پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96

امام جمعه موقت تهران گفت: در عرصه سیاست بازدارندگی خود، تا هرچقدر که بخواهیم موشک تولید می‌کنیم و بُرد آن را نیز افزایش می‌دهیم.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی

آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌ دوم این نماز در سخنانی، ضمن گرامیداشت سالروز 19 بهمن، دیدار همافران ارتش با امام راحل(ره)، گفت: این روز، همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی‌شان با امام است؛ واقعاً روز عجیبی بود با آن رژه‌ای که رفتند، معتقدم کمر طاغوت شکست و رژیم شاه مرگ را به‌چشم خود دید؛ عزیزان نیروی هوایی و دیگر نیروهای ارتش، بسیج، سپاه و نیروی انتظامی، پیوسته بازوان نیرومند این ملت بوده، هستند و خواهد بود و ما به وجود اینها افتخار می‌کنیم.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی به ذکر راهبردهای آمریکا در ایران پرداخت و افزود: آدم‌‌هایی که رئیس‌جمهور آمریکا می‌شوند تابلوشان و یک نفر جلودار است، این رئیس‌جمهور آمریکا هم آدم احمقی است، استراتژیست‌های آمریکا 4 مطلب را در رابطه با ایران قبل از روی کار آمدن اوباما گفتند و اذعان کردند که اگر این 4 کار را انجام دهد، رابطه‌شان با ایران حسنه می‌شود.

امام جمعه موقت تهران  آیت‌الله سیداحمد خاتمی تأکید کرد: آمریکایی‌‌ها می‌خواستند ایران را در عرصه انرژی هسته‌ای مهار کنند، در این عرصه، آنچه که شد، شد، بنده تحلیلی در این باره ندارم، همه ارکان نظام اتفاق نظر دارند که هیچ مذاکره دیگری نظیر تکمیل برجام و این چیزها دیگر اتفاق نخواهد افتاد و این راهبرد قطعی ماست، آمریکایی‌ها در آن شک نکنند.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی یکی دیگر از راهبردهای آمریکایی‌‌ها در قبال ایران را موضوع موشکی دانست و اظهار داشت: آمریکایی‌ها می‌خواستند قدرت موشکی ایران کاهش یابد تا اسرائیل خیالش راحت باشد؛ به‌صراحت می‌گویم که ما به‌دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی خود، تا هرچقدر که بخواهیم موشک تولید می‌کنیم و بُرد آن را نیز افزایش می‌دهیم و در این عرصه با هیچ‌کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی هم حق فضولی نمی‌دهیم، وزیر خارجه فرانسه و دیگران که می‌خواهند به ایران بیایند، این پنبه را از گوششان بیرون کنند.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها گفتند ایران دست از حمایت حزب‌الله و فلسطین بردارد،؛ ما حزب‌الله را با گروه باشرف گروه مدافع حریم و مبارزان فلسطین را هم مبارزان با اشغالگران می‌دانیم و هم قانون اساسی و هم قرآن می‌گوید که از آنها حمایت کنیم و حمایت هم خواهیم کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  آیت‌الله سیداحمد خاتمی با یادآوری اینکه آمریکایی‌‌ها اعتراف کرده بودند که “ایران مانع تشکیل  خاورمیانه بزرگ است و اگر مانع نشود با آنها رابطه خوبی خواهیم داشت”، گفت: آنها عراق، سوریه و لبنان در مشت می‌خواستند که نشد، آنها آرزوی خاورمیانه بزرگ را به گور خواهند برد.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی افزود: از این 4 درخواست آمریکایی‌‌‌ها از ایران، در 3 درخواست کاملاً ناکام شدند و به براندازی روی آوردند، به‌طوری که رئیس‌جمهور دیوانه‌شان و دیگر مقامات‌شان حرف از براندازی می‌زنند، نتیجه این حرف‌ها این است که حداقل فریاد مرگ بر آمریکا بیشتر در این کشور (ایران) طنین‌انداز می‌شود.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها پس از ناکامی در راهبردهای پیشین خود علیه ایران وارد فاز براندازی شدند و جدولی طراحی کردند که خانه‌های زیادی دارد، اظهار داشت: خانه اول این جدول این است که برای آسیب زدن به نظام، رأس قله این نظام، یعنی ولایت را هدف قرار داده و به‌صراحت هم اعلام کرده‌ و گفته‌اند که باید شیب آن را به این سمت ببریم. تدبیر ولایت فقیه، داعش را ساقط کرد و خطر را از بیخ گوش بشریت نجات داد، در این خانه می‌خواهند این را پُرکنند که به رأس نظام اهانت شود.

