصاد مقاومتی را متوجه نمی شوند.

حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در اجلاس منطقه ای ائمه جمعه که با موضوع «تحکیم مبانی خانواده» با حضور رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری و به میزبانی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که فرمایش مقام معظم رهبری است، هنوز بر روی زمین مانده؛ انگار مسئولان، منظور رهبر انقلاب از اقتصاد مقاومتی را متوجه نمی شوند.

وی افزود: ائمه جمعه به گونه ای آتش به اختیار، کارگروه هایی را تشکیل داده و به امور اقتصادی مردم رسیدگی کنند، باید کاری کرد تا افراد بیشتری مشغول به کار شوند و بستری فراهم شود تا مردم با سرمایه های خود بتوانند کسب و کار داشته باشند؛ چراکه رهبر انقلاب فرمودند؛ نباید زخمی ایجاد شود تا مگسی روی آن بنشیند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: در حال حاضر افرادی که مشغول به کار هستند حقوق خود را به موقع دریافت نمی کنند و در نهایت این حقوق ها، به صورت کامل پرداخت نمی شود و کفاف زندگی آنان را نمی دهد.

وی با بیان اینکه دولت ها «اقتصاد مقاومتی» را بالای کاغذها می نویسند، اما در واقع چه کرده اند؟، گفت: بنده به آقای نوبخت گفته ام که بهتر است یک پروژه مثل جاده یا پل را تعطیل کرد تا اینکه حقوق کارگران و کارمندان به تعویق نیفتد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه مقام معظم رهبری بنا ندارند، ائمه جمعه، به صورت دولتی اداره شوند، تصریح کرد: حوزه های علمیه خارج از کشور توسط دفتر رهبری حمایت می شوند.

وی با بیان اینکه بودجه فرهنگی در کشور، اختصاص نمی یابد، عنوان کرد: برخی از مصلاها در کشور، نیمه کاره هستند و برخی از شهرها مصلی ندارند، از سوی دیگر بعضی از شهرها، مسجد جامع بزرگی دارند و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه می تواند همان مساجد را توسعه داده تا برای نماز جمعه استفاده شود، لازم نیست در شهرهایی که مسجد به اندازه کافی وجود دارد و مساجدی مناسب مصلی دارند، مصلی دیگری ساخته شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به آیه «لا یکلف الله نفس الا وسعها» خاطرنشان کرد: خداوند متعال بالاتر از توان انسان، تکلیف نخواسته است اما به اندازه توان باید تلاش کرد، برای مثال دستورات اسلامی همچون روزه، نماز و جهاد تا زمانی که انسان توان دارد، باید اجرا شود اما آیا به اندازه توان کار می شود؟

وی با اشاره به خلوص ائمه جمعه و آثار تلاش های آنان در جامعه عنوان کرد: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) در روایت صحیحی فرمودند: ای علی، اگر یک نفر را از گمراهی نجات دهی، بهتر است از اینکه کل جهان را به تو بدهند و همه آن را به صورت صحیح در راه خدا خرج کنی.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه برای خدا کار کردن بسیار سخت است، تصریح کرد: ائمه جمعه با سختی ها می سازند و ادامه دهنده راه انقلاب و اسلام هستند.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 5 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...