پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
نماز عبادی سیاسی جمعه 6 بهمن 1396

امام جمعه موقت اصفهان گفت: انتقاد از مسؤولان به دو منظور است یا مسؤول اشتباه کرده و با انتقاد اصلاح می‌شود یا برای مردم شبهه‌هایی به وجود آمده و شبهه مردم حل می‌شود اما این انتقاد را نباید در کنار انتقاد از معصوم قرار داد.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: در سی و نهمین سالگرد دهه فجر قرار داریم و وارد چهلمین سالگرد آن می‌شویم و این انقلاب اسلامی از دید کارشناسان یک معجزه بود اما بقای این نظام اسلامی نیز خودش  یک معجزه است چرا که خیلی‌ها معتقد بودند که انقلاب اسلامی تا 5 سالگی خود را نمی‌بیند و امروز هم می‌گویند اگر انقلاب به 40 سالگی برسد دیگر نمی‌شود کاری کرد و به کوری چشم دشمنان، این انقلاب تا ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این که در سال 57 آمریکا به دنبال جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی بود، عنوان کرد: کودتایی که در نظر داشتند توسط بختیار انجام شود نیاز به 25 روز زمان برای اجرا داشت و ژنرال آیزن‌هاور توصیه‌هایی به او کرده بود اما امام خمینی(ره) اعلام کرده بودند که قصد عزیمت به ایران و قرار گرفتن در کنار یاران خود را داشتند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که آمریکایی‌ها از ورود امام به ایران هراس داشتند و قصد ترور امام خمینی در فرانسه را داشتند، مطرح کرد: بختیار برای جلوگیری از ورود امام، اعلام کرد که فرودگاه‌ها بسته است تا کودتا و در کنار آن نقشه ترور امام را اجرایی کنند اما لطف خدا، همه نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و حضور مردم ایران در خیابان‌ها، همه را به حیرت انداخت.

آیت الله مهدوی با بیان این که بختیار مجبور به باز کردن فرودگاه شد، تصریح کرد: بختیار اعلام کرد یا باید هواپیمای امام را منفجر کنند یا این که امام را به کیش بفرستند تا کودتا را پیروز و امام را ترور کنند، حضور مردم همه نقشه‌ها را خنثی کرد، اراده الهی اولین نکته‌ای بود که باعث پیروزی انقلاب شد و از ده‌ها سال پیش به اولیای الهی الهام شده بود که قرار است در ایران انقلابی شود.

وی با بیان این که آیت‌الله شاه‌آبادی استاد اخلاق حضرت امام، به امام اعلام کرده بود که شما انقلابی خواهید کرد و دشمنان عراق را برای جنگ با ایران تحریک می‌کند جوانان بسیاری شهید می‌شوند، خاطرنشان کرد: اهل بیت نیز از انقلابی در ایران خبر داده بودند که شخصی از قم قیام می‌کند و افرادی که اطراف او هستند چون پاره‌های آهن، از انقلاب دفاع می‌کنند و آن را به دست صاحب اصلی آن، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) می‌رساند.

 

در فتنه اخیر، مردم اجازه ندادند کار به 8 روز هم برسد / مردم ایران همواره یاور انقلاب و نظام هستند

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که تدبیر حضرت امام(ره) دومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود، یادآوری کرد: مردم و جوان‌هایی که بسیاری از آن‌ها شهید و جانباز شدند عامل مهم دیگری در پیروزی انقلاب اسلامی بودند، اگر مردم در توطئه سال 88 حدود 8 ماه صبر کردند تا فتنه‌گران مسیر خود را از دشمن جدا کنند و زمانی که از آن‌ها ناامید شدند، سفره آن‌ها را جمع کردند در فتنه اخیر، مردم اجازه ندادند کار به 8 روز هم برسد و توطئه را خنثی کردند.

 

روحیه جهادی یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود / ادارات کارنامه عملکرد انقلابی خود را منتشر کنند

وی با بیان این که روحیه جهادی و انقلابی، آخرین عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود، بیان کرد: استاندار نامه‌ای به کلیه ادارات بنویسد و ادارات کارنامه عملکردی خود را در یک سال اخیر منتشر کنند و مشخص شود هر اداره در تقویت روحیه جهادی و انقلابی چه کرده است.

آیت الله مهدوی با بیان این که یک‌دهم نخبگان کشور، اصفهانی هستند، ادامه داد: تشکیل ائتلاف منطقه‌ای علیه ایران، ترویج تفکر افراطی و سلفی، ملتهب نگه داشتن شرایط عراق و سوریه، تضعیف و محدود کردن قدرت دفاعی ایران و ضعیف کردن حزب‌الله 5 توطئه دشمن  است.

 

فضای مجازی ابزار توطئه دشمنان

وی با بیان این که در داخل نیز توسط فضای مجازی، قصد توطئه داخلی دارند، بیان کرد: ترویج فساد و منکرات، مطرح کردن شبهات، حذف تدریجی انقلابیون، ترویج حلقه‌های انحرافی و عرفانی و ترویج بهائیت و ترویج شایعات برای ناامیدی جوانان، از عمده کارهای دشمنان در فضای مجازی است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که باید سعی کنیم روی منافع ملی خود، تمرکز کنیم، عنوان کرد: دفاع از اسلام مهم‌ترین منافع ملی ماست و خواص جامعه نیز باید تلاش کنند تا مردم را با پیشرفت‌های انقلاب آشنا کنند، ظلم ستیزی و مقابله با آمریکا و زنده نگه داشتن شعارها و در عمل نیز اعتماد نداشتن به آمریکا و دفاع از مظلوم از جمله وظایف ماست.