«متأسفانه در این مسئله برخی از عناصر فتنه 88 به‌کمک آمریکا آمدند و می‌خواهند این خانه را پر کنند، اما ملت همواره مقابل فتنه‌گران می‌ایستد».

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  آیت‌الله سیداحمد خاتمی خانه دوم این جدول را ناامید کردن مردم از شرایط کشور عنوان کرد و افزود: آنها می‌خواهند که مردم احساس کنند که همه چیز در کشور به‌هم خورده است، به‌فضل الهی این طور نیست و با این خادمان ملت در قوای سه‌گانه و رهبر حکیم، گره‌ بازنشده نخواهیم داشت.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در ادامه ایجاد آشوب و ناامنی را خانه سوم جدول آمریکایی‌ها علیه ملت ایران دانست و تصریح کرد: در این عرصه برخی از کانال‌ها در فضای مجازی پیشتاز هستند، ما گفتیم که اگر باز کنید، دوباره شیطنت می‌کنند، این شیاطین در فضای مجازی بنا دارند در هر مناسبتی شرارت کنند، قبلاً گفتم که آنهایی که فریب خورد‌ه‌اند با رأفت اسلامی برخورد شود، اما الآن می‌گویم که آنهایی که بازی خورد‌‌ه‌اند، تعهد بدهند که دیگر شیطنت نکنند و دیگر سیاهی‌لشکر اغتشاش‌گران نشوند.

«اینکه مسئول محترم بگوید که همه آزاد شدند، این ناز کردن است، اغتشاشگر هر کس که هست، باید پایش را بخورد، می‌خواهد طلبه و یا دانشجو باشد، باید تنبیه شوند. اگر می‌خواهید، رأفت کنید، اما نازشان نکنید، علیه نظام شعار داده‌اند و باید به اشتباه خود پی ببرند».

آیت‌الله سیداحمد خاتمی اضافه کرد: به همان اندازه که مهر و رأفت دارید، باید خشم مقدس در برابر لیدرهای اغتشاش داشته باشید و آنهایی که تهدید به سوزاندن مساجد و شورای تبلیغات و دیگر اماکن کردند، با قاطعیت علی‌وار برخورد شود، باید با قاطعیت با سران فتنه برخورد کرد، در فقه ما آن فرد که علیه حاکم عادل اسلامی به خیابان بریزد و بکشد، باغی است و حکم او در فقه ما اعدام است، این دستور صریح قرآن است، اگر امنیت می‌خواهیم که حتماً می‌خواهیم، مهر و خشم به‌جا باید در برابر اغتشاش‌گران داشته باشیم.

امام جمعه موقت تهران  آیت‌الله سیداحمد خاتمی چهارمین خانه جدول  راهبردهای آمریکا در برابر ایران را تشدید فشار اقتصادی دانست و افزود: آمریکایی‌ها و ایادی‌‌شان بدانند که مردم ما تا الآن ایستاده‌اند و بعد از این هم خواهند ایستاد و یقین دارم که مردم ما در این عرصه هم آمریکا را ناکام خواهند گذاشت.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی اضافه کرد: راهبرد آمریکا در منطقه این است که منطقه را ناامن کند تا اسرائیل امنیت داشته باشد، این ولیعهد خام و نپخته عربستان، این کشور را به یکی از ایالت‌های آمریکا دارد تبدیل می‌کند، دستور داده ورود شراب آزاد باشد، فساد و فحشا آزاد است!

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در بخش دیگری از سخنانش به جنایات آل خلیفه در بحرین اشاره و تأکید کرد: آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را سلب تابعیت کرده‌اند و به او علی‌رغم بیماری اجازه درمان نمی‌دهند، ده‌‌ها حکم حبس ابد را صادر کرده‌اند، اگر قرار باشد کسی سلب تابعیت شود، این آل‌خلیفه است، به شما اطمینان می‌دهم که سرنوشت شاه ایران را دارید، بدانید که خون مظلوم از بین نمی‌رود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  آیت‌الله سیداحمد خاتمی همچنین در خطبه‌های اول این نماز ضمن دعوت خودش و نمازگزاران به تقوای الهی، فرا رسیدن ایام فاطمیه(ع) را نیز تسلیت گفت.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...