وی با بیان این که حفظ اتحاد و حضور در صحنه از دیگر وظایف ماست، عنوان کرد: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره امام و اهداف شهدا و جریان شناسی، استقامت و حراست از استقلال کشور، امید به نصرت الهی و بهبود وضع اقتصادی مردم که از دغدغه‌های رهبر انقلاب نیز هست از وظایف اصلی و اساسی ما باید باشد تا از اسراف و ورود قاچاق و کالاهایی که مشابه داخلی دارد، جلوگیری شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار کرد: خطبه‌های امیرالمؤمنین در نهج‌البلاغه همگی سرشار از دعوت به تقوای الهی است و آن چه در آخرت ذخیره مفیدی برای ماست، تقواست، خداوند متعال برای تربیت روحی و رشد معنوی دو کار انجام داده که یکی ارسال رسولان و حجت‌های الهی و دیگری نزول کتب آسمانی به‌خصوص قرآن کریم است.

وی با بیان این که انسان باید با استعانت از قرآن کریم و الگو قرار دادن انسان‌های کامل، خودش را تربیت کند، بیان کرد: پیامبر(صلی الله علیه و آله) نیز فرمودند برای تربیت خود به قرآن و عترت چنگ بزنید و امروز می‌بینیم کسانی که تنها به قرآن تمسک جسته‌اند فهم درستی از قرآن ندارند و گروه‌های تکفیری و سلفی در برابر دیگر مسلمانان ایستاده‌اند و ادعا می‌کنند که زیر چتر قرآن هستند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که قرآن برای همه انسان‌ها نازل شده است اما فهم آن مخصوص همه انسان‌ها نیست و درک راز و رمزهای قرآن، فوق درک بشری است، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم درست تربیت شویم باید به قرآن و عترت توسل و تمسک داشته باشیم، عترتی که مفسر و توضیح دهنده قرآن هستند، زمانی که قرآن و عترت را چراغ راه خود قرار دهیم مطمئن باشیم گمراه نخواهیم شد.

وی با بیان این که خدا در سوره توبه می‌فرماید دائماً با امامان باشید، مطرح کرد: اهل بیت به مادرشان افتخار می‌کردند و اعلام می‌کردند در حالی که ما حجت همه مردم هستیم اما مادرمان فاطمه(سلام الله علیها) حجت بر ما اهل بیت است، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) می‌فرماید در مادرمان فاطمه(سلام الله علیها) برای ما اسوه و الگویی است، ما برای زندگی خود به اسوه نیاز داریم و قرآن نیز به ما دستور داده است همیشه همراه امامان باشیم.

آیت الله مهدوی با بیان این که خداوند می‌فرماید ارتباط ما با امامان باید همیشگی و دائمی باشد، تصریح کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگوی خوبی برای ما هستند و می‌توانیم از رفتار ایشان، درس بگیریم، این که گفته می‌شود حتی به ائمه معصوم نیز می‌شود انتقاد کرد، انتقاد به یک فرد عادی با انتقاد به معصوم تفاوت دارد، معصوم الگوی ماست و ما باید رفتار خود را با او تطبیق دهیم.

 

انتقاد به یک فرد عادی با انتقاد به معصوم تفاوت دارد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که در زمان اهل بیت به آن‌ها انتقاد می‌شد و حضرت امیر(علیه السلام) می‌گفتند به من انتقاد کنید، خاطرنشان کرد: این به این معنا نیست که حضرت به عصمت خود قائل نبودند و یا این که بخواهند خود را اصلاح کنند بلکه گاهی امام می‌خواهند شبهه کسی را پاسخ دهند و از همین رو می‌گویند مرا نقد کنید، این کار برای محکم‌تر کردن ایمان افراد است.

 

زندگی و رفتار اهل بیت عصمت و طهارت درس زندگی برای امت اسلام است

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که انتقاد از مسؤولان به دو منظور است، تأکید کرد: یا مسؤول اشتباه کرده و با انتقاد اصلاح می‌شود یا برای مردم شبهه‌های به وجود آمده و شبهه مردم حل می‌شود اما این انتقاد را نباید در کنار انتقاد از معصوم قرار داد چرا که آن‌ها نمونه کامل انسان و الگوهایی هستند که فرزندان بزرگواری را تربیت کرده‌اند.

وی با بیان این که رفتار اهل بیت برای ما درس است، یادآوری کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) همانند شیشه‌ای هستند که دور نور ولایت را گرفته‌اند و اجازه خاموش شدن آن را نمی‌دهند، حضرت زهرا(سلام الله علیها) نور ظاهری مزار شریف خود را پنهان کردند اما نورافکن‌هایی را در طول تاریخ روشن کردند که کسی نمی‌تواند ادعا کند در صدر اسلام چه گذشته است.

آیت الله مهدوی با بیان این که حضرت زهرا(سلام الله علیها) وصیت کردند که شبانه غسل داده شوند و مخفیانه و شبانه دفنشان کنند، تصریح کرد: حضرت می‌فرماید ای علی سلام مرا تا روز قیامت به فرزندان من برسان، امیدوارم خداوند رضایت حضرت زهرا(سلام الله علیها) را شامل حال همه ما کند و رحمت ظاهری که همان باران است و رحمت باطنی که همان غفران گناهان است را شامل حال ما کند.

نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته اصفهان قرار بود به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان و امام جمعه موقت اصفهان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اقامه شود که به دلیل کسالت جسمی وی به امامت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان و امام جمعه موقت اصفهان اقامه شد.

در پایان نمازجمعه شهر اصفهان پیکر احمد نصر آزادانی شهید جانباز 70 درصد قطع نخاع از ناحیه گردن که پس از سی سال تحمل درد و رنج به مقام والای شهادت نائل شد به سمت گلستان شهدای اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد.

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 7 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...